Sprzedaż nieruchomości z licytacji komorniczej

W co inwestować pieniądze?
Marzanna

Sprzedaż nieruchomości z licytacji komorniczej

Post autor: Marzanna » 14 kwie 2017 10:47

Można i tak, komornik sprzedaje nieruchomość podczas licytacji komorniczej. Byliście na takiej licytacji, wiecie jak to się w praktyce odbywa. Coś mnie zainteresowało i nie wiem czy warto?

Biznestata

Re: Sprzedaż nieruchomości z licytacji komorniczej

Post autor: Biznestata » 17 kwie 2017 08:39

Nie byłem jeszcze, choć z ciekawości bym się kiedyś wybrał. Czasami obserwuję takie licytacje i lubię wchodzić na strony, które takie oferują.
Biznes

mama

Post autor: mama » 04 lip 2017 23:40

Ostatnio komornicy nie mają ca dobrej passy. Dużo się mówi o nadużyciach komorniczych. Oczywiście jak to bywa zawsze temat zawsze się znajdzie.

Roberto

Post autor: Roberto » 12 lip 2017 07:43

Czasami komornicy biorą pieniądze za nic. Może warto się przyjrzeć temu procederowi. Jak ktoś regularnie płaci, to raczej komornik nie jest potrzebny.

nektarynka

Post autor: nektarynka » 07 sie 2017 10:20

Dlatego warto wiedzieć jak sprawdzić swoje zadłużenie, bo niejednokrotnie nie jesteśmy nawet tego świadomi. Widziałem ostatnio informację na stronie ultimo (taka firma windykacyjna), że można sprawdzić swoje zadłużenie, więc może warto od czasu do czas zerknąć.

kalisia
Kontakt:

Post autor: kalisia » 04 wrz 2017 13:47

Roberto pisze:
12 lip 2017 07:43
Czasami komornicy biorą pieniądze za nic. Może warto się przyjrzeć temu procederowi. Jak ktoś regularnie płaci, to raczej komornik nie jest potrzebny.
Wierzyciel ma prawo dac sprawę do komornika jeżeli ma prawomocny wyrok a dłużnik nie spłacił całości. Zgodnie z prawem też komornik pobiera prowizję od wpłat dokonanych dobrowolnie tylko że jeśli dłużnik płaci bezpośrednio wierzycielowi, to wtedy ta prowizja jest niższa. Trudno to nazwać procederem, takie prawo.

kromeczka

Post autor: kromeczka » 21 wrz 2017 19:04

Mój znajomy tak kupił mieszkanie. Nie pamiętam ile ma metrów, ale zapłacił koło 70 tysięcy, co było kwotą rozsądną + koszt remontu. Ogólnie chyba był na 3-4 licytacjach zanim udało mu się wygrać. No i miał te pieniądze z oszczędności, nie żaden kredyt. Chociaż słyszałam, że można też kupić na kredyt takie mieszkania, ale i tak na vadium trzeba mieć gotówkę.

Szefunio

Post autor: Szefunio » 24 wrz 2017 13:31

Bardzo często takie licytacje są w tajemnicy, a te rzeczy sprzedawane za śmiesznie niską cenę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inwestycje”