Serinus spółka giełdowa

W co inwestować pieniądze?
Roberto

Serinus spółka giełdowa

Postautor: Roberto » 14 lut 2017 11:49

Wydaje mi się, że ta spółka ma potencjał. Nie wiem czy o niej słyszeliście o spółce Serinus, zajmuje się wydobyciem ropy naftowej a swoje udziały ma w niej spadkobierca Jana Kulczyka. Co prawda ta spółka nigdy nie przynosiła dochodów udziałowcom, ale sądzę, ze jest to ukryty tygrys i w pewnej chwili eksploduje do góry. Zakładam, że jeżeli główny udziałowca ma pieniądze, to będzie w ten walor inwestował. Dlaczego tego nie robił do tej pory, odpowiedź jest prosta, ceny ropy były za niskie i inwestycje nie były opłacalne. Zastanówmy się, co się będzie działo jak ropa poszybuje do góry? Być może ceny tej spółki giełdowej poszybują wysoko. Ja w każdym razie trochę kupiłem, a Wy róbcie jak chcecie.

opiekunka

Re: Serinus spółka giełdowa

Postautor: opiekunka » 15 lut 2017 19:20

Dość ryzykowna spółka. My kobiety za bardzo nie lubimy ryzyka, dlatego giełda to raczej męskie zajęcie i ja się w to nie mieszam specjalnie. Obserwuję, trochę czytam, wiem co to jest WIG, ale na tym się kończy, może kiedyś kto to wie?

Roberto

Postautor: Roberto » 22 lut 2017 15:16

Dziś Serinus Energy złożył w Kanadzie skrócony prospekt emisyjny, na naszej giełdzie akcje z lekka poleciały w dół. Za bardzo się tym faktem nie przejąłem. Wydaje mi się, że to ma niewielkie znaczenie co się dzieje gdzieś za oceanem. Na dodatek zapewne już z góry wiadomo, że emisja dojdzie do skutku. Takie mam wrażenia. Za dwa dni się okaże. Wówczas kilka pozytywnych informacji i spółka pójdzie do góry. Sam jestem ciekaw czy moje prognozy się sprawdzą. Tak nawiasem mówiąc to właściciele firmy czy też udziałowcy mogą z kursem wszystko zrobić (tak sadzę). Oczywiście dzisiaj dokupiłem trochę akcji, zobaczymy czy dobrze zrobiłem?

Roberto

Postautor: Roberto » 23 lut 2017 10:23

Tak jak przewidywałem, spółka na warszawskiej giełdzie od rana idzie do góry. W końcu potencjalni kupcy w Kanadzie muszą akcje kupić. Jak coś idzie za mocno w dół, to by nie było kupujących. Zawsze jest jakaś przyczyna wzrostów lub spadków.

wandaraka

Postautor: wandaraka » 23 lut 2017 16:39

Może to być czarny koń, ropa idzie cały czas do góry, nastąpiła zmowa tych największych producentów ropy, pewnie do lata poszybuje do góry, a akcje Serinusa, kto je tam wie, dzisiaj tanie, jutro mogą być drogie.

Roberto

Postautor: Roberto » 23 lut 2017 20:43

Teraz już wiem dlaczego Serinus nazywa się Serinus? Wszystko za sprawą pewnego ptaszka a mianowicie Kulczyka zwyczajnego, którego łacińska nazwa to Serinus serinus. Cóż za zbieżność nazwy i nazwisk. Trzeba przyznać, że ktoś nieźle to wymyślił, jak dla mnie bardzo trafiona nazwa, która wskazuje o kogo chodzi.
Załączniki
cape-canary-1200473_640.jpg
cape-canary-1200473_640.jpg (86.97 KiB) Przejrzano 225 razy

Roberto

Postautor: Roberto » 24 lut 2017 15:39

Wystrzelił jak z katapulty, akcje idą do góry. Serinusowi udało się w Kanadzie sprzedać swoje akcje. Dla mnie to było oczywiste. Obserwuję tą spółkę od dłuższego czasu i moim zdaniem ma duży potencjał wzrostu. Mając teraz pieniądze na inwestycje można się spodziewać w najbliższym czasie nowych dobrych wiadomości. Ja na Waszym miejscu bym się zastanowił nad kupnem właśnie tej spółki.

Roberto

Postautor: Roberto » 27 lut 2017 10:52

Od poniedziałku moja ulubiona spółka znowu do góry, na tą chwilę +7 procent. Jakie mam przemyślenia. Uważam, że w przeciągu kilku lat może kosztować 4-5 zł. Oczywiście są to moje przemyślenia i każdy zrobi co uważa. Ja już mam sporo akcji, kupiłem w dobrym momencie. Nie można zapomnieć też o tym, żeby dywersyfikować zakupy i nie inwestować tylko w jedną rzecz. Mówię tutaj nie tylko o giełdzie ale też o inwestycjach w inne rzeczy.

Roberto

Postautor: Roberto » 28 lut 2017 11:09

Koniec wczorajszego dnia to już nie było + 7, tylko połowa z tego. Ważne, że spółka idzie do góry. Gdyby codziennie tyle drożała, to bym szybko został milionerem, jeżeli nie niestety przyjdzie mi trochę poczekać. Co do dzisiejszego dnia to początek obiecujący, idzie znowu do góry, tym razem nie dużo ale kilka groszy. Kurs oscyluje w granicach 1,60 zł. Zobaczymy co dzień przyniesie. Ja czekam, aż pompa w Tunezji odpali, wówczas kurs ma szansę na wzrost. Może kilka dni i usłyszymy o tym wydarzeniu?

Roberto

Postautor: Roberto » 01 mar 2017 10:18

Niestety od wczoraj trochę spadło, złe wiadomości, strajk w Tunezji. Raptem 5 osób zastrajkowało i od razu zamknęli szyb. Trochę to dziwne, ale widocznie tak już musi być. Cena na dzisiaj tzn na poranek kształtuje się w granicach 1,50 zł. Zobaczymy co przyniesie dalsza część sesji. Ja sądzę, że w tych granicach będzie oscylował. może lekko w górę?

Wróć do „Inwestycje”