Gra na giełdzie?

W co inwestować pieniądze?
Marrgo

Re: Gra na giełdzie?

Post autor: Marrgo » 30 sty 2015 18:00

Teraz jak mam dziecko to raczej nie mam skłonności do ryzyka, a bez ryzykowania tu się nie obejdzie:)

dalissa

Post autor: dalissa » 04 lut 2015 11:30

Marina14 pisze:Gra na giełdzie to już wyższa szkoła jazdy. w życiu bym się na to nie zdecydowała, bo mam zbyt wiele do stracenia w sytuacji, gdy kompletnie nie orientuję się w tej tematyce;)

Zgadzam się, ale jak ktoś ma czas obserwować i sie tego uczyć dlaczego nie?

marylaa

Post autor: marylaa » 12 lut 2015 07:42

A inwestujecie też w jakieś inne surowce?nie wiem czy np. taka www.mennicaskarbowa.pl/cena-srebra sprzyja inwestorom?czy raczej bezpieczniejsze jest mimo wszystko złoto?

Zakupoholiczka123

Post autor: Zakupoholiczka123 » 14 lut 2015 11:46

Jeśli planujesz włożyć 500-1000 zł to może warto spróbować i zobaczyć, jak pójdzie. Pamiętaj, że to wcale nie jest takie proste. Przede wszystkim musisz cały czas wiedzieć, co się dzieje na giełdzie. Liczą się też szybkie reakcje. Warto się troszkę podszkolić, żeby w razie co nie stracić.

Zuzanna321

Post autor: Zuzanna321 » 15 lut 2015 13:57

Trochę kiedyś interesowałam się giełdą i małe doświadczenia mam. Dochodzę do wniosków, że bywa to czasami pasjonujące takie kupowanie i sprzedawanie. To jak hazard, można wiele stracić a także zyskać. Zasada jest prosta, kupować w dołku a sprzedawać jak aukcje mają górkę. Tylko kiedy jest ten dołek, a kiedy górka to nie wiedzą nawet najbardziej wtajemniczeni. Macie wolne pieniądze, które możecie stracić lub pomnożyć, grajcie na giełdzie.

gosh

Post autor: gosh » 28 cze 2016 10:00

Jak chcemy grać na giełdzie to musimy mieć do tego odpowiednie przygotowanie. Bez tego ani rusz. Można samemu podszkolić się w niektórych kwestiach, np. przeglądając specjalistyczne portale o inwestowaniu. Warto zaznajomić się z tym tematem i poczytać o tym kto generuje obroty na GPW na blog.squaber.com. To blog, który jest prowadzony przez ekspertów. Można tam znaleźć aktualne analizy i porady dotyczące inwestowania, więc warto tam zaglądać.

ludwiczka

Post autor: ludwiczka » 12 lip 2016 16:16

Gra na giełdzie to wielkie ryzyko, nawet doświadczeni gracze czasem tracą majątki. Trzeba bardzo uważać i mieć naprawdę ogromną wiedzę żeby cokolwiek zarobić.

hannaa89
Kontakt:

Post autor: hannaa89 » 01 sie 2016 14:54

Inwestowanie na giełdzie jest co prawda bardzo zyskowne, ale jest też dość ryzykowne - wiele osób straciło w ten sposób całe swoje oszczędności, także planując inwestowanie na giełdzie trzeba mieć to na uwadze. Inwestowanie zacznijcie od zgromadzenia aktualnej wiedzy na ten temat, przede wszystkim jakie ryzyko wiąże się z poszczególnymi instrumentami finansowymi i jakie zyski można dzięki nim osiągnąć. Jeśli zamierzacie inwestować na giełdzie samodzielnie, a nie poprzez fundusz akcji, to będziecie musiały założyć rachunek maklerski, a do inwestowanie będą wam potrzebne odpowiednie narzędzia, które ułatwiają podejmowanie decyzji inwestycyjnych.

bianka3

Post autor: bianka3 » 09 sie 2016 07:58

witajcie ;d

Awatar użytkownika
allex6

Post autor: allex6 » 17 sie 2016 09:29

Dla mnie jest to nieco zbyt ryzykowne.
Jeżeli analitycy i aktywni gracze nie są w stanie przewidzieć do końca tego, jak się będą zachowywać ceny produktów na giełdzie, to jaką szansę ma człowiek "z ulicy"? Och, jasne, jest parę programów komputerowych, które za pomocą algorytmów śledzą procesy podczas notowań i zwracają łatwe do odczytania wyniki, przez co może być łatwiej początkującym.
Ale tak naprawdę wszystko na giełdzie obarczone jest ryzykiem straty, nie ma jednego bezpiecznego instrumentu, który pozwoli na stabilny zysk i ciągłe inwestowanie w niego.
Trzeba to dobrze przemyśleć, bo potem może nie być odwrotu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inwestycje”