Krwiożerczy polski kapitalizm

…czyli co Ci tylko przyjdzie do głowy.
opiekunka

Krwiożerczy polski kapitalizm

Post autor: opiekunka » 16 mar 2017 10:52

Mam takie przemyślenia, że nasz polski kapitalizm jest krwiożerczy. Myślę, że to jest jego specyfika, spowodowana pewnie tym, ze tak naprawdę to my w Polsce dopiero go budujemy. Na zachodzie kapitalizm jest od dawna i relacje pomiędzy pracodawcami a pracownikami są w jakiś sposób unormowane. U nas wszędzie wolna amerykanka, każdy robi co chce, a w szczególności dotyczy to pracodawców. Wiadomo nie od dzisiaj, że wielu właścicieli tych mniejszych firm zaniża na papierze zarobki pracowników, aby płacić mniejsze składki ZUS i podatki. Jak to się odbije na pracownikach, pewnie nie najlepiej, emerytury będą niskie. Co robią związki zawodowe? W małych firmach ich nie ma, minął okres Solidarności, gdzie związki działały. Związki muszą się też wiele nauczyć, politykę odstawić na dalszy plan, a dbać o pracownika.

mama

Re: Krwiożerczy polski kapitalizm

Post autor: mama » 06 kwie 2017 23:37

Może za kilka lat będzie lepiej. Już teraz firmy zaczynają płacić dużo lepiej.

Bamberka

Post autor: Bamberka » 11 kwie 2017 22:40

Takie są realia, a czy kapitalizm jest krwiożerczy? Socjalizm też nie był taki piękny.

Tymoteusz1

Post autor: Tymoteusz1 » 12 paź 2017 13:08

Właśnie dlatego wiele osób wyjeżdża do pracy zagranicą. Ja uważam, że to jak najbardziej ma duży sens. Warto uświadamiać ludzi, że nawet pracując na Wyspach, przysługuje im zwrot podatku. Jeśli nie wiecie, jak się za to zabrać, to poczytajcie w https://zwrotpodatkow.pl/zwrot-podatku-z-anglii Tam znajdziecie wszystkie niezbędne informacje.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne rozmowy”