Gra na giełdzie?

W co inwestować pieniądze?
Awatar użytkownika
majesty24

Re: Gra na giełdzie?

Post autor: majesty24 » 19 cze 2014 17:33

Grając na giełdzie musisz mieć znajomość zasad jakie kierują gospodarką rynkową, do tego dochodzi aspekt polityczny, psychologiczny oraz wiele innych elementów. Gra na giełdzie to bardzo złożona zabawa.

madoona

Post autor: madoona » 25 cze 2014 17:19

eee, takie rzeczy to tylko dla specjalistów:) Po co później pluć sobie w brodę, że pochopnie podjęliśmy decyzję i straciliśmy kasę.

black_widow
Kontakt:

Post autor: black_widow » 09 lip 2014 16:48

Jeśli nic o tym nie wiesz to kompletnie bez sensu, zmarnujesz tylko pieniądze, nawet jeśli przypadkiem na początku zaczniesz zarabiać. Kilku znajomych mojego chłopaka inwestowało przez wiele lat. Rozwijali się w tym kierunku, posiadali (podejrzewam) dużą wiedzę, a i tak nic wielkiego nie ugrali. Być może jeszcze im się uda, ale od ich rozpoczęcia przygody z giełdą minęły 3 lata, a oni odrabiają dopiero straty, jakie ponieśli na początku inwestowania z mniejszą wiedzą.

gagatka

Post autor: gagatka » 09 lip 2014 22:12

Znam takich, dla których gra na giełdzie jest niemalże comiesięcznym dochodem i takich, którzy raz spróbowali i wszystko stracili. Lepiej chyba postawić na kogoś kto za nas będzie obstawiał, np. bank.

beretka

Post autor: beretka » 16 lip 2014 19:38

Moja koleżanka kiedyś grała na giełdzie, a nie miała wcześniej żadnego doświadczenia. Starała się wchodzić tylko w mało ryzykowne akcje, ale i tak nic nie zarobiła tylko poniosła straty. Lepiej z dużą rezerwą podchodzić do tego pomysłu.

bella91

Post autor: bella91 » 20 lip 2014 22:37

Ja wychodzę z założenia, że jak ktoś się nie zna to nie powinien grać na giełdzie. Lepiej by zajął się mniej ryzykownymi inwestycjami np w lokaty. Teraz np. w skoku wołomin można założyć lokatę na piątkę ze stałym oprocentowaniem 5,5%. Oferta trwa bodajże do 31 lipca. Jak dla mnie nie ma się do czego przyczepić, można zarobić ładne pieniądze na tej miesięcznej lokacie. Trzeba jedynie wpłacić minimum 10 tysięcy. Natomiast od giełdy lepiej trzymać się z daleka jak nie ma się doświadczenia.

grazynka

Post autor: grazynka » 26 lip 2014 15:17

Czasami warto trochę zaryzykować, nawet jak ktoś nigdy przedtem nie miał do czynienia z grą na giełdzie. Nigdy nie wiadomo, czy nie drzemie w nas dusza prawdziwego gracza giełdowego;) Można tutaj naprawdę wiele zyskać...

zakupoholiczka

Post autor: zakupoholiczka » 28 lip 2014 21:55

Granie na giełdzie wymaga ogromnej i wszechstronnej wiedzy. Sama chciałabym się tym któregoś dnia zająć, ale brakuje mi czasu na zgłębienie jej tajników (no i pieniędzy na start;) Wydaje mi się jednak, że lepiej inwestować małe kwoty na początku i jak już się tę sztukę opanuje, dopiero wtedy grać o większe pieniądze. Słyszałam też, że warszawska giełda prowadzi szkolenia w tym zakresie, może warto skorzystać?

protectfin
Kontakt:

Post autor: protectfin » 29 lip 2014 11:16

granie na giełdzie jako jedyne źródło dochodu odpada, jako hobby jest ok

Katerina21

Post autor: Katerina21 » 21 sty 2015 22:11

Wszystko zależy od podejścia do tematu. Na pewno z grania na giełdzie można się utrzymać, pod warunkiem, że odpowiednio się zaangażujemy w działania. Oczywiście trzeba także zachować ostrożność i np. nie wierzyć w cudowne bonusy, oferowane przez brokerów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inwestycje”