Opiekunki ludzi starszych w Niemczech

Chcesz częściej o czymś pisać, to miejsce w sam raz dla Ciebie. Możesz tutaj nam opowiedzieć o swojej pracy, zainteresowaniach czy hobby.
opiekunka

Re: Opiekunki ludzi starszych w Niemczech

Post autor: opiekunka » 11 sie 2017 17:06

Dzisiaj inwazja gości, chyba będę musiała się ewakuować do mojego pokoju. Zachwycona tym faktem nie jestem, jakoś chyba przeżyję.

opiekunka

Post autor: opiekunka » 18 sie 2017 13:29

Każdy się czegoś boi, seniorzy w Niemczech także. Może najwięcej dzieci, które czyhają na ich majątek. Boją się też wylądować w domu starców, jednak w domu całkiem przyjemnie, no przyjemnie jak się ma taką jak ja opiekunkę.

opiekunka

Post autor: opiekunka » 22 sie 2017 21:36

Nasi podopieczni przyzwyczajają się do nas i nie wyobrażają sobie bez nas życia. Tak to jest, jak się tyle czasu spędza z seniorem. Jak jesteś stary, to ciężko się przystosować do kogoś innego i zmiany nie są mile widziane.

opiekunka

Post autor: opiekunka » 24 sie 2017 22:40

Już po pracy, wieczory spędzam w swoim pokoju, rozmawiam na skypie ze znajomymi. Jednak trochę lukam co się dzieje dookoła, w końcu opiekuję się kimś starszym i różnie to może być. Trzeba mieć oczy szeroko otwarte i w razie czego pospieszyć z pomocą.

opiekunka

Post autor: opiekunka » 01 wrz 2017 14:56

Cisza sza, jakoś się nic nie mówi o rozpoczęciu drugiej wojny światowej. To chyba temat tabu, o którym się w Niemczech nie wspomina. Pamietliwi Niemcy to specjalnie nie są, a może specjalnie chcą zapomnieć, że przegrali ostatnią wojnę.

RenuJi

Post autor: RenuJi » 05 wrz 2017 08:33

A powiedzcie mi, czy generalnie pracę w takim charakterze polecacie, czy też nie? Sama od dłuższego czasu zastanawiam się nad wyjazdem z http://opieka.felizajob.pl/ . W tym przypadku warunki pracy wydają mi się bardzo ciekawe, z niemieckim radzę sobie nieźle, a przy tym zawsze wydaje mi się to lepszą opcją, niż wyjazd na własną rękę. Co o tym sądzicie?

opiekunka

Post autor: opiekunka » 12 wrz 2017 21:46

Ja nie narzekam, da się wytrzymać, jedynie trzeba znaleźć się w nowej sytuacji. Wiadomo początki bywają trudne, ale po jakimś czasie czuję się jak u siebie w domu.

opiekunka

Post autor: opiekunka » 19 wrz 2017 17:37

Ze starszymi ludźmi to jest tak, dzisiaj badanie krwi, jutro pobyt w szpitalu, a pojutrze wizyta u dentysty, bez przerwy coś się dzieje. To dobrze, że coś się dzieje na tej mojej Stelli, bo inaczej z nudów bym oszalała, a tak bez przerwy ruch w interesie. Nie nudzę się, jest zawsze coś do zrobienia.

opiekunka

Post autor: opiekunka » 04 paź 2017 17:10

Warto też mieć sprawdzoną zmienniczkę, która będzie podobnie jak my prowadziła Stellę. Jak za duże zmiany to nie jest dobrze. Nie warto jakiś rewolucyjnych zmian robić, bo potem się za to płaci.

opiekunka

Post autor: opiekunka » 11 paź 2017 09:43

Pisałam ostatnio o zmienniczce, teraz jestem na urlopie w Polsce. Nareszcie na własnych śmieciach i nic mi nie nakazuje, zakazuje i mówi co mam robić. Jednak Polska ma przewagę i urlop jest piękny, robię co chcę i nikt mi się do niczego nie wtrąca.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Blogi”