Biznesmama na wakacjach :)

…czyli co Ci tylko przyjdzie do głowy.
Awatar użytkownika
r0sie

Biznesmama na wakacjach :)

Post autor: r0sie » 29 cze 2009 11:53

Oj, wreszcie, nadeszły, wakacje, ach...
Wyjeżdżam już za kilka dni, dlatego wreszcie to do mnie dotarło :)
I, bardzo się cieszę, pakuję po trochu manatki po pracy i przygotowuję się mentalnie do mojego wyjazdu. Bardzo się cieszę, chociaż jakiś czas temu wcale tak nie było, bo przecież firma..

A jak u Was w tym temacie? Macie dylemat czy lepiej podgonić pracę w wakacje czy wyjechać?
Ja tak właśnie miałam na początku, eh. Dla mnie okres wakacyjny to raczej posucha w interesie. Staram się więc taki czas wykorzystać na podgonienie spraw na które zwykle nie mam czasu w firmie zajmując się sprawami bieżącymi.

Poza tym wakacje to dla mnie też opieka nad dzieckiem. Przedszkole kończy się jutro. Później lepiej lub gorzej trzeba będzie sobie radzić w opiece nad dzieckiem. Liczę trochę na pomoc męża, może dziadkowie ale raczej w małym zakresie, może troszkę opiekunka, przez 2 tygodnie dziecko będzie w przedszkolu na dyżurze wakacyjnym. Poza tym planujemy wspólny wyjazd na troszkę.

Nie wiem jak to się odbije na mojej firmie, tzn. staram się na razie o tym nie myśleć :o
Ania

Awatar użytkownika
lila-art
Kontakt:

Re: Biznesmama na wakacjach :)

Post autor: lila-art » 29 cze 2009 21:51

oh r0sie-ja to mam stracha. teraz gorący okres w interesie ale przecież urlop trzeba miec bo człowiek zwariuje!!!wyjeżdzamy za miesiac na 10 dni ale już teraz zastanawiam sie jak to pogodzić z firmą.najprawdopodobniej przestanę przyjmowac zamówienia ok 17-19 lipca,żeby do wyjazdu zdążyć wszystko zrealizować.
drugi stresior wynika z tego ze jeszcze nigdy z naszą przylepką nie jechaliśmy tak daleko na tak długo, boje się podróży i w ogóle mam stracha zamiast się cieszyć;-)))))

Awatar użytkownika
Olenia

Post autor: Olenia » 30 cze 2009 10:56

a mnie się marzy wyjazd......
ale pewnie, gdybym miała wyjechać, też byłabym pełna obaw :mrgreen:

Rosie wypoczywaj i choć na chwilę zapomnij o pracy :)

molówa
Kontakt:

Post autor: molówa » 30 cze 2009 16:47

Ja tez wyjeżdzam za niecałe dwa tygodnie do ... Polski. Głównie urlpo ale tez trochę bedę musiała popracować :shock:
Przez tydzień sklep zostaje bez opieki bo jedziemy w mazurski busz i powiem wam, ze tez mam cykora ... Z jednej strony baaardzo chce jechać i odpocząc troche a zdrugiej same wiecie. Ale cóż co ma byc to bedzie. w zeszłym roku latem mielismy sezon ogórkowy. Ale się zastanawiam, że chyba dam info, że będą opóznion ewysyłki zpoowdu urlopu. Wyadje mi się, że tak bedzie bardziej w porządku do klientów. Co o tym myslicie?

Awatar użytkownika
Olenia

Post autor: Olenia » 30 cze 2009 17:15

molówa pisze:Ja tez wyjeżdzam za niecałe dwa tygodnie do ... Polski. Głównie urlpo ale tez trochę bedę musiała popracować :shock:
Przez tydzień sklep zostaje bez opieki bo jedziemy w mazurski busz i powiem wam, ze tez mam cykora ... Z jednej strony baaardzo chce jechać i odpocząc troche a zdrugiej same wiecie. Ale cóż co ma byc to bedzie. w zeszłym roku latem mielismy sezon ogórkowy. Ale się zastanawiam, że chyba dam info, że będą opóznion ewysyłki zpoowdu urlopu. Wyadje mi się, że tak bedzie bardziej w porządku do klientów. Co o tym myslicie?
myślę, że powinnaś tak właśnie zrobić.

Awatar użytkownika
[UU]Bartek
Kontakt:

Post autor: [UU]Bartek » 18 sie 2009 11:25

lila-art pisze:oh r0sie-ja to mam stracha. teraz gorący okres w interesie ale przecież urlop trzeba miec bo człowiek zwariuje!!!wyjeżdzamy za miesiac na 10 dni ale już teraz zastanawiam sie jak to pogodzić z firmą.najprawdopodobniej przestanę przyjmowac zamówienia ok 17-19 lipca,żeby do wyjazdu zdążyć wszystko zrealizować.
drugi stresior wynika z tego ze jeszcze nigdy z naszą przylepką nie jechaliśmy tak daleko na tak długo, boje się podróży i w ogóle mam stracha zamiast się cieszyć;-)))))
Wiem, że temat już nieaktualny, ale zapytam jako pomysł i zwyczajne zaspokojenie ciekawości:
Nie myślałaś o tym, by na okres 17-19 napisać: "zamówienia w tych dniach zostaną zrealizowane 20 z samego rana. Człowiek musi rozprostować kości, sami to z pewnością rozumiecie. Dziękuję za wyrozumiałość"

Awatar użytkownika
lila-art
Kontakt:

Post autor: lila-art » 29 sie 2009 19:13

mimo że temat jużfaktycznie nieaktualny to odpowiadam;-)
niestety nie mogłam napisać,ze zamykam na 3 dni a wszystkie zamówienia zostaną zrealizowane 20 bo zeby wyjechac na 2 tygodnie musiałam zamknąć biznes na miesiąc;-/// do 17 lipca zbierałam zamówienia,żeby je zrealizować do 25 lipca,potem 2 tygodnie urlopu i dopiero po 10 sierpnia zaczełam przyjmować nowe zlecenia.

ale opłacało się;-)))wyjazd się udał,pogoda dopisała,akumulatory naładowane- z nową energią wróciłam do pracy;-)

Pastapasta

Post autor: Pastapasta » 11 mar 2013 15:17

a wakacje 2013 macie zaplanowane?

Awatar użytkownika
Madzia Datura
Kontakt:

Post autor: Madzia Datura » 11 mar 2013 20:47

W tym roku rezygnuje z wakacji na rzecz środków na mój ślub w październiku ;)

kreatynka

Post autor: kreatynka » 12 mar 2013 14:39

Ja właśnie planuję wakacje z dzieciakami. Zastanawiam się czy nie zabrać je na Kretę samolotem. W sieci znalazłam kilka porad jak przygotować dziecko do lotu i myślę, że chyba nie byłoby tak źle. Jedno maleństwo ma 3 latka a drugie 6 latek, więc chyba dałyby sobie radę jak myślicie? Dotychczas jeździliśmy samochodem i było to dla nich męczące - samolotem to zaledwie 2 godzinki lotu. Co myślicie? Zaryzykować?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne rozmowy”