Witaminy w innej postaci

…czyli co Ci tylko przyjdzie do głowy.
dresia

Witaminy w innej postaci

Post autor: dresia » 22 lip 2016 23:34

Wiadomo każda z nas dba o zdrowie. Sama od czasu ciąży nie brałam żadnych preparatów witaminowych, badania mam ok i tak naprawdę sama nie wiem czy jest sens. Ale witaminy w różnym czasie są potrzebne bardziej inne mniej, na przykład jak się odchudzałam polecano mi napój z witaminą B6. Prowadzicie jakąś suplementację witamin i jakie konkretnie na co?

samba45

Re: Witaminy w innej postaci

Post autor: samba45 » 25 lip 2016 19:11

Zgadzam się, wszystko zależy od tego co robisz i czego potrzebuje Twój organizm. Witaminy łykane w ciąży to nie jest tylko dla dziecka, chodzi też o to, że kobiece ciało jest wtedy mocno nadwyrężone i witaminy z jedzenia to za mało. Przy jakimś spadku formy, przemęczeniu itp. jak najbardziej można sobie wziąć jakiś suplement. Jeśli ćwiczymy czy się odchudzamy to również są preparaty które w naturalny sposób zwiększają siłę organizmu. Sama stosowałam suplement diety Slimonade, podczas odchudzania i moje mięśnie pracowały zupełnie inaczej.

zosia

Post autor: zosia » 07 sie 2016 20:36

Ja jestem zwolennikiem naturalnych rozwiązań, także przyjmuje witaminy tylko i wyłącznie w posiłkach. Zdrowa dieta jest najważniejsza od niej zależy nasze zdrowie oraz samopoczucie. Jeżeli jesteście zainteresowani tak jak ja naturalnymi metodami dbania o zdrowie, zobaczcie sobie artykuły na portalu https://www.pocztazdrowia.pl/artykuly .

Kryszka

Post autor: Kryszka » 10 sie 2016 22:27

Najlepiej najpierw się przebadać, jakich konkretnie witamin Ci brakuje i w jakich ilościach. Czasem nie potrzeba wcale suplementacji, wystarczy zmiana diety. Polecam wam przeczytać sobie coś o witaminie B1, wciąż mało się o niej mówi, a jest przecież niezwykle istotna !

mokka

Post autor: mokka » 24 sie 2016 17:04

Dla mnie najlepsze są oczywiście te naturalnie zjadane w odpowiednich produktach a jeśli to nie wystarczy mogą być też w innej formie.

pyraprzeznaczenia1

Post autor: pyraprzeznaczenia1 » 27 sie 2016 21:38

Najlepsze i najbardziej przyswajalne są witaminy, które naturalnie występują w produktach, które spożywamy. Ostatnio znalazłam interesujący artykuł na stronie http://www.herbzone.pl/czarnuszka-jako- ... wosci.html zachęcam do przeczytania artykuł bardzo rzeczowy.

Rybacka

Post autor: Rybacka » 29 sie 2016 21:17

Różnie u mnie bywa z tą suplementacją, ale generalnie nie stronię od przyjmowania witamin i minerałów z apteki. Jak miałam anemię, to oczywiście brałam preparaty z żelazem. Poza tym lekarz przepisał mi kiedyś potas, do tego też radził dodać magnez. Teraz jestem okresowo na diecie wegańskiej i z tego, co wiem trzeba wtedy suplementować B12. Ważna jest też dla mnie witamina A, bo mam słaby wzrok. Postanowiłam brać jakiś zestaw, kompleks, w którym znajdą się różne minerały i witaminy, żeby uniknąć niedoborów.

mokka

Post autor: mokka » 15 gru 2016 10:19

Ostatnio pojawiła się bardzo wygodna forma witaminy D, dla mnie rewelacja bo nie przepadam za łykaniem tabletek, zawsze mi się gdzieś w przełyku zatrzymują. Vita D express to tabletka podjęzykowa, rozpuszcza się w niecałą minutę

miroo44da
Kontakt:

Post autor: miroo44da » 21 gru 2016 13:49

Najlepiej jeść dużo owoców i warzyw.

zuzia.gola

Post autor: zuzia.gola » 29 lip 2017 22:52

Moim zdaniem soki owocowe najlepiej się sprawdzają.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne rozmowy”