Serinus spółka giełdowa

Chcesz częściej o czymś pisać, to miejsce w sam raz dla Ciebie. Możesz tutaj nam opowiedzieć o swojej pracy, zainteresowaniach czy hobby.
Roberto

Re: Serinus spółka giełdowa

Post autor: Roberto » 18 lut 2018 23:41

Ciekawe jak zacznie się nowy tydzień? Piątkową sesję Serinus zakończył na poziomie 1,08 zł. Jakie perspektywy, wg mnie dobre, zła passa się chyba odwróciła i teraz tylko może być tylko lepiej. Za kilka tygodni Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy. Pewnie się na nim czegoś nowego dowiemy?

opiekunka

Post autor: opiekunka » 19 lut 2018 12:25

Z tego co widzę, masz dużo optymizmu. Optymizm to podstawa. Im więcej takich ludzi tym lepiej. Spółka powinna pójść do góry, mając takich fanów.
Biznes forum

Roberto

Post autor: Roberto » 19 lut 2018 13:01

Masz rację, inaczej akcji tej firmy bym nie trzymał. Główny inwestor ma pieniądze i raczej się nie zapowiada na to, że tych pieniędzy nie będzie miał. Mam nadzieję, że dzięki temu ta firma wypłynie na szerokie wody. Jak to mówią pieniądz robi pieniądz. Może kiedyś też zarobię dzięki takiemu rozumowaniu pieniądze.

Roberto

Post autor: Roberto » 26 lut 2018 22:00

Mały spadek, ale spółka ostatnio się jakoś trzyma. Dzisiejszą sesję zakończyła na poziomie 1,09. Notowania gazu w górę, ropa bez większych zmian. Co do notowań w Kanadzie to spółka idzie do góry. Czy to są dobre wiadomości tego nie wiem. Czekam na wiadomości z Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy, które będziemy mieli za kilka dni. Będzie to nowe odsłonięcie spółki, ciekawe jakie. Ja czekam z utęsknieniem co się nowego wydarzy?

Roberto

Post autor: Roberto » 05 mar 2018 17:57

Dwa dni zostały do Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia. Jak się spółka zachowuje.Na tą chwilę bez większych zawirowań. Dzisiaj na zakończenie 1,06 zł. Raczej stoi, ani w dól, ani w górę. Pewnie za dwa, trzy dni będą jakieś ruchy, przecież to zgromadzenie będzie decydowało też o przyszłości spółki, choć sadzę, że w tym przypadku wszystko jest wiadome. To co chcą uchwalić to uchwalą. Przecież mamy tylko jednego akcjonariusza, który tak naprawdę kontroluje spółkę i uchwali to co chce. Co do ropy naftowej to w tej chwili idzie w górę, odrabia straty. Perspektywy wzrostu ropy sprawiają to, że Serinus ma dobre perspektywy, oczywiście pod warunkiem, że będzie dużo wydobywał.

Roberto

Post autor: Roberto » 06 mar 2018 14:38

Ropa do góry, gaz do góry, a Serinus bez zmian. Jutro będzie pewnie sądny dzień, sam nie wiem jakie będą notowania na warszawskiej giełdzie. Północ, czy południe. Jeżeli wzrosty to właśnie teraz, jeżeli spadki to chyba też w tej chwili. Za dwa dni wszystko będzie wiadome.

Roberto

Post autor: Roberto » 07 mar 2018 12:56

N jednym z forum przeczytałem, że Quercus wychodzi z Serinusa. Plotka to czy nie tego nie wiem. Faktem jest, że wczoraj duża ilość akcji zmieniła właściciela po kursie 1,04. Dzisiaj bez większych zmian, jesteśmy jeszcze przed walnym, które jest przecież w Kanadzie. Wiadomości pewnie przyjdą jutro, bo dzisiaj posiedzenie w Kanadzie skończy się zapewne po zamknięciu sesji w Warszawie. Kurs na tę chwilę to 1,04 zł.

Roberto

Post autor: Roberto » 08 mar 2018 11:07

Już po nadzwyczajnym. Co nowego, zmiana na stanowiskach dyrektorów, drugie to przeprowadzka na wyspę Jersey, trzecia rzecz to giełda w Londynie. Akcje z tego co zrozumiałem będą notowane też w Londynie. Wydaje mi się, że też te nasze polskie akcje. Pewnie będzie jakaś nowa emisja związana z tym, że Londyn wystartuje. Zobaczymy jak to wszystko zagra. Dla mnie to dobre wiadomości, mam nadzieję, że spółka pójdzie w górę. Akcje trzymam, nie sprzedaję, czekam na rozwój sytuacji. Teraz o 1 grosz do góry, rewelacji nie ma, ale dzień się jeszcze nie skończył.

Roberto

Post autor: Roberto » 09 mar 2018 11:49

Myślałem, że po tym Walnym, będą jakieś przetasowania, ruchy, przecena, czy wzrost, a tutaj cisza, nic się nie dzieje. Sam trochę zgłupiałem, ale człowiek podobno się całe życie uczy. Notowania na tą chwilę to 1,03 zł i mały ruch. Jest wiadomości z giełdy, że po sesji 2018-03-16 spółka opuści skład indeksu sWIG80.

Roberto

Post autor: Roberto » 12 mar 2018 12:05

Niemrawy handel od poniedziałku. Może ten poniedziałek będzie leniwym? Nie mów nigdy nigdy, tak mówi przysłowie, dzień jeszcze się jeszcze nie skończył. W tej chwili mamy 1,05, co stanowi grosz niżej niż na zakończenie w piątek. Czekamy na dalsze decyzje dotyczące giełdy w Londynie. Sądzę, że wówczas będzie ruch na spółce. Co do wydobycia, to pewnie coś tam w Rumunii też się dzieje. Na tą chwilę nie wiem, czy zaczęli wiercić ten nowy odwiert czy też śpią snem zimowym?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Blogi”