Pomysł na biznes - handel

Tutaj czekamy na Twoje uwagi i komentarze dotyczące forum. Co chciałabyś dodać lub zmienić.
taniek
Kontakt:

Re: Pomysł na biznes - handel

Post autor: taniek » 22 sty 2016 16:23

Najlepiej, żeby założona działalność była odpowiedzią na potrzeby okolicznych mieszkańców

kubiaczka

Post autor: kubiaczka » 26 sty 2016 10:20

Wydaje mi się, że na początek musisz zacząć od swojego lokalnego rynku. Zbadać to co na nim jest,a czego na nim brakuje. Począwszy od sklepów, skończywszy na usługach. Musisz orientowć sie dokładnie ile jest sklepów z danym produktem , albo ile osób oferuje dana usługę. Pozniej mozesz np przeprowadzić ankietę wsród mieszkańców, szukajac odpowiedzi na pytania czego im brakuje. Dobrze jest też zorientowac sie, czy mozesz uzyskać jakąś dotacje. Bardzo pomocne na początku jest korzystanie z usług takich firm jak np.Inetus, które pomagają w całym tym "zakładaniu" firmy. Będziesz czuła się bezpieczniej, mając jakas taka firme przy sobie, bo wszystkie dopilnują. Wydaje mi się, ze to duzo lepszy start. :)

karolinka
Kontakt:

Post autor: karolinka » 02 lut 2016 17:05

Ja ostatnio czytałam, że najlepiej w internecie sprzedaje się odzież damska i dodatki, ale musisz zadbać o dobry marketing.

Bineska

Post autor: Bineska » 11 lut 2016 13:12

A zwracając uwagę na kwestie finansowe to zaopatrz się w kasę fiskalną i/lub jakiś program rozliczeniowy? Rzuciła mi się w oczy ostatnio oferta kas fiskalnych. Uważam, że mają tam szeroki wybór kas, które są dość proste w obsłudze.

sylwia4012

Post autor: sylwia4012 » 11 lut 2016 22:47

Ja jednak postawiłabym na branżę gastronomiczną. Oczywiście trzeba się na tym nieco znać, lubić smakować i jeść i posiadać jakąś wiedzę w tej kwestii. Potem wystarczy znaleźć dobrego kucharza, stworzyć fajne menu, zaopatrzyć restaurację w odpowiedni sprzęt i działać. Odrobina chęci i motywacji na pewno będzie potrzebna :)

agrafka13

Post autor: agrafka13 » 20 lut 2016 11:01

Ja bym poleciła skorzystać teraz z programu http://programaktywizacja.pl/ Program Aktywizacja jest właśnie przeznaczony dla takich nowych firm nie będących na rynku dłużej niż 60dni. Pozwala obniżyć koszta związane z prowadzeniem działalności, daje odpowiednie narzędzia i wsparcie wielu specjalistów z różnych dziedzin. Na prawdę warto.

moko
Kontakt:

Post autor: moko » 20 mar 2016 17:08

Zgadzam się, więcej szczegółów o o tym programie można znaleźć w Urzędzie Pracy

Coldi

Post autor: Coldi » 26 mar 2016 16:42

Jeżeli masz pomysł na biznes to myślę, że warto go zrealizować.
Warto też zanim coś zaczniemy robić pomyśleć o dotacji.
Dużo na temat dotacji z urzędu przeczytasz w tym artykule na portalu cena biznesu http://cenabiznesu.pl/-dotacje-z-urzedu ... spodarczej artykule.
Myślę, że warto zajrzeć :)

Melania111

Post autor: Melania111 » 22 cze 2016 11:53

Jesli chcialbys otorzyc sklep z produktami spożywczymi to wiem, gdzie znajdziesz sprzęt potrzebny do takiego lokalu. Na tej stronie internetowej multigastro.pl masz do wyboru cały asortyment niezbędny w gastronomii.

Tymoteusz1

Post autor: Tymoteusz1 » 24 lut 2017 09:45

Nic dziwnego, że biznesu oparte na handlu cieszą się takim zainteresowaniem, bo to gałąź gospodarki znana już w starożytności. Teraz wszystko idzie do przodu i dużo prościej będzie Wam prowadzić handel w internecie przy pomocy takich narzędzi jak autohunter24.pl Jeśli jeszcze go nie znacie, to najwyższy czas poznać. Wiele osób z niego korzysta i bardzo go chwalą.

ODPOWIEDZ

Wróć do „W kwestii sugestii”