Samochód do firmy - kredyt, czy leasing?

…czyli co Ci tylko przyjdzie do głowy.
KrzysiaCzaj

Re: Samochód do firmy - kredyt, czy leasing?

Post autor: KrzysiaCzaj » 08 wrz 2016 15:38

A może szybka pożyczka na dowód? Sprawdzałeś taką opcję?

Freddy

Post autor: Freddy » 09 wrz 2016 08:48

A musisz koniecznie brać? Masz zabezpieczenie że w razie jak nie będzie obrotu to na ratę będzie? Bo trzeba ją płacić. Żeby pomoc dla zadłużonych z komornikiem potem nie była potrzebna. Bo nie wygenerujesz takiego dochodu. Dobrze przelicz aby nie stracić.

tenamen

Post autor: tenamen » 09 wrz 2016 11:59

Chyba lepszy leasing, pożyczki i kredyty mają u mnie złą opinię :P

annakonda

Post autor: annakonda » 10 wrz 2016 11:14

Właśnie chciałam ostatnio brać pożyczkę, wszykowałam dokumenty, a tu zonk- okazało się, że nie mam dowodu! Nie wiem, czy ktoś mi go zabrał czy go zgubiłam...Trochę się przestraszyłam, po południu pójdę na policję.

tenamen

Post autor: tenamen » 12 wrz 2016 10:07

Do mnie ostatnio dotarła informacja, że możecie sprzedać Hondzie swoje samochody z tejże marki, jednak nie starsze niż 13 lat :) Dużym plusem jest to, że możecie go sprzedać niezależnie czy kupiliście go bezpośrednio, czy opłaciliście leasing :) Oferują tam zwykle lepsze ceny, niż zwykli dealerzy i bezpłatnie najpierw wyceniają samochód, mogą nawet przyjechać do was, by było wam wygodniej. :)

gnu3

Post autor: gnu3 » 12 wrz 2016 20:43

Ciezka sprawa, jesli chodzi o ten temat. Najlepiej jakby sie dalo kupic nowy bez zadnych ceregieli. Niestety malo komu sie udaje ta sztuka. Rozmyslalam kiedys na wzieciem auta w leasing, tylko jakos boje sie ze za duzo strace na nim. Do tego dochodzi uwazanie na kazdym kroku, aby nigdzie nie zarysowac itp. Wydaje mi sie o wiele lepszym rozwiazaniem wziecie go na kredyt. Szukajac nawet natrafilam na ciekawa opcje jesli chodzi o Renault. Nie wiem jaki jest Wasz stosunek do tej marki, ufacie/nie? Interesuje mnie czy ktoras z szanownych forumowiczek brala udzial w takim kredycie. Jesli tak to napiszcie prosze czy wyglada to w rzeczywistosci. Dzieki za porady.

RenuJi

Post autor: RenuJi » 16 wrz 2016 12:06

Dzisiaj tak naprawdę mamy spore możliwości w zakresie zakupu samochodu. Moim zdaniem bardzo ciekawą ofertę można znaleźć obecnie w Bawaria Motors BMW, chociażby w salonie w Katowicach. Marka ta obchodzi obecnie 100-lecie istnienia, a co za tym idzie dla klientów przygotowano całe mnóstwo ofert promocyjnych, w tym także związanym z doborem wybranego wyposażania Poza tym samochodu BMW cechują się bardzo ciekawą stylistyką i niezawodnością, wobec czego ich zakup będzie na pewno bardzo dobrą inwestycją.

Tymoteusz1

Post autor: Tymoteusz1 » 16 wrz 2016 20:50

Najlepiej zorientujcie się dokładnie w tym, jakie samochody warto kupić w Autospektrum. Tam przejrzycie to, czego potrzebujecie i na pewno wybierzecie coś dla siebie. Sprawdźcie, to się o tym przekonacie.

martynaF

Post autor: martynaF » 09 paź 2016 11:27

Poczytałam więcej, poszłam do salonu raiffeisen leasing i w przypadku działalności gospodarczej leasing jest opcją, która pozwala na lepsze zarządzanie pieniędzmi.

majaa862

Post autor: majaa862 » 19 paź 2016 12:43

Jeśli mowa o nowym samochodzie, to tylko w leasing, roczny lub dwuletni używany także można wziąć w leasing, natomiast starsze wyłącznie na kredyt. Co do używanych, to odradzam stare samochody (są awaryjne, a w przypadku samochodu do firmy bezawaryjność jest niezwykle istotna). Niezależnie jednak od wieku samochodu, przed zakupem należy upewnić się co do jego stanu - warto zrobić przegląd w jakiejś stacji diagnostycznej, oraz dodatkowo sprawdzić przeszłość auta, zajrzyjcie na autobaza.pl.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne rozmowy”