Praca za granicą

…czyli co Ci tylko przyjdzie do głowy.
Karolcia89

Praca za granicą

Post autor: Karolcia89 » 11 cze 2014 08:56

Ktoś się wybiera do pracy za granicą ? Co sądzicie o Skandynawii ? Dobry rynek pracy ? Myślę powoli nad przeprowadzką do Norwegi. Wynalazłam fajną stronę http://pracawnorwegii.biz/ wszystkie info jakie są potrzebne osobie która chce tam wyjechać

blondi7

Re: Praca za granicą

Post autor: blondi7 » 12 cze 2014 10:26

Żeby wyjechać i pracować za granicą przede wszystkim trzeba mieć jakiś start, najlepiej znajomych lub rodzinę, którzy są tam już obeznani, załatwioną pracę, nocleg na początek, trochę kasy i kogoś kto nas rozezna z miastem. Inaczej może być ciężko.

nina_ky

Post autor: nina_ky » 12 cze 2014 16:09

Nie wybieram się do pracy zagranicę obecnie, ale jeśli miałabym się zdecydować to pewnie wybrałabym Norwegię - przy okazji można by zwiedzić wiele pięknych miejsc.

thunder

Post autor: thunder » 31 sie 2014 12:33

Ja aktualnie zastanawiam się nad przeprowadzką do Kopenhagi. Ale decyzję na ten temat będę podejmować dopiero w listopadzie.

opiekunka

Post autor: opiekunka » 31 sie 2014 15:07

Pracuję już kilka lat w Niemczech w opiece i dochodzę do wniosku, ze podstawa to znajomość języka, znasz język obcy, język danego kraju zawsze coś znajdziesz. Gorzej jak nie znasz języka i chcesz żyć i pracować w danym kraju, sprawa wówczas nie jest aż tak prosta i można czasami nie wytrzymać, to też jest jakieś tam obciążenie psychiczne, żyć, pracować i tak do końca nie rozumieć tego co inni do ciebie mówią.

eddisa

Post autor: eddisa » 05 wrz 2014 08:55

Ja przymierzam się do wyjazdu, znam bardzo dobrze i język angielski i niemiecki, doświadczenie zawodowe mam niewielkie. Nie chcę żałować wyjazdu, dlatego bardzo dokładnie przyglądam się wszystkim pracodawcom, zarobkom.

Karina37

Post autor: Karina37 » 07 wrz 2014 14:32

eddisa pisze:Ja przymierzam się do wyjazdu, znam bardzo dobrze i język angielski i niemiecki, doświadczenie zawodowe mam niewielkie. Nie chcę żałować wyjazdu, dlatego bardzo dokładnie przyglądam się wszystkim pracodawcom, zarobkom.
Słuszne podejście :)

Trzeba najpierw dobrze zaplanować cały wyjazd, żeby potem nie znaleźć się w jakiejś niebezpiecznej sytuacji (brak dachu nad głową czy środków do życia).

Jednak należy również pamiętać, że to bardzo odważna decyzja i z reguły nie żałuje się jej, zwłaszcza, jeśli posiadamy zaplecze w postaci znajomości języków lub bardzo dobre, specjalistyczne wykształcenie.

kreatynka

Post autor: kreatynka » 09 wrz 2014 11:41

Hmm co nie co na temat świata możecie przeczytać na Blog Jednym Słowem. Ciekawe artykuły na temat różnych krajów i nauki języka. Coś dla ciekawych świata i chcących nauczyć się języka. Wiele osób wyjeżdża teraz za granicę w poszukiwaniu pracy, niestety... Warto się coś więcej o danym kraju dowiedzieć przed samym wyjazdem

discord

Post autor: discord » 18 wrz 2014 10:36

eddisa pisze:Ja przymierzam się do wyjazdu, znam bardzo dobrze i język angielski i niemiecki, doświadczenie zawodowe mam niewielkie. Nie chcę żałować wyjazdu, dlatego bardzo dokładnie przyglądam się wszystkim pracodawcom, zarobkom.
Zobacz sobie ta stronke: oferty pracy Francja - firma z Wrocławia, tak jak ty z tego co widze po twoim profilu i maja sporo ofert z Francji, moze akurat znajdziesz cos dla siebie.

Karina37

Post autor: Karina37 » 18 wrz 2014 12:43

kreatynka pisze:Warto się coś więcej o danym kraju dowiedzieć przed samym wyjazdem
Dokładnie! Zwykle kierujemy się ścieżką utartych stereotypów na temat krajów, do których jedziemy: Niemiec - perfekcjonista, Włoch - głośny, a Hiszpan - leniwy. Dużo w nich prawdy, jak w tym, że Polak - potrafi (w każdej dziedzinie, nawet tej mniej pozytywnej ;)), ale też i wymyślonych rzeczy. Dlatego warto poszukać i poczytać, jacy są ludzie i obyczaje naprawdę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne rozmowy”