Praca za granicą

…czyli co Ci tylko przyjdzie do głowy.
Małgoch@

Re: Praca za granicą

Post autor: Małgoch@ » 23 lut 2016 10:43

Hej dziewczyny, zgadzam się że w naszym kraju też można znaleźć dobrą pracę, ale z doświadczenia wiem, że wymogi jakie stawia polski rynek pracy czasem są nie do przeskoczenia. Sama przez dłuższy czas próbowałam swoich sił ale się poddałam. Życie w naszym kraju jest strasznie drogie, do tego miesięczna rata kredytu i pozostałe opłaty powodują, że żyjesz z miesiąca na miesiąc. wyjazd za granicę jednak pozwolił mi na dorobienie sobie oszczędności. Ja się zdecydowałam i wyjechałam jako opiekunka z agencją aktivmed24, było mi ciężko na samym początku ale do wszystkiego da się przyzwyczaić. Odłożę sobie trochę pieniędzy, nadpłacę kredyt i pewnie poszukam sobie pracy w Polsce, ale póki co wyjeżdżam z nimi regularnie i jestem zadowolona, a to już rok minął :) Pozdrawiam i życzę powodzenia.

iksik87

Post autor: iksik87 » 27 lut 2016 22:39

Osobiście nie planuję wyjazdu, mam w PL pracę i rodzinę, ale rozumiem, że w sytuacji, gdy trudno znaleźć pracę z uczciwym wynagrodzeniem, perspektywa wyjazdu kusi. Zwłaszcza że jest wiele możliwości obecnie. No i na pewno zasiłki, typu Kindergeld w Niemczech, również mogą kusić, bo to dodatkowe pieniądze, które również można łatwo uzyskać, np. z pomocą takich firm jak Euro Punkt czy Europejskie Centrum Podatkowe.

rossa87

Post autor: rossa87 » 17 mar 2016 22:16

iksik87 pisze:Osobiście nie planuję wyjazdu, mam w PL pracę i rodzinę, ale rozumiem, że w sytuacji, gdy trudno znaleźć pracę z uczciwym wynagrodzeniem, perspektywa wyjazdu kusi. Zwłaszcza że jest wiele możliwości obecnie. No i na pewno zasiłki, typu Kindergeld w Niemczech, również mogą kusić, bo to dodatkowe pieniądze, które również można łatwo uzyskać, np. z pomocą takich firm jak Euro Punkt czy Europejskie Centrum Podatkowe.
Znam kilka par, gdzie mężczyzna pracuje za granicą a kobieta wychowuje dzieci. Oczywiście pobierają świadczenia. To na pewno pomaga się utrzymać i wiele osób może kusić. Choć z drugiej strony sytuacja w UK np. jest niepewna z uwagi na możliwy Brexit i chęć ograniczenia zasiłków przez tamtejszy rząd...

Vanessa123

Post autor: Vanessa123 » 29 mar 2016 21:34

Po powrocie z zagranicy trzeba te pieniądze jeszcze gdzieś wymienić:) Ja dostałam bardzo dobry kurs na ergokantor. Cieszę się, że znajomi powiedzieli mi o tym kantorze, bo dzięki niemu mogła sporo zarobić:)

Kuli

Post autor: Kuli » 30 mar 2016 11:49

W Norwegii są bardzo wysokie zarobki w przeliczeniu na złotówki.
Lecz należy pamiętać, by zarobić trzeba się na czymś znać, mieć fach :P
Mój kuzyn jest spawaczem w Norwegii. Nie zna dobrze języka, dlatego skorzystał z agencji euro kontakt. Oni wszystko mu załątwili. Teraz po pracy ciągle się uczy, ponieważ chce zostać tam na stałe

aleksm

Post autor: aleksm » 15 kwie 2016 12:16

dla mnie niezmiennie ej job jest najlepsza agencja pośrednictwa, wszystko zawsze dobrze zorganizowane, ogarnięty transport zakwaterowanie, pensja tez na czas. od czasu do czasu jezdze do niemiec jako opiekunka wlasnie z nimi

zuzka10

Post autor: zuzka10 » 18 kwie 2016 17:17

Nigdy nie pracowałam zagranicą i chyba bym się na to nie zdecydowała.
W POL można nieźle zarobić nawet nie mając ukończonych studiów. Trzeba tylko poszukać ofert lub założyc DG.
Szukajac pracy warto poczytać porady dla pracowników. Znajdziesz w nich wiele przydatnych informacji na temat swoich praw itd.

green.eyes87

Post autor: green.eyes87 » 30 kwie 2016 22:33

Osobom, które szukają pracy za granicą, mogę podać namiary na portale z ogłoszeniami: praca-niemcy.com, pracabelgia.com, pracaholandia.com albo pracanorwegia.pl. Może komuś się przyda :)

gaja

Post autor: gaja » 03 maja 2016 21:56

Na zagranicznych wyjazdach świetnie się sprawdza konserwa tyrolska. Warto o tym pomyśleć. Jedzenie za granicą jest bardzo drogie.
Jeśli zrobimy zakupy w Polsce, to będziemy mogli naprawdę sporo zaoszczędzić. Taka konserwa jest bardzo praktyczna i smaczna, dlatego też warto rozważyć takie rozwiązanie.

Dwikan
Kontakt:

Post autor: Dwikan » 04 maja 2016 10:20

Szczerze mówiąc nigdy nie pracowałam za granica i nie wiem, czy chciałabym tak pracować. Wolałabym jednak pracować w swoim kraju nawet jeśli wiązałoby się to z mniejszymi zarobkami.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne rozmowy”