Appenzell wioska w Szwajcarii prawa wyborcze kobiet

…czyli co Ci tylko przyjdzie do głowy.
Roberto

Appenzell wioska w Szwajcarii prawa wyborcze kobiet

Postautor: Roberto » 12 lut 2017 16:08

Miałem okazję ostatnio być w miejscowości Appenzell w Szwajcarii. To duża, pięknie położona wioska. Jadąc do Appenzell od strony Austrii wspinaliśmy się w górę podziwiając piękne widoki. Miejscowość jednak nie słynie z pięknych widoków, choć jest wiele rzeczy, które można podziwiać, ale z tego, że jeszcze do roku 1990 (jak gdzieś wyczytałem), kobiety nie miały praw wyborczych, czyli całkiem niedawno. Miałem okazję przejść się ulicami tej wioski, pięknie ręcznie malowane elewacje domów i być na placu gdzie się odbywają wybory. Do tego wypiłem kawę w restauracji, smakowała wybornie.

Bella

Re: Appenzell wioska w Szwajcarii prawa wyborcze kobiet

Postautor: Bella » 16 lut 2017 10:15

Jest jeszcze wiele do zrobienia odnośnie równouprawnienia kobiet. Wystarczy spojrzeć na zarobki, albo na nasz parlament. Większość to mężczyźni. Są rodzynki dla przykładu nasza premier, ale to wyjątki. Mężczyźni pchają się do polityki, może czas to skończyć?

lucky loser

Re: Appenzell wioska w Szwajcarii prawa wyborcze kobiet

Postautor: lucky loser » 18 lut 2017 20:48

Nie sądziłem, że Szwajcaria była krajem aż tak do tyłu względem praw wyborczych kobiet. Rozumiem, że to już się skończyło, czy kobietom się w Szwajcarii aż tak źle żyło. Wydaje mi się, że nie? Może tak było, że się tych praw wyborczych nie domagały.

Wróć do „Ogólne rozmowy”