Serinus spółka giełdowa

Chcesz częściej o czymś pisać, to miejsce w sam raz dla Ciebie. Możesz tutaj nam opowiedzieć o swojej pracy, zainteresowaniach czy hobby.
Roberto

Re: Serinus spółka giełdowa

Post autor: Roberto » 26 maja 2017 18:00

Spółka dzisiaj zaliczyła delikatny wzrost, gdyby codziennie tak szło, to bym był super szczęśliwy. Na giełdzie za to panika na PETROLINVEST. Akcje tej spółki poleciały na łeb na szyję, po tym , jak KNF wykluczyła tą spółkę z obrotu na giełdzie. Nie jest to super informacja dla właścicieli akcji Petrolinvest. Wspominam o tym, dlatego, że ta spółka też związana z obrotem gazem i ropą. Jak ta wiadomość odbije się na notowaniach Serinusa, zobaczymy niebawem.

Roberto

Post autor: Roberto » 29 maja 2017 13:51

Lekko w dół, też tak bywa, ale nie chciałbym być w skórze właścicieli spółki Petroinvest, dzisiaj totalna przecena tego waloru, na tą chwilę coś koło -70%. Co do Serinusa to w najbliższych dniach dokupię trochę akcji. Cena wydaje mi się atrakcyjna. Poinformuję Was kiedy to zrobię.

Roberto

Post autor: Roberto » 30 maja 2017 09:52

Na przykładzie Petroinvest możemy się dowiedzieć, że gra na giełdzie może przynieść nie tylko zyski, ale też i bardzo duże straty. Co dalej z tą spółką, tak do końca nie jest wiadomo. Tymczasem Serinus dzisiaj od rana też się trochę cofnął niczym rak. W tej chwili 1,08.

Roberto

Post autor: Roberto » 31 maja 2017 11:08

Ostatnie dni to spadki, może to i lepiej, bo jak dojdzie do 1 zł, to może zdecyduję się na jakieś zakupy. Teraz oscyluje w granicach 1,05. Jest to dobra cena, ale jeszcze poczekam przed zakupem. Wiadomo, mogę nie zdążyć, też tak bywa. Tymczasem Petroinvest cały czas w dół. Czekam jak zrówna się z Serinusem. Za kilkanaście dni jest to całkiem możliwe. Nie wróżę tej spółce świetlanej przyszłości.

Roberto

Post autor: Roberto » 01 cze 2017 10:15

Wczoraj delikatnie na zakończenie sesji poszło do góry 1,09 zł. Otwarcie dzisiejsze też bez spektakularnych zmian. Cisza w eterze. Raczej nic nie powinno się wydarzyć. Jeżeli nic się nie wydarzy, to może tekke na zakończenie drgnie do góry, tak jak to było wczoraj, zobaczymy?

Roberto

Post autor: Roberto » 02 cze 2017 11:05

Zwykle jak się nic nie dzieje to akcje stoją, podlegają małym wahaniom. Tak też jest dzisiaj. Na Seriniusie nie da się do tej chwili za dużo zarobić. Trwa marazm, na ta chwilę bez dużych zmian 1,07 zł.

Roberto

Post autor: Roberto » 05 cze 2017 11:01

Na tą chwilę bez zmian. Ciekawie robi się na rynku ropy. Kilka krajów zerwało stosunki dyplomatyczne z Katarem (Arabia Saudyjska, Bahrajn i Egipt), robi się gorąco, ropa w górę, a Serinus?

Roberto

Post autor: Roberto » 05 cze 2017 12:00

Dokupiłem trochę Serinusa, zobaczymy, czy to dobre posunięcie. Teraz czekam na wzrosty, może się jakaś wojna rozpęta w Zatoce Perskiej, wówczas ropa poszybuje w górę, a z ropą mój ptaszek.

Roberto

Post autor: Roberto » 06 cze 2017 10:57

Wojny jeszcze nie ma, więc spółka dryfuje niczym statek. Bez wzrostów i upadków. Dzisiaj na parkiecie mały ruch, jak do tej pory. Co do ruchu to i tak w ostatnim roku jest dużo, dużo większy. Kiedyś tak było, że żadnego ruchu nie było. Nikt nie kupował, nikt nie sprzedawał, ledwo kilka transakcji dziennie. Teraz to jest ruch jak w centrum stolicy. Według mnie dobrze się dzieje. Teraz jest 1,05, czyli tyle samo, co wczoraj na zakończenie sesji.

Roberto

Post autor: Roberto » 06 cze 2017 17:32

Zauważyłem ostatnio pewną prawidłowość, a mianowicie na początku sesji spółka jest wyżej, w połowie sesji spada, by na koniec sesji iść do góry. Czyli taka cosinusoida. Dzisiaj było tak samo, otwarcie 1,06, minimum 1,04, a zakończenie 1,08, czyli wzrost o 2,86% względem wczorajszego dnia. Dobry wynik, byleby tak dalej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Blogi”