gastronomia

…czyli co Ci tylko przyjdzie do głowy.
martyna317

Re: gastronomia

Post autor: martyna317 » 13 lis 2017 13:50

Gastronomia to nie jest łatwa branża, ale jak się ma fajny pomysł i pojęcie o tym to czemu nie. Na początek jest potrzebna spora gotówka, bo nawet jest potrzebna specjalna odzież gastronomiczna. Wiadomo przepisy sanepidu są dość rygorystyczne i nie da się tego obejść.

Lili

Post autor: Lili » 15 lis 2017 18:08

A zadbałyście o dobry sprzęt? Ja sobie bardzo chwalę z firmy Winterhalter zmywarki i teraz dokupiłam też wyparzarkę i nie mogę narzekać na jakość, wszystko super sprawnie działa

Natanielka

Post autor: Natanielka » 24 sty 2018 14:42

Fakt, dobry sprzęt w gastronomii to podstawa. Bardzo ważny jest m.in. odpowiedni okap, który zapewni pełną obróbkę powietrza.Takie profesjonalne okapy, które świetnie sprawdzają się w różnego typu punktach gastronomicznych (od stołówek, przez bary, po restauracje) można znaleźć w ofercie firmy Jeven. Oczywiście oferują oni nie tylko okapy, ale także całe centralne wentylacyjne, wraz z montażem i późniejszym serwisem.

Miranda

Post autor: Miranda » 25 sty 2018 20:28

W gastronomii na pewno trzeba pomyslec o lodowkach - musza byc profesjonalne, duze, z polkami - po prostu profesjonalne szafy chlodnicze. Duzy ich wybor mozna znalezc w firmie Multigastro - niektore sa male, zgrabne - akurat pod blat, ale sa rowniez wielkie szafy chlodnicze, w ktorych mozna naprawde duzo produktow przechowywac czy mrozic.

gastromama

Post autor: gastromama » 07 lut 2018 11:40

Dla mnie, podczas urządzania swojej restauracji najtrudniej było wybrać urządzenia do gotowania takie jak płyty grillowe gazowe bo na rynku jest ich bardzo duży wybór, a wiedziałam, że profesjonalny sprzęt = wysokiej jakości jedzenie. Na szczęście w sklepie, w którym kupowałam był bardzo dobrze zorientowany Pan i pomógł mi dobrać wszystko idealnie :)

Dżej89

Post autor: Dżej89 » 07 lut 2018 15:34

A ja właśnie zastanawiam się, którą z tych wyciskarek? Może mi pomożecie, bo wybór w sklepie Technica nie spodziewam się że jest tak duży. Myślę, że jeżeli potrzebujecie wyposażenie gastronomiczne powinniście też tam zajrzeć. Bo z tego co zauważyłam mają tam świetne ceny i dobre oferty jakościowo.

Kaś90

Post autor: Kaś90 » 30 mar 2018 16:12

Zaczynając biznes w tej branży warto mieć do tego sporo pasji. Wiele osób, które zdecydowały się na otworzenie własnych lokali gastronomicznych miało już wcześniej styczność z pracą w gastro i według mnie to bardzo pomaga. Ja ze swojego doświadczenia w tej branży mogę poradzić, żebyście od samego początku przykładały wagę do jakości produktów. W Warszawie warto kontaktować się z firmą Paoloni, jeśli chodzi o ryby i owoce morza, mają naprawdę super jakość.

88Mamusia77

Post autor: 88Mamusia77 » 26 maja 2018 23:08

Pasja, to ważna jest w każdej branży i w każdej pracy. Jak robisz coś z pasją to szansa na to, że osiągniesz sukces jest dużo większa niż jak coś robisz bo musisz. A co do gastronomii to mam pytanie o urządzenie do gotowania ryżu. Miała któraś z was styczność z takim czymś? Moja mama właśnie się zastanawia nad kupnem takiego sprzętu do swojej knajpki i chciałabym jej doradzić, czy faktycznie się opłaca coś takiego kupować. A jeśli tak, to jakiej firmy i czym się kierować przy zakupie.

mamuuncik

Post autor: mamuuncik » 22 cze 2018 09:35

Wiele osób planuje otwarcie swojej gastronomi jako spełnienie marzeń, swoich pasji. Ja to podchodzę do tego czysto biznesowo:) Widzę że jest zapotrzebowanie u mnie i planuje otwarcie restauracji. Mam już niezbędny sprzęt na oku w hurtownii http://savpol.pl muszę tylko dogadać się z właścicielem lokalu i mogę startować:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne rozmowy”