Drogie i niedrogie paliwo

…czyli co Ci tylko przyjdzie do głowy.
HieronimDWed

Drogie i niedrogie paliwo

Post autor: HieronimDWed » 24 lut 2015 12:26

Ostatnimi czasy czytałem trochę na temat taniejącego paliwa. Wiele osób twierdzi, że zdołałoby być jeszcze tańsze. Ja osobiście cieszę się, że paliwo staniało prawie o złotówkę, dla figur, które nieustannie dojeżdżają do pracy oraz prowadzą korporacje z samochodami (ja posiadam firmę komunikacyjną) to będzie kolosalna oszczędność. Czy jednak mity na temat tego, jakoby polski rząd przyczynił się do wpisania potajemnie pobocznej opłaty, żeby tą obniżkę zahamować są prawdziwe? Co o tym myślicie?

stachWRw

RE: ...

Post autor: stachWRw » 25 lut 2015 14:15

Moim zdaniem bezsens na kółkach. Wszyscy przekazują ceny baryłki ropy, nie znając nawet, że baryłka to jeszcze nie benzyna. Do tego trzeba dołożyć koszt wyrobów, przewozu i tym analogiczne. Moim zdaniem obniżka jest naturalna i nikt niczego nie blokuje. Zawsze jednak znajdą się jacyś spiskowcy, którzy będą próbować zrzucać winę na kogo się da. Dajcie spokój oraz cieszcie się tańszą benzyną - nigdy nie wiemy, kiedy tak właściwie kolejny raz ceny pójdą tak w dół.

wojotez

RE:

Post autor: wojotez » 25 lut 2015 18:28

Wnikliwie, ja tam nie wnikam za niezwykle w jakieś plotki. Najzwyczajniej w świecie podróżuję, tankuję taniej i cieszę się z zaistniałej sytuacji. Także prowadzę jednostkę gospodarczą transportową i w przeciągu miesiąca odczułem gigantyczną oszczędność. Szkoda, że nie jest jeszcze taniej. Modlę się tylko, żeby ceny znowu nie podskoczyły w górę. Na razie jest poprawnie. Co do jakichś dyskretnych opłat, to chyba nie byłoby zgodne z prawem, w takim razie moim zdaniem rząd by nie zaryzykował aż tak.

Tymoteusz1

Re: Drogie i niedrogie paliwo

Post autor: Tymoteusz1 » 15 lip 2017 14:05

A skąd chcecie czerpać paliwo do Waszych biznesów? Najkorzystniej wyjdzie Wam, jeśli będziecie kupować bezpośrednio od Onico S.A. Zajmują się oni obrotem paliwami, ze szczególnym uwzględnieniem LPG, diesla, i biopaliw, więc na pewno trafią w Wasze potrzeby. Nie ma co się zastanawiać. Jeśli odpowiada Wam ta oferta, to po prostu z niej skorzystajcie.

Barto

Re: Drogie i niedrogie paliwo

Post autor: Barto » 17 lip 2017 08:25

Moim zdaniem jeżeli jedna stacja podnosi cenę to i druga musi się dostosować. Niestety ceny zawsze w ten sposób się wahają.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne rozmowy”