Sprzedaż nieruchomości z licytacji komorniczej

W co inwestować pieniądze?
Berenika

Re: Sprzedaż nieruchomości z licytacji komorniczej

Post autor: Berenika » 25 kwie 2018 08:13

Dobrze byście później mieli jakiegoś doświadczonego notariusza,który wszystko dokładnie posprawdza. Nigdy nie wiadomo co tam na hipotece siedzi, a komornik może coś nie dopatrzyć.
Sama bym spróbowała takiej formy zakupu, ale troche mi strach nie pozwala.

gosia iq

Post autor: gosia iq » 10 maja 2018 16:09

Pamiętać należy o jednej sprawie, otóż kupując nieruchomość od komornika, może się zdarzyć, że nieruchomość nie pozbawiona jest wad "prawnych". Może bowiem być tak, że kupujemy nieruchomość z lokatorem.

Czy to duży problem? tak!
oprócz samej eksmisji (dość obciążająca etycznie i psychicznie) rodzi to dodatkowe koszta. Proces taki trwać może i dwa lata, w tym czasie nie osiągamy żadnych zysków z nieruchomości a i ponosimy koszty, gdy np. osoba zajmująca lokal nie płaci czynszu administracyjnego.
oczywiście można taką osobę windykować, ale problem pojawia się, gdy nie ma z czego takiej windykacji prowadzić.

czy zatem warto kusić się na taką nieruchomość? uważam, że w szczególnych wypadkach tak, trzeba oczywiście dokładnie sprawdzić stan prawny nieruchomości, zaplanować wszelkie wydatki związane z ewentualną eksmisją, uzbroić się w cierpliwość.

2/3 (za tyle można wylicytować na 2 licytacji nieruchomość) to nie lada gratka.

Chętnych zapraszam do lektury mojej strony https://iqbanque.pl, gdzie znajdziecie porady nie tylko jak pozyskać nieruchomość z takiej licytacji, ale również jakim kredytem można taką licytację sfinansować.

Mannia

Post autor: Mannia » 21 maja 2018 19:26

Nie ulega wątpliwości, że będziesz musiał nawiązać solidną współpracę z notariuszem. Coś takiego będzie zdecydowanie wskazane. Przy sprzedaży nieruchomości bardzo pomocna okazała się kancelaria notarialna Agata Banasik. Wszelkie sprawy notarialne zostały załatwione i domknięte w mgnieniu oka, za co jestem jej zdecydowanie bardzo wdzięczna! Polecam z całego serca taki profesjonalizm.

yokoyoko

Post autor: yokoyoko » 30 maja 2018 17:47

Przy sprzedaży nieruchomości tego typu mogą się okazać niezbędne usługi oferowane przez porządnego notariusza, dzięki którym wszelkie notarialne formalności zostały rozwiązane błyskawicznie, sprawnie, tak jak należy.

kamciare

Post autor: kamciare » 18 cze 2018 00:36

Ja często natomiast zaglądam na te licytacje.

Chylon

Post autor: Chylon » 18 cze 2018 11:25

W takiej sytuacji może się okazać przydatna pomoc doświadczonego notariusza. Gdzie właściwie zamierzasz zakupić te mieszkanie? Jeśli są to okolice Otwocka to zachęcam zainteresować się ofertą notariuszpuczylowski.pl. Miałem okazję opierać się na ich usługach, które okazały się niezwykle fachowe. :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inwestycje”