Serinus spółka giełdowa

Chcesz częściej o czymś pisać, to miejsce w sam raz dla Ciebie. Możesz tutaj nam opowiedzieć o swojej pracy, zainteresowaniach czy hobby.
Roberto

Re: Serinus spółka giełdowa

Post autor: Roberto » 17 cze 2017 10:07

Wczorajsze zakończenie sesji było trochę jak dla mnie nietypowe. Ktoś zaczął kupować akcje, tak, że po spadkach w połowie dnia na koniec sesji spółka poszła do góry i zakończyła dzień na plusie. 1,14, zł, to dobra prognoza na poniedziałek. Ja jestem optymistom, i sądzę, że na Seriniusie da się zarobić dużą kasę. Radziłbym Wam też przemyśleć te słowa i kupować akcje, dopóki są w miarę tanie.

Roberto

Post autor: Roberto » 19 cze 2017 18:26

Cały czas lekko do góry. Serinus pnie się systematycznie, ma jeszcze dużo do nadrobienia, tak, że jestem spokojny o moje pieniądze. Uważam, że dobrze zainwestowałem. Radziłbym Wam też trochę dokupić, zarobicie na tym, przynajmniej ja tak uważam. W Tunezji pomału kończą strajki, a Rumunia też wystartuje. Będzie dobrze w najbliższych miesiącach. Tylko co z ropą, pójdzie do góry, mam nadzieję, że tak.

Roberto

Post autor: Roberto » 20 cze 2017 09:27

W tej chwili 1,16 zł, jakoś nikt się nie rzuca do zakupów czy sprzedaży. Cisza, flauta, nic nie wskazuje, że coś się będzie działo. Coś wisi w powietrzu. Tutaj będzie za kilka dni wystrzał. tak mi się jakoś wydaje. Ja w każdym razie trzymam kciuki i obserwuję Serinusa, mojego ptaszka.

Roberto

Post autor: Roberto » 20 cze 2017 17:28

Przeciętny dzień, spółka z lekka spadła do 1,14 na walorze. Minimum dzisiejsze to 1,11, maksimum to 1,16. Notowania na koniec dnia 1,14. Nic wielkiego się nie działo, ale ropa na rynkach światowych poszła w dół. No cóż Amerykanie fedrują złoża łupkowe i obniżają cenę. Co do Tunezji to coś tam wyczytałem, że strajki się pomału kończą, tak, że może Serinus pomału uruchomi produkcję. Jak ropa nie spadnie za wiele to będzie dobrze, jak za dużo pójdzie w dól, to pewnie kierowcy będą się cieszyli, ja niestety nie.

Roberto

Post autor: Roberto » 21 cze 2017 10:10

Od rana 1,14, teraz spadek do 1,11. Ostatnio delikatnie w dół. Nie ma jakiś pozytywnych informacji, nie ma też negatywnych. No może negatywną jest tylko taka, że ropa ostatnio poszła trochę w dół. Jak to mówią, po spadkach są wzrosty, no chyba, że spółka zbankrutuje. Serinus chyba nie, ja w każdym razie nie zauważam takich symptomów. Kiedyś pisałem też o Petroinvest. Cały czas w dól, ciekawe, kiedy się zrówna z Serinusem. Może za kilka dni, kiedy będzie ostatni dzień notowań na giełdzie. Może wówczas warto będzie Petroinvest kupić.

Roberto

Post autor: Roberto » 22 cze 2017 10:14

Szału dzisiaj nie ma. Akcje Serinusa co prawda do góry, ale obroty nie należą do wielkich. Sprzedano na początek 2 akcje po 1,14 złotego, czyli wzrost od wczorajszego dnia. Czy cała sesja będzie tak niemrawa, chyba tak, zresztą zobaczymy co czwartek przyniesie?

Roberto

Post autor: Roberto » 23 cze 2017 10:07

Od rana kilka transakcji po 1,14, teraz spadło na 1,12. Wczoraj czytałem wywiad z jednym z przedstawicieli Serinusa. Spółka na tą chwilę koncentruje się na Rumuni. Ma tam całkiem spore złoża gazu, które można wydobywać. Co do Tunezji, to wyczekuje na uspokojenie sytuacji. Trwa w Tunezji Ramadan i pewnie do końca nie będzie żadnych zmian. Raptem zostało kilka dni, więc może coś się zmieni po Ramadanie. Co do innych inwestycji to na tą chwilę zrozumiałem, że nie będzie żadnych spektakularnych przejęć. Ogólnie ten wywiad był bardzo wyważony, zresztą jak to zwykle jest na Serinusie. Zmieniając temat Petroinvest ciągle nieubłaganie w dół, teraz 1,34, już mu niewiele zostało do Serinusa, a jeszcze kilka tygodni temu był ponad 8 zł. Upadek, sądzę, że zejdzie poniżej złotówki.

Roberto

Post autor: Roberto » 26 cze 2017 10:23

Dzisiaj poniedziałek, na początku sesji kilka transakcji po 1,15 na walorze. Teraz spokój nic się nie dzieje, panuje senna atmosfera. Co ciekawe ropa od poniedziałku idzie do góry, w tej chwili mamy 46,20 USD ropa brent za baryłkę, dużo lepiej niż w piątek, wzrost o 1,40%.

Roberto

Post autor: Roberto » 27 cze 2017 10:33

Po początkowym spadku we wtorek o 1 grosz, spółka odrobiła straty i jest w tym samym punkcie jak na wczorajszym zamknięciu 1,13. Ropa idzie dzisiaj zdecydowanie do góry. W ostatnim tygodniu na trendzie wzrostowym. W tej chwili 46,63. Cena Serinusa jest ciągle atrakcyjna. Powinno się coś zacząć dziać. Ciekawe co z Petroinvest, zbliża się koniec notowań tej spółki na GPW. Zobaczymy co ten koniec przyniesie.

Roberto

Post autor: Roberto » 28 cze 2017 10:22

Początek dnia nie jest rewelacyjny. Akcje lekko w dół. Paniki nie ma kilka groszy, ale jednak w dół. W tej chwili 1,10 na barometrze. Co dalej, zobaczymy? Ciekawe rzeczy dzieją się za to na Petroinvest. Akcje dzisiaj 25 procent do góry. Spółka nie będzie na tą chwilę wykluczona z giełdy, notowania będą tylko zawieszony. Co do ropy naftowej to dzisiejszy dzień przynosi wzrosty. Ropa brent w tej chwili notowana jest po 46,74 dolara.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Blogi”