Budowa domu

…czyli co Ci tylko przyjdzie do głowy.
fiona45

Budowa domu

Post autor: fiona45 » 28 wrz 2017 22:05

Jaka budowa domu według was będzie najlepsza? Widziałam wiele ciekawych propozycji w sieci na; http://ecoreadyhouse.pl/projekty-domow-pasywnych . Co o nich sądzicie? Będą takie domy z przyszłością?

thunder

Re: Budowa domu

Post autor: thunder » 29 wrz 2017 09:33

Warto, decydując się na budowę domu, zasięgnąć informacji o zamocowaniach stosowanych w przypadku lekkich i średnich obciążeń, bo to typ zamocowań przydatny w stolarce, montażu, pracach wykończeniowych.

elabarbara

Post autor: elabarbara » 29 wrz 2017 14:08

W budownictwie z pewnością przyda się znajomość z dobra firmą produkcyjno-handlowa, która dostarczy klientowi wszelkie produkty instalacyjne. Ja ostatnio odkryłam świetnych profesjonalistów mcgoodwork.pl . Mają solidne produkty, niezawodne w każdej mierze i w pełni funkcjonalne. Według mnie ich oferta jest naprawdę świetna w szczególności, że ceny mają również korzystne.

Tymoteusz1

Post autor: Tymoteusz1 » 30 wrz 2017 12:42

Pamiętajcie, że przy budowie domu, będziecie musieli zebrać odpowiednią dokumentację. Jeśli jeszcze się za to nie zabraliście, to skonsultujcie się z http://www.budplan.net/ocena.html Oni będą w stanie Wam doradzić w wielu kwestiach. Nie ma na co czekać, jeśli inwestycja ma ruszyć w najbliższym czasie.

Marianna 152

Post autor: Marianna 152 » 13 paź 2017 23:40

Przyszłościowa to jest moim zdaniem budowa domu ekologicznego i energooszczędnego. Najlepszym przykładem takich domów są domy drewniane z bala. Domy te są bardzo wytrzymałe, piękne i klimatyczne. Można je budować zarówno w bryle nowoczesnej jak i tradycyjnej. Piękne realizacje takich domów ma w swym portfolio Natur Eko Dom, firma z Mazur, która buduje te domy z lokalnego surowca czyli sosny mazurskiej. Dzięki domu modelowy możemy podziwiać piękno tych domów zanim zainwestujemy we własny.

malwinka69

Post autor: malwinka69 » 16 paź 2017 05:14

Przy budowie domu warto już teraz pomyśleć o jakimś zabezpieczeniu. Przydałby się monitoring do monitowania nie tylko terenu budowy, posesji, ale w późniejszym czasie i całego domu. Najlepiej poszukać specjalistów z tej dziedziny, którzy będą potrafili dopasować idealne rozwiązanie. Jest bardzo wiele opcji zabezpieczeń, my mamy monitoring z alarmem z czujkami ruchu, zamontowane przez Impuls. Zobacz sobie na ich stronie, jakie mają propozycje monitoringu - http://impuls24.pl/oferta/ochrona/monitoring/. Na pewno coś z tego i Tobie by się przydało.

bella91

Post autor: bella91 » 19 paź 2017 23:10

Gdybyś szukała kogoś kto zajmuje się szlifowaniem betonu to zajrzyj na http://wasparkiet.pl/szlifowanie-betonu/ Na pewno Ci pomoga.
My tez się budujemy. mamy prawie dom postawiony. Powiem szczerze ze czasami mam dosyć i zastanawiam się co mi w tym bloku nie pasowało haha ale wiem, że później będzie pięknie :)

ziuta82

Post autor: ziuta82 » 23 paź 2017 10:48

Budowa domu to niełatwa sprawa. Oprócz spraw typowo papierkowych jeszcze trzeba pomyśleć o zakupach, łatwo popełnić błąd. Dlatego ja przy budowie domu skorzystałam z doświadczonej firmy budowlanej z Podkarpacia FACHMAN. Oni budują domy od A do Z, tzn. że wykończenie wnętrza domu też można im zlecić. Taka współpraca z jedną firmą, która zatrudnia fachowców z różnych dziedzin, ułatwia bardzo życie :) Nie trzeba rozglądać się za elektrykiem czy hydraulikiem, Fachman wszystkim się zajmie.

anite

Post autor: anite » 23 paź 2017 14:26

Dom to podstawa,
też kiedyś przez to przechodziłam,
jak bym mogła doradzić, to po podliczeniu wszystkich wstępnych kosztów proponuję pomnożyć to x 2 i wyjdzie wam realna cena.
Mój dom w pierwszej wersji z gruntem, robocizną i z całym podstawowym wykończeniem miał się zamknąć w 600tys.
Jak się w realu okazało, taka kwota starczyła tylko na stan surowy zamknięty.
Podsumowując, bańka poszła jak nic, ale najważniejsze to realizować swoje marzenia.

armanda22

Post autor: armanda22 » 23 paź 2017 22:03

dom jest najważniejszy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne rozmowy”