Serinus spółka giełdowa

W co inwestować pieniądze?
Roberto

Serinus spółka giełdowa

Postautor: Roberto » 14 lut 2017 11:49

Wydaje mi się, że ta spółka ma potencjał. Nie wiem czy o niej słyszeliście o spółce Serinus, zajmuje się wydobyciem ropy naftowej a swoje udziały ma w niej spadkobierca Jana Kulczyka. Co prawda ta spółka nigdy nie przynosiła dochodów udziałowcom, ale sądzę, ze jest to ukryty tygrys i w pewnej chwili eksploduje do góry. Zakładam, że jeżeli główny udziałowca ma pieniądze, to będzie w ten walor inwestował. Dlaczego tego nie robił do tej pory, odpowiedź jest prosta, ceny ropy były za niskie i inwestycje nie były opłacalne. Zastanówmy się, co się będzie działo jak ropa poszybuje do góry? Być może ceny tej spółki giełdowej poszybują wysoko. Ja w każdym razie trochę kupiłem, a Wy róbcie jak chcecie.

opiekunka

Re: Serinus spółka giełdowa

Postautor: opiekunka » 15 lut 2017 19:20

Dość ryzykowna spółka. My kobiety za bardzo nie lubimy ryzyka, dlatego giełda to raczej męskie zajęcie i ja się w to nie mieszam specjalnie. Obserwuję, trochę czytam, wiem co to jest WIG, ale na tym się kończy, może kiedyś kto to wie?

Roberto

Re: Serinus spółka giełdowa

Postautor: Roberto » 22 lut 2017 15:16

Dziś Serinus Energy złożył w Kanadzie skrócony prospekt emisyjny, na naszej giełdzie akcje z lekka poleciały w dół. Za bardzo się tym faktem nie przejąłem. Wydaje mi się, że to ma niewielkie znaczenie co się dzieje gdzieś za oceanem. Na dodatek zapewne już z góry wiadomo, że emisja dojdzie do skutku. Takie mam wrażenia. Za dwa dni się okaże. Wówczas kilka pozytywnych informacji i spółka pójdzie do góry. Sam jestem ciekaw czy moje prognozy się sprawdzą. Tak nawiasem mówiąc to właściciele firmy czy też udziałowcy mogą z kursem wszystko zrobić (tak sadzę). Oczywiście dzisiaj dokupiłem trochę akcji, zobaczymy czy dobrze zrobiłem?

Wróć do „Inwestycje”