Na jakie ogrodzenie się zdecydować?

…czyli co Ci tylko przyjdzie do głowy.
Awatar użytkownika
klapouszek

Na jakie ogrodzenie się zdecydować?

Postautor: klapouszek » 20 kwie 2015 16:52

Cześć forumowiczkom :)

Szukam jakichś porad odnośnie właściwego wyboru ogrodzenia działki. Co mogłybyście mi polecić? Czy np takie sztachety PCV by się sprawdziły?
Czym jest rzeczywistość ? To sopel lodu tworzący się w ogniu.

Awatar użytkownika
krysinski
Kontaktowanie:

Re: Na jakie ogrodzenie się zdecydować?

Postautor: krysinski » 27 kwie 2015 12:52

klapouszek pisze:Cześć forumowiczkom :)

Szukam jakichś porad odnośnie właściwego wyboru ogrodzenia działki. Co mogłybyście mi polecić? Czy np takie sztachety PCV by się sprawdziły?

Ogrodzenie to nietania inwestycja, której najpewniej nie będziesz chciała powtarzać za parę lat. Polecam raczej postawić na panele ogrodzeniowe ze stali. Jednym z modnych ostatnio rozwiązań są przemysłowe, proste panele takie jak Nylofor. W ten sposób uzyskasz stabilną konstrukcję, świetnie zabepieczoną przed korozją.

Możesz wypełnić je przesłonami, zapewniając sobie tym samym 100% prywatności na posesji. Przesłony Nevada to listwy wykonane z PVC dostępnym w kolorach: antracytowym, zielonym oraz imitujące drewno. Montaż jest na tyle łatwy, że można go bez trudu wykonać go samodzielnie :)

Obrazek
Pozdrawiam
Krzysztof Krysiński

Frania10

Postautor: Frania10 » 23 maja 2015 08:55

Trochę pewnie namieszam, ale mam pytanie związane z ogrodzeniem, ale takim przenośnym, czy jeżeli prowadzę prace budowlane koło swojej firmy to muszę je jakoś odgrodzić? Czy może wystarczy tabliczka. Wiem, że duże budowy zawsze korzystają z ogrodzeń przenośnych http://www.wcserwis.pl/produkty_ogrodze ... enosne.php ale moja budowa to taki mały remont chodnika, choć na cąłkiem długim odcinku i chwilę pewnie to potrwa. Nie chciałbym mieć problemów związanych z tym, że nie zabezpieczyłam terenu i komuś się coś stało.
Im się mniej ludziom pokazujemy tym więcej o nas mówią.

Awatar użytkownika
krysinski
Kontaktowanie:

Postautor: krysinski » 28 maja 2015 07:24

Frania10 pisze:Trochę pewnie namieszam, ale mam pytanie związane z ogrodzeniem, ale takim przenośnym, czy jeżeli prowadzę prace budowlane koło swojej firmy to muszę je jakoś odgrodzić? Czy może wystarczy tabliczka. Wiem, że duże budowy zawsze korzystają z ogrodzeń przenośnych ale moja budowa to taki mały remont chodnika, choć na cąłkiem długim odcinku i chwilę pewnie to potrwa. Nie chciałbym mieć problemów związanych z tym, że nie zabezpieczyłam terenu i komuś się coś stało.

Twoje ostatnie zdanie jest odpowiedzią na zadane przez Ciebie pytanie. Obowiązkiem inwestora jest ogrodzenie budowy, tak aby zapewnić bezpieczeństwo nie tylko ludziom, ale także zwierzętom. Tak stanowią przepisy prawa budowlanego i BHP. Jeżeli ktoś idąc obok remontowanego i niezabezpieczonego chodnika złamie nogę, może inwestora pozwać o odszkodowanie z tego tytułu. Lepiej jest dla własnego spokoju należycie ogrodzić remontowany odcinek ogrodzeniem tymczasowym.

Obrazek
Pozdrawiam
Krzysztof Krysiński

nesnes

Postautor: nesnes » 28 maja 2015 12:33

Co niektórzy decydują się na ogrodzenia w formie muru. Magiakamienia.com.pl kamień polny oferuje w dobrej cenie. Po obróbce stanowi piękny materiał na mur, który tworzy tło dla zieleni, izoluje od sąsiada i hałasu.:)
Pasować musi do elewacji, ale wystarczy umieścić detal.

gosh

Postautor: gosh » 03 cze 2015 11:45

Według mnie PCV nie wygląda dobrze.

dagawe

Postautor: dagawe » 04 cze 2015 20:38

Ja skorzystałam z firmy z Warszawy, długo nie mogłam się namyśleć :D tutaj są ich przykładowe realizacje http://zkmkonieczny.pl/realizacje/ ;)

zuzia.gola

Postautor: zuzia.gola » 05 sie 2015 15:54

Przy remoncie, budowie wokoło domu i układaniu kostki, zakładajac ogró itp. Warto skorzystać z usługi koparką wrocław . Samemu ciężko by było coś w tym stylu wykonać a tak naprawdę dużo czasu to zajmuje. A tak to można zlecić coś takiego lub wypożyczyć i wykonać. Moim zdaniem taniej i szybciej i mniej nerwów.

karolinka
Kontaktowanie:

Postautor: karolinka » 06 sie 2015 13:02

Ja ostatnio też stawiałam ogrodzenie i jednak postawiłam na drewniane. Efekt wyszedł piorunujący. Elementy do tego ogrodzenia kupowałam w Outlecie Budowlanym http://hurtbud.com. Wyszło tak jak chciałam i wygląda pięknie. Dodatkowo zakupiłam tam piękną drewnianą obudowę na śmietniki. I wszystko się komponuje.

Bamwas

Postautor: Bamwas » 06 sie 2015 13:42

Osobiście zdecydowałabym się na ogrodzenie drewniane, bo jest bardziej ekologiczne od metalowego, ale wybrałabym stare drewno.

Wróć do „Ogólne rozmowy”