Żylaki i obrzęki

…czyli co Ci tylko przyjdzie do głowy.
Szymonka

Żylaki i obrzęki

Post autor: Szymonka » 18 lip 2017 17:29

Profilaktyka zapobiegania żylakom nie jest trudna. Trzeba unikać np. długiego siedzenia i stania, zakładania nogi na nogę, noszenia krępującej ruchu odzieży czy dźwigania ciężkich rzeczy. Warto również ograniczyć spożycie soli i regularnie pływać/ spacerować/ jeździć na rowerze. Proponuję też kupić specjalne podkolanówki uciskowe . Bardzo przynoszą one ulgę i zapobiegają bolącym nogom

Biznestata

Re: Żylaki i obrzęki

Post autor: Biznestata » 22 lip 2017 15:32

Wydaje mi się, że żylaki mogą mieć podłoże genetyczne i to od naszych genów wiele zależy, czy będziemy je mieli czy też nie. Na tą chwilę nic nie widzę, a może to moje geny są super?
Biznes

thunder

Post autor: thunder » 25 lip 2017 08:48

Myślę, że okłady z borowiny powinny przynieść ulgę w wielu dolegliwościach, dlatego warto zainteresować się uzdrowiskami i tym, co mają do zaoferowania.

anja87

Post autor: anja87 » 05 wrz 2017 10:58

Mnie się wydaje, że warto mieć orietnacje w zakresie zdrowia i różnych chorób. Co robić w danym przypadku? Jak dbać o na przykład stawy? Dlatego postanowiłam, że zapoznam się bliżej z pewnym serwisem na który ostatnio wpadłam ruszajpozdrowie.pl. Mają oni mnóstwo wiadomości oraz porad, które warto przeanalizować. Oczywiście strona jest edukacyjna, a porady są jako wskazówka a nie typowa lekarska porada.

kewlar

Post autor: kewlar » 05 wrz 2017 20:37

W sklepie zdrowenogi24.pl mają spory wybór rajstop przeciwżylakowych, pończoch czy skarpet, bo dzięki nim można ograniczyć ryzyko powstania czy nawrotu żylaków, które tak nam utrudniają życie. Niestety regularne badania, wizyty u specjalisty są konieczne, ale warto zapobiegać niż leczyć a z rajstopami czy pończochami medycznymi łatwiej.

Sunsin

Post autor: Sunsin » 02 gru 2017 18:27

Biznestata pisze:
22 lip 2017 15:32
Wydaje mi się, że żylaki mogą mieć podłoże genetyczne i to od naszych genów wiele zależy, czy będziemy je mieli czy też nie. Na tą chwilę nic nie widzę, a może to moje geny są super?
Nie tyle, że mogą co mają podłoże genetyczne. Co nie zmienia faktu, ze obecnie medycyna poszła na tyle do przodu, że żylaki same w sobie nie są żadnym problemem, trzeba po prostu odpowiednio szybko zaaregować. Zobaczcie sobie i poczytajcie czym jest leczenie żylaków na - kriocentrum.com/oferta/leczenie-zylakow można też spróbować się umówić na wizytę jeśli ktoś ma problem i chce go rozwiązać.

Tymoteusz1

Post autor: Tymoteusz1 » 20 gru 2017 07:53

Niestety, ale żylaki faktycznie spotykają wiele osób w naszym otoczeniu, a przecież nie jest to nic dobrego. Ja uważam, że w takich sytuacjach najlepiej skorzystać z pomocy specjalistów w Centrum Flebologii.

ubki

Post autor: ubki » 09 lut 2018 17:55

Z żylakami można walczyć na kilka sposobów, odkąd dowiedziałam się na stronie fitnesswomen.pl/rajstopy-przeciwzylakowe, że istnieją specjalne rajstopy postanowiłam je wypróbować, faktycznie efekty są zadowalające

Mouse

Post autor: Mouse » 16 lut 2018 20:37

Z tego co tutaj piszą, to można rzeczywiście jest kilka opcji na zylaki. Tesciowa robila wlasnie ta druga - zamrażania. Przy zabiegach na żylaki rzeczywiscie najwazniejsze jest zeby poddac sie opiece sprawdzonych specjalistow, a nie wybierac kogokolwiek, bo zwyczajnie problem wroci predzej czy pozniej.

ametyst

Post autor: ametyst » 22 cze 2018 15:35

Ja to mam dziedziczne i niestety żadna profilaktyka mi nie pomogła dostatecznie. W końcu musiałam się udać na zabieg laserowe usuwanie żylaków nfz i mam spokój. Polecam takie rozwiązanie. :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne rozmowy”