Gra na giełdzie?

W co inwestować pieniądze?
Roberto

Re: Gra na giełdzie?

Post autor: Roberto » 28 sie 2016 17:55

To ciekawa sprawa, zaczynam się tym interesować. Giełda to trochę jak już ktoś tutaj wspomniał to pewna gra, związana z psychologią, gdzie przewagę mają rzecz jasna specjaliści, którzy potrafią manipulować ludźmi. Wyobraźcie sobie taka sytuacje. Jestem prezesem ogromnej firmy, posiadam dajmy 30 procent udziałów, chcę kupić następne udziały i co robię? Zapewne najlepszym posunięciem będzie obniżenie kursu akcji. Czyli zaczynam coś tam między wierszami mówić, że perspektywy są niewyraźne. Jak reaguje rynek, akcje lecą na łeb na szyję w dół, a ja spokojnie kupuję firmę, niekoniecznie zresztą na siebie. Najlepszym rozwiązaniem dla przeciętnego Kowalskiego będzie zakup akcji i zapomnienie o nich. Bez nerwów i bez stresu. Rzecz jasna jak się nie ma dużo funduszów to inwestycje powinny być też nie za duże.

komalia

Post autor: komalia » 05 gru 2016 13:39

Ryzyko jest spore, ale zapoznanie się z podstawowymi zasadami oraz wiedzą minimalizuje szanse na przegraną. Zachęcam do przeczytania artykułu na stronie - znambiznes.pl piszą bardzo dobrze na ten temat :)

Roberto

Post autor: Roberto » 14 maja 2017 18:26

Oczywiście, ze można zminimalizować ryzyko, ale wówczas nie można zapewne osiągnąć spektakularnych zysków.

Benedykta

Post autor: Benedykta » 21 maja 2017 18:13

To tak trochę jak karuzelą, raz w dół, raz do góry, trzeba mieć przeczucie i znać zasady ekonomii. Jak nie to lepiej dać sobie spokój z taką mało pewną inwestycją.

agati866

Post autor: agati866 » 30 maja 2017 13:35

Ja ostatnio trochę czytam bo chciałabym spróbować. Po zagłębieniu się w temat doszłam do wniosku, że dobrze prosperujące firmy to z działu energetyki jak ONICO S.A. Podobno w tym roku zanotowali najwyższy wynik finansowy w historii. Firma zajmuje się dystrybucją paliw, biopaliw, LPG, olejów przemysłowych, biopaliwa itd.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inwestycje”