Opiekunki ludzi starszych w Niemczech

Chcesz częściej o czymś pisać, to miejsce w sam raz dla Ciebie. Możesz tutaj nam opowiedzieć o swojej pracy, zainteresowaniach czy hobby.
opiekunka

Re: Opiekunki ludzi starszych w Niemczech

Post autor: opiekunka » 11 sie 2017 17:06

Dzisiaj inwazja gości, chyba będę musiała się ewakuować do mojego pokoju. Zachwycona tym faktem nie jestem, jakoś chyba przeżyję.

opiekunka

Post autor: opiekunka » 18 sie 2017 13:29

Każdy się czegoś boi, seniorzy w Niemczech także. Może najwięcej dzieci, które czyhają na ich majątek. Boją się też wylądować w domu starców, jednak w domu całkiem przyjemnie, no przyjemnie jak się ma taką jak ja opiekunkę.

opiekunka

Post autor: opiekunka » 22 sie 2017 21:36

Nasi podopieczni przyzwyczajają się do nas i nie wyobrażają sobie bez nas życia. Tak to jest, jak się tyle czasu spędza z seniorem. Jak jesteś stary, to ciężko się przystosować do kogoś innego i zmiany nie są mile widziane.

opiekunka

Post autor: opiekunka » 24 sie 2017 22:40

Już po pracy, wieczory spędzam w swoim pokoju, rozmawiam na skypie ze znajomymi. Jednak trochę lukam co się dzieje dookoła, w końcu opiekuję się kimś starszym i różnie to może być. Trzeba mieć oczy szeroko otwarte i w razie czego pospieszyć z pomocą.

opiekunka

Post autor: opiekunka » 01 wrz 2017 14:56

Cisza sza, jakoś się nic nie mówi o rozpoczęciu drugiej wojny światowej. To chyba temat tabu, o którym się w Niemczech nie wspomina. Pamietliwi Niemcy to specjalnie nie są, a może specjalnie chcą zapomnieć, że przegrali ostatnią wojnę.

RenuJi

Post autor: RenuJi » 05 wrz 2017 08:33

A powiedzcie mi, czy generalnie pracę w takim charakterze polecacie, czy też nie? Sama od dłuższego czasu zastanawiam się nad wyjazdem z http://opieka.felizajob.pl/ . W tym przypadku warunki pracy wydają mi się bardzo ciekawe, z niemieckim radzę sobie nieźle, a przy tym zawsze wydaje mi się to lepszą opcją, niż wyjazd na własną rękę. Co o tym sądzicie?

opiekunka

Post autor: opiekunka » 12 wrz 2017 21:46

Ja nie narzekam, da się wytrzymać, jedynie trzeba znaleźć się w nowej sytuacji. Wiadomo początki bywają trudne, ale po jakimś czasie czuję się jak u siebie w domu.

opiekunka

Post autor: opiekunka » 19 wrz 2017 17:37

Ze starszymi ludźmi to jest tak, dzisiaj badanie krwi, jutro pobyt w szpitalu, a pojutrze wizyta u dentysty, bez przerwy coś się dzieje. To dobrze, że coś się dzieje na tej mojej Stelli, bo inaczej z nudów bym oszalała, a tak bez przerwy ruch w interesie. Nie nudzę się, jest zawsze coś do zrobienia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Blogi”