Samodzielny remont

…czyli co Ci tylko przyjdzie do głowy.
mamuśka31

Samodzielny remont

Post autor: mamuśka31 » 16 wrz 2016 13:54

Myślicie, że to ma w ogóle szanse powodzenia? Czy skończy się tak, że zapłacę dwa razy więcej ekipie, która będzie poprawiać moje niedoróbki? :P
Przyznam, że chciałabym spróbować. Nie mam doświadczenia, ale za to mam mnóstwo dobrych chęci i jestem chętna do nauki. Oglądam namiętnie filmy instruktażowe - na stronie Knaufa jest tego sporo. Czytam o różnych materiałach, dyskutuję na forach... Z takim przygotowaniem chyba musi się udać, co?
Jak wspominacie swój pierwszy samodzielny remont? I jakie były tego efekty?

puszysta

Re: Samodzielny remont

Post autor: puszysta » 12 lip 2017 19:35

Oczywiście, że możesz przeprowadzić samodzielnie remont. To znaczy nie wszystko. Raczej bym nie wykonała usług hydraulicznych, z takimi rzeczami lepiej nie ryzykować. Tam potrzebny jest fachowiec, bo woda jest gorsza niż ogień w razie jakiegoś zalania. Natomiast malowanie mieszkania dlaczego nie, tutaj za dużo nie można spartolić, najwyżej farba będzie odchodziła.

gagatka

Post autor: gagatka » 13 lip 2017 12:02

Też jestem zdania, że nie ma co robić takich profesjonalnych rzeczy samodzielnie. Lepiej zlecić fachowcom.

Awatar użytkownika
garsonka

Post autor: garsonka » 17 lip 2017 13:38

Jeśli sami chcemy się zabierać za remontowanie domu czy mieszkania, to wiele będzie zależeć od jakości i gatunku narzędzi z jakich będziemy korzystać. Efekt końcowy uzależniony jest właśnie od tego czy produkty remontowe będą z niższej czy z wyższej półki jakościowej. Na szczęście są takie źródła, gdzie można je nabyć w korzystnej cenie. My z mężem znaleźliśmy rewelacyjny sklep.

nina_ky

Post autor: nina_ky » 19 wrz 2017 13:47

My sami robiliśmy cały remont i teraz tego nie żałuję, choć mieliśmy chwilę zwątpienia. Szczególnie jak trzeba było wybrać kotwy i inne rodzaje zamocowań, ponieważ okazało się, że to wcale nie jest takie proste. Na szczęście w internecie jest mnóstwo poradników, z których mogliśmy skorzystać.

nesnes

Post autor: nesnes » 27 wrz 2017 15:57

Człowiek całe życie się uczy. U nas w ostatnim czasie studiowaliśmy materiały z internetu w temacie farb https://podpowiadamy.pl/farby-i-lakiery ... dy-uzywac/, oj ciężko właściwie wybrać w gąszczu puszek :) W markecie dostać fachowe informacje od sprzedawcy to niemal cud. :letmethink:

Wiewiórka

Post autor: Wiewiórka » 28 wrz 2017 09:48

No tak, obecnie raczej nie jest trudne samodzielne remontowanie, trochę wiedzy i doświadczenia się jak najbardziej się przydaje, ale nie jest żadna wiedza tajemna.

rmoari4

Post autor: rmoari4 » 28 wrz 2017 12:44

Samodzielny remont to ciężki temat. przerabialiśmy to raz i zdecydowanie nigdy więcej. Oczywiście da się to wszystko zrobić samemu. Znaczy we dwoje ale to trochę porywanie się z motyką na słońce.

smalinosik

Post autor: smalinosik » 29 wrz 2017 21:24

U mnie wykończenie mieszkania było realizowane przez różnych podwykonawców. Najczęściej korzystałam z poleceń znajomych. Sama natomiast zaaranżowałam i wykonałam fototapetę w sypialni. Przy okazji sporo się naczytałam na ten temat i nawet nie wiedziałam, że większość tapet zawiera szkodliwe ecosolventy. Długo szukałam firmy, która drukuje tapety w technologii hp latex III i dopiero koleżanka podesłała mi namiary na http://fototapetyinfo.pl/ gdzie oferują właśnie takie rozwiązania.

Loomlor

Post autor: Loomlor » 29 wrz 2017 22:57

rmoari4 pisze:
28 wrz 2017 12:44
Samodzielny remont to ciężki temat. przerabialiśmy to raz i zdecydowanie nigdy więcej. Oczywiście da się to wszystko zrobić samemu. Znaczy we dwoje ale to trochę porywanie się z motyką na słońce.
Fakt da sie, ale trzeba pamiętać o wszystkich najdrobniejszych szczegółach takich jak puszki, gniazdka i inne elektryczne akcesoria, tak aby później nie musieć się tym martwić. My kupiliśmy wszystko z firmy Ospel. Znajomy mówił, że to dobre produkty i jak na razie jego słowa się potwierdzają :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne rozmowy”