Czy medycyna estetyczna zastąpi używanie kosmetyków?

…czyli co Ci tylko przyjdzie do głowy.
Awatar użytkownika
Werka

Re: Czy medycyna estetyczna zastąpi używanie kosmetyków?

Post autor: Werka » 19 cze 2015 12:25

Raczej to niemożliwe;) rynek kosmetyczny jest ogromny, co oznacza, że zapotrzebowanie też jest ogromne, a więc rynek kosmetyczny ma się bardzo dobrze;)
:right:

nesnes

Post autor: nesnes » 20 cze 2015 12:42

Kosmetyki tylko zatrzymują starzenie, medycyna koryguje, ale niestety nic nie odmładza.

Katerina21

Post autor: Katerina21 » 21 cze 2015 20:49

Moim zdaniem nie ma szans, aby medycyna estetyczna zupełnie zastąpiła kosmetyki, no chyba że Fundusz Zdrowia zacznie refundować zabiegi :) A tak poważnie mówiąc, jakoś nie wyobrażam sobie zamienienia takich specyfików jak balsamy do ciała przez lasery czy kwasy hialuronowe. Te ostatnie nie pachną tak ładnie:)

Kryszka

Post autor: Kryszka » 13 lip 2015 12:23

Ja także uważam, ze to niemożliwe, zresztą wyobrażacie sobie swoje kosmetyczki bez kremów, podkładów, balsamów etc.? Nierealne ;) Na przykład taki krem korygujący, zawsze się przyda, bo za nim wybierzemy się na zabieg trzeba jakoś wyjść z domu i zakryć niedoskonałości skóry, czyż nie ? :) Dlatego powstają coraz to nowe rozwiązania. Formuły kremów ulepszane są co sezon i nic nie zwiastuje końca tej tendencji, żadne zabiegi nie zastąpią kremów :)

Monikass
Kontakt:

Post autor: Monikass » 14 lip 2015 13:54

Nigdy nie zastąpi. Dziwi mnie, że w ogóle można myśleć, że może zastąpić. Co ma lifting do nawilżenia skóry?

nesnes

Post autor: nesnes » 16 lip 2015 14:46

Na przemijanie nie ma recepty.

malwinka69

Post autor: malwinka69 » 22 lip 2015 22:29

Na pewno nie zastąpi, ale może pomóc w urodzie. Przy stosowaniu różnych kremów, maści, na efekty często trzeba długo czekać. W salonach urody są wykonywane zabiegi, gdzie efekty będą natychmiastowe lub pojawią się w bardzo krótkim czasie, a o to chyba nam kobietom chodzi. ;) Mam tu na myśli mikrodermabrazje, depilację laserem, czy też peelingi medyczne wykorzystujące do tego odpowiednie kwasy. Zabiegi zapewne nie należą do tanich, ale można trafić na promocje, wystarczy tylko trochę poszperać w necie. No i w ten sposób w Krakowie znalazłam dla siebie depilację w całkiem dobrej cenie oraz peeling migdałowy na oczyszczenie twarzy. Lato w pełni i trzeba jakoś zadbać o siebie na dłużej. :)

Kryszka

Post autor: Kryszka » 31 lip 2015 11:40

Moim zdaniem nie, bo nawet jak się zapiszemy na powiększanie ust, to i tak będziemy stosować szminki i błyszczyki :) Nawet permanentny makijaż nie zniechęci nas do kosmetyków, bo przecież zostają jeszcze kremy, peelingi etc. Słowem kosmetyki są niezastępowalne :)

bella91

Post autor: bella91 » 01 sie 2015 05:23

Myślę, że nie zastąpi bo mało kogo stać na te wszystkie zabiegi. Kosmetyki są znacznie tańsze. Ja rozważam otwarcie laboratorium i tworzenie w nim kosmetyków. Ostatnio znalazłam mikroskopy elektronowe i uchwyt TEM. Powoli rozglądam się za lokalem i mam nadzieję, że mój pomysł wypali. Chciałabym robić eko kosmetyki ale w rozsądnych cenach.

gagatka

Post autor: gagatka » 10 sie 2015 09:21

Moim zdaniem jedno nie zagraża drugiemu. Pewne efekty możliwe są tylko poprzez zabiegi. Kosmetyki pomagają w pielęgnacji i utrzymaniu efektu. Koleżanka jest po liftingu piersi w ClinicForYou. Tego nie osiągnęłaby kosmetykami, prawda?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne rozmowy”