Blog opiekunki ludzi starszych w Niemczech

Chcesz częściej o czymś pisać, to miejsce w sam raz dla Ciebie. Możesz tutaj nam opowiedzieć o swojej pracy, zainteresowaniach czy hobby.
opiekunka

Re: Blog opiekunki ludzi starszych w Niemczech

Post autor: opiekunka » 14 maja 2017 17:30

Dziś dostałam od babci parasolkę. Nie odmawiam, jak dają to biorę. Czasami można nawet dostać fajną rzecz. Tylko pamiętajcie, że zwykle babcie zapominają co mówiły i co robiły. Ważne, żeby nie być posądzonym o złodziejstwo. Trzeba uważać na takie rzeczy, bo z babcinkami różnie to przecież bywa, a rodzina przecież też obserwuje co się dzieje.

opiekunka

Post autor: opiekunka » 17 maja 2017 22:40

Pamiętajcie, internet to podstawa. Mając internet macie połączenie z bliskimi i nie musicie płacić za telefony. Jeżeli rodzina nie będzie chciała założyć internetu, zawsze możecie tłumaczyć, że pilnie potrzebujecie, że w Polsce macie rachunki do zapłacenia, a że jesteście w Niemczech nie macie takiej możliwości. Zwykle taki argument działa, ja zawsze po dwóch tygodniach najpóźniej miałam internet zamontowany. W końcu jak się nie płaci rachunków, to można wylądować nawet w więzieniu, można tak powiedzieć.

opiekunka

Post autor: opiekunka » 19 maja 2017 08:28

Nie można być najlepszą i wszystko robić, bo rodzina wykorzysta to i będziecie pracowały jak woły robocze. Raczej na dodatkowe pieniądze nie ma co liczyć. Więc pamiętajcie nie jesteście ogrodnikami, nie odgarniaczami śniegu w czasie zimy, skupiacie się na opiece nad starszą osobą i tylko na tym. To nie znaczy, że nie wykonujecie drobnych rzeczy w domu, ale nic ponad wasze siły. Niewolnictwo się już dawno skończyło.

opiekunka

Post autor: opiekunka » 21 maja 2017 10:36

Dzisiaj niedziela. Starsi ludzie czasami po śniadaniu lubią obejrzeć Mszę Świętą w telewizji. Zwykle na przemian jest nadawana raz katolicka, innym razem ewangelicka. Ja za dużej różnicy nie widzę, ale tak jest od lat w Niemczech. Ciekawe kiedy zaczną nadawać mszę muzułmańską. W Niemczech jest spora grupa muzułmanów i ciągle ta grupa się rozrasta. Ma to związek z dzietnością rodzin. Niestety Niemki przeważnie mają jedno dziecko lub wcale. Podobnie zresztą jest u nas kobiety w Polsce.

opiekunka

Post autor: opiekunka » 25 maja 2017 14:38

Zupełnie dzisiaj zapomniałam, że jest dzień wolny od pracy. Oczywiście opiekunki w Niemczech pracują także w Christi Himmelfahrt, ale inni raczej nie. Większość sklepów pozamykana, trzeba mieć dużo szczęścia, aby spotkać jakąś piekarnię, która będzie otwarta. Niestety ja tego szczęścia nie miałam i ogłosiłam dzisiejszy czwartek dniem bez chleba.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Blogi”