Jak wymyślić sobie nietypowe hobby?

…czyli co Ci tylko przyjdzie do głowy.
Awatar użytkownika
Greta

Jak wymyślić sobie nietypowe hobby?

Post autor: Greta » 08 mar 2015 20:16

Mam młodszego brata, który w zasadzie, oprócz komputera, nie interesuje się niczym innym. Chciałabym go jakoś wesprzeć, bo widzę, że to droga donikąd. Pomyślałam o jakimś hobby, które mogłoby go oderwać od komputera.
Czy macie jakieś pomysły na coś nietypowego? Tak, żeby mu się to nudne nie wydało i wciągnęło go bardziej, niż gry komputerowe. Dodam, że to raczej spokojny typ, nie jest rozrabiaką, dlatego sport i rywalizacja to raczej nie jest pomysł na niego.

magdalenamarysia

Re: Jak wymyślić sobie nietypowe hobby?

Post autor: magdalenamarysia » 09 mar 2015 18:21

Jeżeli chcesz go na siłę czymś zainteresować może być trudno. Ale może jakiś sport? coś nie tak oczywistego jak piłka nożna czy siatkówka. a do tego wcale nie musi być rozrabiaką :)

amanda99

Post autor: amanda99 » 09 mar 2015 19:12

Wg mnie nie da się kogoś "zmusić" do hobby. Mój jedyny pomysł to siłownia dla lepszego wyglądu.

Monikson

Post autor: Monikson » 09 mar 2015 22:28

A może coś nietypowego? Powiem coś od czapy, ale może on zainteresuje się czymś, co niby dawno wyszło z mody, a nadal jednak kręci ;)
Chodzi o numizmatykę! Okazuje się, że dzieciaki i nastolatki lubią bardzo konkretne hobby, które może się przekładać na jakąś wiedzę, a nawet życiowe zajęcie. Numizmatyka taka jest właśnie! Kup mu jakiś fajny gadżet dla numizmatyka na początek: http://www.cezar24.pl/akcesoria-numizmatyczne-c-37.html , coś co będzie stanowiło namacalne wsparcie i pooglądajcie razem jakieś sławne zbiory, monety, etc. w taki sposób niejeden dał się wciągnąć w hobby, o którym nie miał pojęcia ;)

kreatynka

Post autor: kreatynka » 11 mar 2015 14:12

Może wędkarstwo? U kobiet jest to chyba mało spotykane hobby. Mój mąż co chwilę jeździ na te ryby, często również ogląda ten portal wędkarski. Sama czasem lubię takie wyjazdy.

Trelka
Kontakt:

Post autor: Trelka » 12 mar 2015 08:36

hobby zależy od naszych zainteresowań osoba która ma świra na punkcie kolei będzie się pewnie bawić w modelarstwo itp :)

skakanka

Post autor: skakanka » 12 mar 2015 11:21

Jak lubi gry komputerowe, to może polubiłby też planszówki? Niby zagadnienie podobne, ale przynajmniej z dala od komputera, no i wymaga interakcji z żywymi ludźmi :) Nie chodzi mi oczywiście o oklepanego 'chińczyka', teraz na rynku jest tysiące różnych ciekawych gier, bo przeżywają właśnie swój renesans, każdy znajdzie coś dla siebie.

karinapal

Post autor: karinapal » 12 mar 2015 14:17

nietypowe hobby miała moja siostra. Zbierała gumy do żucia, które już były zużyte, ale to chyba nie jest najlepszy przykład. Ważne, żeby nam przede wszystkim sprawiało przyjemność, a nie żeby było oryginalne.

Vanessa123

Post autor: Vanessa123 » 14 mar 2015 21:48

Twoja siostra miała ciekawe hobby ;)

thunder

Post autor: thunder » 16 mar 2015 11:11

Hobby to powinno być coś, co nam się podoba. Nie uważam, że należy je wymyślać na siłę...samo się znajdzie z czasem ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne rozmowy”