Taki wielki i nie babski problem - wypadają mi włosy!

…czyli co Ci tylko przyjdzie do głowy.
curly
Kontakt:

Taki wielki i nie babski problem - wypadają mi włosy!

Post autor: curly » 08 paź 2009 22:02

Szanowne koleżanki. Problem banalny dopóki jeszcze mam włosy, ale jest ich już tak mało a peruki takie brzydkie ... :cry:
Wypadają mi garściami włosy, brak diagnozy pomimo konsultacji. Sposoby drożdżowe, siarkowe, witB, szampony dermatologiczne, sterydy i inne preparaty wypróbowane. I NIC - może, ... zresztą wiecie same "POMOC POTRZEBNA OD ZARAZ"
Za skuteczny sposób oddam jedną firmę! Gratis!

molówa
Kontakt:

Re: Taki wielki i nie babski problem - wypadają mi włosy!

Post autor: molówa » 09 paź 2009 08:52

Cześć curly (czy to od włosów?) skoro po konsultacji, czyli hormony odpadaja, rozumiem. Ja często korzystam z takiej odżywki Henna wax. Bardzo dobra jest, komu polecę to raczej wszyscy chwalą. Pomaga po ciąży i przy stresie, czy ci pomoże nie wiem ale może spróbuj.
Wiesz ja po moich doświadczeniach wierzę, że alergie mogą mieć przeróżne przedziwne objawy, może więc popatrz co jesz, co jest wokół ciebie, jaką porą roku jest gorzej itp, może tutaj znajdziesz rozwiązanie

curly
Kontakt:

Post autor: curly » 09 paź 2009 12:57

Henna wax stoi u mnie na półce od kilkunastu lat (oczywiście nie przeterminowana :lol: ) . Odzywianie mam w porządku, zwłaszcza ostatnio, bo zostałam eko i vege. A problem jest kilkuletni więc raczej nie alergie, jedzenie i inne. Hormony - cóż, bardzo nie chciałabym brać ale jeśli nie będzie wyjścia.

dzięki

molówa
Kontakt:

Post autor: molówa » 09 paź 2009 13:18

właśnie często z alergiami o to chodzi, że jeżeli długo dostarczas alergen to po kilku latach możesz mieć przedziwne objawy. Sama jestem tego najlepszym przykłądem. I wcale nie chcę ci wmówić, że masz alergię :)

curly
Kontakt:

Post autor: curly » 10 paź 2009 17:18

molówa pisze:właśnie często z alergiami o to chodzi, że jeżeli długo dostarczas alergen to po kilku latach możesz mieć przedziwne objawy. Sama jestem tego najlepszym przykłądem. I wcale nie chcę ci wmówić, że masz alergię :)
No teraz to mi ćwieka zabiłaś :?
Tylko co dalej, poradź! Zrobić wszystkie testy nie sposób. Innych dolegliwości brak, kurcze analizowałam długo i nijakiego pomysłu nie mam. Jak to sprawdzić? Czy da się , czy tylko szczęście może pomóc?
PISZ koniecznie i jak najszybciej i wielkie dzięki za troskę :*

molówa
Kontakt:

Post autor: molówa » 11 paź 2009 08:59

Zacznij obserwować kiedy jest lepiej kiedy gorzej (zima lato, pomieszczenia, jedzenie, szapony, perfumy....) Możesz też zrobic testy z krwi. Tylko problem jest, że jak masz krzyzową alregie jest ona trudna do wykrycia, bo możesz np. mieć uczulenie na marchewkę ale tylko w połączeniu z pietruszką. Może to gluten? Kto wie. Jak zmieniłas żywienie to sprawdz czego w jedzeniu nie zmieniłaś, moze to to?
Mi też pomógł homeopata, wiem, że mogę teraz zostać zakrzyczana, bo to bardzo kontrowersyjny temat :)

curly
Kontakt:

Post autor: curly » 11 paź 2009 19:26

Nie zmieniłam tylko warzyw, kakao, orzechy i fasolowe. Wiem, że dwa z nich czyli kakao i orzechy to często alergeny. Wiesz, teraz inaczej na to spojrzę. Dzięki za podpowiedzi. Dam znać jak coś się zmieni. Jeśli trafiłaś to wiszę Ci jedną firmę :D

Awatar użytkownika
Olenia

Post autor: Olenia » 11 paź 2009 21:23

moje dziecko tak ma: jest uczulona na saprofity (grzyby jakieś), które w wyniku alergii krzyżowej mogą powodować uczulenie na właśnie orzechy, a i wszelkie pestkowce, w tym najbardziej na jabłka. Mogą, ale nie muszą.

curly
Kontakt:

Post autor: curly » 12 paź 2009 07:47

Olenia pisze:moje dziecko tak ma: jest uczulona na saprofity (grzyby jakieś), które w wyniku alergii krzyżowej mogą powodować uczulenie na właśnie orzechy, a i wszelkie pestkowce, w tym najbardziej na jabłka. Mogą, ale nie muszą.
Beznadzieja! Jak Ci się udało to stwierdzić? Przecież to zupełny przypadek :(
Może to faktycznie grzyby, bo do tej pory bardzo mnie lubiły :) Właśnie dlatego zmieniłam odżywianie i styl życia. Staram sie nie być wyjałowiona :)
No to teraz prede mną kolejne badania... :cry:
Ale dzięki

molówa
Kontakt:

Post autor: molówa » 12 paź 2009 08:39

z warzyw częste alergeny to seler naciowy, marchewka, pietruszka. Najmniej uczulające to chyba ziemniaki są :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne rozmowy”