Czy medycyna estetyczna zastąpi używanie kosmetyków?

…czyli co Ci tylko przyjdzie do głowy.
Jankars

Re: Czy medycyna estetyczna zastąpi używanie kosmetyków?

Post autor: Jankars » 10 sie 2015 11:31

Nigdy nie zastąpi używania kosmetyków. Tak to niestety nie działa, a szkoda, bo fajnie by było.

NoemiSui

Post autor: NoemiSui » 25 sie 2015 22:09

Medycyna estetyczna jest coraz popularniejsza bo stała się bardziej dostępna, dla przeciętnych kobiet. Prawda jest taka, że nie zastąpi, ale na pewno może dopełnić używanie kosmetyków. Chociaż ja głównie jestem zwolenniczką ingerencji w ciało kiedy naprawdę jest problem np. w przypadku ginekologi estetycznej która u niektórych Pań może naprawdę być problemem i blokować je. Uważam, też, że im więcej centrum tego typu, tym temat będzie bardziej popularny.

Freddy

Post autor: Freddy » 19 paź 2015 14:54

Również zgadzam się że medycyna estetyczna nie zastąpi używania kosmetyków bo przecież nawet jeśli poddamy sie jakiemuś zabiegowo to nie zwalnia nas to z dbania o skórę. Zresztą takie zabiegi są coraz bardziej popularne :) I nie są już tematem "tabu" w większości środowisk. Mnie zaciekawiła karboksyterapia ze względu na to że mam nieładne blizny no i cellulit. Znalazłam nawet miejsce gdzie mozna takiemu zabiegowi się poddać. Wiem że ten sposób byłby dla mnie najlepszym rozwiązaniem by zminimalizować te rzeczy które bardzo mi przeszkadzają.

KasiaMama
Kontakt:

Post autor: KasiaMama » 21 paź 2015 11:31

Może w dalekiej przyszłości, ale na pewno nie za kilka lat. Medycyna estetyczna to pomoc na problemy, które już sie pojawiły, ale profilaktyka to kosmetyki przecież. Bo np. aby nie popekały naczynka krwionośne jeśli ktoś ma taką własnie cerę stosuje się kosmetyki wzmacniające naczynka. ALe kiedy na profilaktyke jest juz za późno i naczynka popękały, to tylko laserowe zamykanie naczynek pozostaje. A jak widać na zdjęciu daje bardzo dobre efekty:

Obrazek
:king:

Selumlieprom
Kontakt:

Post autor: Selumlieprom » 21 paź 2015 11:40

Nigdy nie zastąpi. Jak myślicie w jakim stanie będzie Wasza skóra jeśli nie będziecie używały kremu do twarzy?

rossa87

Post autor: rossa87 » 30 paź 2015 09:36

Moim zdaniem nie zastępuje używania kosmetyków, ale dodatkowo wspiera. Medycyna estetyczna to szereg rozmaitych zabiegów, niektóre bardzo poprawiają kondycję skóry. Sama korzystam z takich zabiegów, chodzę do Kliniki Sfera i bardzo sobie chwalę efekty :)

esterka30

Post autor: esterka30 » 07 gru 2015 14:18

W najbliższych kilku kilkunastu latach na pewno nie zastąpi. Oczywiście ostatnimi czasy bardzo rozszerzył się zakres usług proponowanych nam przez gabinety medycyny estetycznej, a dostęp do nich staje się coraz bardziej powszechny ale mimo wszystko medycyna estetyczna służy niejako do ratowania i naprawiania już powstałych defektów, a także do poprawiania skutków naszych zaniedbań a bardzo rzadko (albo prawie wcale) jako profilaktyka. A właśnie rolą kosmetyków oraz zabiegów kosmetycznych jest pielęgnacja i profilaktyka, czyli zapobieganie bądź opóźnianie wystąpienia różnych defektów na skórze.

Sunsin

Post autor: Sunsin » 30 gru 2015 18:35

Oczywiście, że tak.

ziuta82

Post autor: ziuta82 » 12 sty 2016 16:11

Najgorsza drama dla kobiety to blizny potrądzikowe. Blizny najlepiej usuwać laserem. Ja miałam straszne blizny po trądziku i nie wiedziałam, jak sobie z nimi poradzić, bo nic mi nie pomagało. Dopiero zabiegi laserem ResurFX w salonie Vici w Krakowie pomogły mi w pozbyciu się blizn i odbudowie nowego naskórka. Po trzech zabiegach prawie nie mam śladu po bliznach. Tak czy inaczej makijaż i tak będę nosić do końca życia...

Nannkan
Kontakt:

Post autor: Nannkan » 13 sty 2016 15:44

Nie sądzę, żeby była w stanie zastąpić używanie kosmetyków. Wydaje mi się, że ludzie muszą używac kosmetyków.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne rozmowy”