Ogrzewanie elektryczne?

…czyli co Ci tylko przyjdzie do głowy.
Sunsin

Re: Ogrzewanie elektryczne?

Post autor: Sunsin » 20 lip 2015 10:43

mamuśka58 pisze:Elektryczne ogrzewanie nie zawsze się sprawdza, a co będzie jak wyłączą prąd w zimie. Myślę, że taki przenośny agregator prądu może nas uratować i nie będziemy szczękać zębami.
Dokładnie szczególnie jak ktoś ma żonę jak moja, która uwielbia mrodzić duże ilości jedzenia w zamrażalkach. Teraz w okresie nawałnic kilka razy nam prąd wyłączyli. Akurat już jakiś czas temu jak wprowadzaliśmy się do domu to zaopatrzyliśmy się w agregat nie są to aż tak drogie urządzenia my mamy Hondy mają kilka modeli o różnej mocy. Ewentualnie jak wejdziecie na stronę tego sklepu axam to znajdziecie też inne firmy, chociaż mi hondowskie wydają się być najbardziej optymalnym wyborem.

Yerna

Post autor: Yerna » 20 lip 2015 12:48

Elektryczne jest o wiele droższe w porównaniu do gazowego, itp.

Grazyna88

Post autor: Grazyna88 » 30 lip 2015 09:14

A zdarzyło Wam się, że wyłączyli Wam prąd na więcej niż kilka godzin? Mnie się coś takiego nie zdarzyło i nie sądzę, że jest to realna sytuacja. Nie przesadzajcie. Jeśli wyłączą prąd na kilka godzin, to nie zamarzniecie, bo mieszkanie nie zdąży się aż tam wychłodzić. Ja mam ogrzewanie elektryczne i wyłączamy je o 24 do 6 rano i jak wstajemy, to jest ciepło w mieszkaniu. Ogrzewanie elektryczne nie jest takie złe, ale musimy mieć dobrego dostawcę, żeby nie płacić ogromnych rachunków. Ja mam http://oferta.pgnig.pl/male-i-srednie-firmy/prad i dzięki temu nie płace więcej niż moi znajomi, którzy mają ogrzewanie gazowe.

bukowskaa

Post autor: bukowskaa » 16 sie 2015 23:17

Także nie jestem przekonana do takiego rozwiązania, lepiej zdecydować się na uniwersalny kocioł, w którym można palić palletem. Koszty takiego przedsięwzięcia nie są wysokie, paliwo jest ekologiczne, można utrzymać czystość w kotłowni, trzeba tylko wygospodarować trochę miejsca na opał.
Ostatnio zmieniony 19 sie 2015 23:09 przez bukowskaa, łącznie zmieniany 1 raz.

Waggnerr
Kontakt:

Post autor: Waggnerr » 19 sie 2015 15:34

Zbankrutujecie na ogrzewaniu elektrycznym. Takie grzejniki pobierają masę prądu.

Mariota

Post autor: Mariota » 20 paź 2015 17:55

Nie wiem czy akurat takie ogrzewanie jest korzystne. Wydaje mi się, ze sporo wydaje się przy takim właśnie ogrzewaniu. Nie lepiej pomyśleć o cymś energooszczednym? Jak sama nie potrafisz się zdecydować to zgłoś sie do tej firmy elektroklim.pl oni pomogą CI wybrać najbardziej korzystne rozwiązanie.

mamuśka58

Post autor: mamuśka58 » 03 lis 2015 07:02

Ogrzewanie elektryczne nie należy do najtańszych. Osobiście zamontowała bym grzejnik elektryczny w łazience, to ze względu na pranie. No nie wiem, może jeszcze w kuchni. Ale w całym mieszkaniu, domu, raczej nie na moją kieszeń takie rozwiązanie.

Basienka78

Post autor: Basienka78 » 03 lis 2015 11:17

Moim zdaniem elektryczne ogrzewanie jest o wiele tańsze niż gazowe - to tak tylko na podstawie własnego doświadczenia.

sylwia4012

Post autor: sylwia4012 » 09 lis 2015 17:47

Najtaniej wychodzi jednak pompa ciepła. Fakt, początkowo koszt spory, ale za to po ok. 5-7 latach same oszczędności, przekonacie się, że warto.

karolina12

Post autor: karolina12 » 11 lis 2015 15:06

Właśnie. Po co wydawać pieniądze na ogrzewanie elektryczne, skoro można sobie zainstalować pompę ciepła? Masa korzyści! Wiadomo, że trzeba zainwestować, ale spójrzmy prawdzie w oczy - płacenie rachunków za ogrzewanie elektryczne to taka sama inwestycja, tylko, że rozłożona w czasie, a w konsekwencji, takie ogrzewanie elektryczne zabiera nam "miliony" , ale nie patrzymy na sumę jako całość, bo rozbija się na miesiące. A jak przy pompie ciepła rozwiązać problem przerw w dostawie prądu? Instalacja na dachu fotowoltaiki i zasilanie pompy załatwione ! Choć wiem, łato pisać, a trudniej zrobić i zapłacić :)) ale trzeba wiedzieć, że tak też można

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne rozmowy”