Anulowanie operacji na forex

…czyli co Ci tylko przyjdzie do głowy.
mader

Anulowanie operacji na forex

Post autor: mader » 10 kwie 2017 15:17

Czy korzystacie z tego narzędzia? Mam je w swoim systemie, ale sam nie jestem przekonany. Raz się zdarzyło, że odpuściłem, a faktycznie reagując wcześniej, mniej bym stracił. A wasze doświadczenia?

Mulatka

Re: Anulowanie operacji na forex

Post autor: Mulatka » 11 kwie 2017 18:58

Inwestuję na forex od mniej więcej roku. Nie działam na bardzo dużych kwotach, raczej inwestuję stosunkowo zapobiegawczo. Jesteś też w EasyMarkets? Anulowanie operacji jest akurat bardzo przydatnym narzędziem - w moim przypadku niezbędnym. Nie to, że korzystam bardzo często - staram się temat dokładnie przemyśleć. I raczej trafiam. Anulowanie operacji to dla mnie po prostu zabezpieczenie. Tak naprawdę na forex nigdy wszystkiego w 100 proc. nie przewidzicie.

mader

Post autor: mader » 12 kwie 2017 15:18

Ok, a jak to się ma Twoim zdaniem do stop loss? Przecież przy stop loss również wyznaczasz maksymalne ryzyko, tylko bardziej w sposób automatyczny. Czy nie jest tak, że decydując wcześniej o anulowaniu operacji, robi się to pochopnie?

Mulatka

Post autor: Mulatka » 13 kwie 2017 17:21

Stop loss reaguje w momencie kiedy zejdziesz do kursu określonego przez ciebie jako minimu, bo jakim możesz sprzedać walutę, a anulowanie operacji pozwala z niej zrezygnować w ciągu godziny. Po prostu jeśli jesteś pewny, że aktualne wydarzenia wpłyną na mocny spadek ceny waluty, to po prostu reagujesz - nie czekasz aż kursy polecą na łeb i szyję.

mader

Post autor: mader » 14 kwie 2017 15:10

Chyba lepiej będzie jeśli zacznę inwestować na wersji demo i wtedy będzie mi łatwiej zrozumieć zależności pomiędzy narzędziami i to, jak reagować w danym przypadku. Niby to co piszesz banalne, ale mimo wszystko nie wpadłam na to. Teraz mam więcej wolnego czasu, to będę mogła posiedzieć trochę nad systemem. Wyjaśni sie, czy to dla mnie.

Mulatka

Post autor: Mulatka » 18 kwie 2017 19:02

Tak, to jedyna racjonalna metoda na poradzenie sobie z tym tematem. Zanim zaczniesz operować prawdziwymi pieniędzmi, musisz się najpierw nauczyć zasad. Popełnisz pewne błędy, ale na nich się wszystkiego nauczysz. I chyba oczywistym jest, że lepiej popełniać te błędy na pieniądzach wirtualnych, albo niewielkich kwotach, a nie inwestując poważne pieniądze.

mader

Post autor: mader » 19 kwie 2017 15:11

Oczywiste, ale teraz - przyznaję, że to co uznaję teraz za oczywiste, wcześniej dla mnie takie nie było.
Chyba faktycznie zanim się rozpocznie inwestowanie na systemie, trzeba naprawdę mocno przepracować okres przygotowawczy.
A w sieci widzę wypowiedzi osób, które twierdzą, że na forex trafiły z marszu. Ciekawe jak szybko wyzerowały sobie saldo...

Mulatka

Post autor: Mulatka » 20 kwie 2017 18:29

Pracuj. Na forexie zawsze będzie tak, że np. inwestując od roku będziesz w szoku, jak mało potrafiłaś jeszcze pół roku wcześniej. I uwierz mi, że tak będzie zawsze, do kiedy tylko będziesz inwestowała na systemie.

Koraa

Post autor: Koraa » 19 sie 2017 13:38

Aby zyskiwać na forex-ie trzeba się troszkę na tym znać. Wiem, ze tms.pl/rynek/kursy-walut można znaleźć sporo informacji na temat takiej formy inwestowania. Znajdziesz tez tam kursy walut. Uważam, że warto sobie tam zajrzeć :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne rozmowy”