Nerwica - jak leczyć?

…czyli co Ci tylko przyjdzie do głowy.
ewelina546

Re: Nerwica - jak leczyć?

Postautor: ewelina546 » 16 lis 2015 15:45

Ja od kiedy urodziłam małego zrobiłam się bardzo nerwowa. Nowe obowiązki i ciągłe niewyspanie powodowały duże rozdrażnienie. Mąż pracował po 12 h a cały dom był tylko na mojej głowie, nie mialam czasu dla siebie. Koleżanka namówiła mnie na wizytę u psychologa. Na warsztatach nauczyłam się radzić sobie z emocjami, wyciszać się a co najważniejsze porozmawialam z mężem o moich problemach i wspólnie rozłożyliżmy obowiązki między siebie. Dzięki czmu mam czas dla siebie.

misek6

Postautor: misek6 » 09 gru 2015 07:42

Nerwica to nie żarty, sami sobie nie poradzimy. Warto skorzystać z fachowej pomocy psychologów i terapeutów zarówno przez dorosłych jak również przez dzieci i młodzież. Zazwyczaj skutki nerwicy odczuwa cała rodzina. Nasi psychologowie prowadzą zarówno terapię indywidualną, jak i terapię dla par oraz rodzin.

gagatka

Postautor: gagatka » 17 gru 2015 13:16

Jeśli chodzi o nerwicę u dzieci, to myślę, że warto najpierw przeczytać o tym, że bywa adhd mylone z innymi zaburzeniami. W rozpoznaniu tej dysfunkcji pomogą testy moxo-adhd. Moim zdaniem tutaj lęki mogą mieć różne podłoże, niekoniecznie mogą oznaczać nerwicę czy adhd.

Azamag

Postautor: Azamag » 30 gru 2015 21:49

Również zalecałabym skorzystanie pomocy u specjalistów. Należy pamiętać, że stany nerwowe będą się pogłębiać a wtedy jeszcze trudniej będzie się ich pozbyć. Odpowiednio dobrana terapia plus leki pozwolą na wyciszenie i powrót do normalnego funkcjonowania.

Marta38

Postautor: Marta38 » 18 lut 2016 11:04

Zawsze przed rozpoczęciem kuracji trzeba zorientować, czy to na pewno nerwica, a jeśli tak, to czym jest nerwica. Wiele osób na dźwięk tego słowa zaczyna odczuwać lęk, jakby była to jakaś straszna choroba. Warto poczytać więcej, żeby sobie uświadomić, że to nic złego i że tę dolegliwość ma więcej osób, niż mogłoby się wydawać. Dlatego tak jak zawsze, podstawą jest edukacja.

Kryszka

Postautor: Kryszka » 07 mar 2016 21:02

Chyba nie da się nerwicy tak całkowicie wyleczyć, ale można spróbowac jakoś nad nią zapanować, za pomocą terapii czy leków, najlepiej w tym celu udać się do specjalisty, pracują tam specjaliści z różnych dziedzin z dużym doświadczeniem klinicznym. Może warto zadzwonić?

sylwia4012

Postautor: sylwia4012 » 15 mar 2016 17:07

Słyszałam o Psychomedic w kontekście problemów z dzieckiem, bo ich psychiatrzy dziecięcy są sławni nie tylko w stolicy - maja tam odpowiednie kwalifikacje do pracy z dziećmi i młodzieżą, i techniki, które wykorzystują zarówno w pracy z rodzicami, jak i kontaktami z młodszymi pacjentami.

garsonka

Postautor: garsonka » 16 mar 2016 13:58

najlepiej to u specjalisty, a nie na forum.

Sunsin

Postautor: Sunsin » 09 sie 2016 21:03

Dokładnie zdecydowanie najlepiej u specjalisty, zamiast zakładać temat można było to wpisać w google by wyskoczyła znacząca ilość miejsc, gdzie takie rzeczy leczą, przykład polecanego ośrodka Wolmed koło Bełchatowa. Oczywiście im szybciej człowiek dostrzeże u siebie lub u bliskich problem i będzie chciał się go pozbyć tym lepiej.

majaa862

Postautor: majaa862 » 06 lut 2017 12:53

Nerwicy lepiej nie leczyć na własną rękę, najrozsądniej udać się do odpowiedniego specjalisty. Zwykła terapia powinna rozwiązać problem, ale jeśli problem jest poważniejszy, to koniecznie będzie branie leków. W Warszawie z nerwicy leczą m.in. w klinice PsychoMedic, mają ich kilka, tutaj http://psychomedic.pl/psycholog-warszawa/ jest o nich więcej - warto ich sprawdzić.

Wróć do „Ogólne rozmowy”