Rozwój dziecka poprzez zabawki

…czyli co Ci tylko przyjdzie do głowy.
fiona45

Re: Rozwój dziecka poprzez zabawki

Post autor: fiona45 » 23 sie 2017 22:08

Moim zdaniem wiele osób lubi zabawki edukacyjne. Widziałam ciekawe propozycje. Takie zabawki kształtują dzieci.

mamuśka58

Post autor: mamuśka58 » 14 lis 2017 09:49

Oczywiście że same zabawki nie wpłyną na rozwój dziecka, trzeba poświęć trochę własnego czasu. Bardzo ciekawie na ten temat pisze blogerka w artykule https://nianio.com.pl/puzzle-ukladanki- ... y-malucha/ Puzzle można dopasować do wieku dziecka, są duże i male elementy. Bardzo dobrze wpływają kreatywność, uczą koncentracji a i poprawiają motorykę rąk - to ważne szczególnie u małych dzieci.

elabarbara

Post autor: elabarbara » 14 lis 2017 15:15

Witam. Ja ostatnio przeglądałam sklepy z zabawkami, chciałam coś mojej półtorarocznej córce kupić. Trafiłam na zabawki interaktywne i zainteresowały mnie lalki które chodzą, płaczą mówią itd- https://fokastara.pl/zabawki-interaktywne.html . Ale też mają inne zabawki które potrafią więcej niż zwykłe zabawki. Myślę że dzięki takiej zabawce dziecko rozwija się.

Natanielka

Post autor: Natanielka » 21 lis 2017 21:41

Moim zdaniem, obecnie jest cała masa zabawek, które pomagają dziecku się rozwijać. I to właściwie w każdym wieku. Czasami mam nawet wrażenie, że większość dzieci jest przestymulowana, przez te wszystkie zabawki, które rodzice im kupują, żeby wesprzeć rozwój. Dlatego ja odpuściłam kupowanie jakichś wymyślnych zabawek i teraz na zbliżające się święta, tak jak rok temu wybiorę jakąś prostą zabawkę i oczywiście zamówię video od Św. Mikołaj ze strony listymikolaja.pl. W tamtym roku córcia była zachwycona, że Mikołaj specjalnie dla niej nagrał filmik:) W tym rok, więc też go nie może zabraknąć.

dolores2827

Post autor: dolores2827 » 21 lis 2017 21:47

Tak uważam,że jest to ważne.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne rozmowy”