Jak zmienić życie?

…co o tym sądzicie, czy macie jakieś doświadczenia z tym biznesem?
mader

Jak zmienić życie?

Post autor: mader » 18 maja 2015 14:46

Pytanie całkiem poważne. Nie chodzi bezpośrednio o mnie, lecz o bliską mi osobę. Kończy wychowawczy, ale taki... niby wychowawczy, bo jej firma dawno temu upadła. Nie jest specjalistą, boi się ruszyć tyłek z domu. Dzieci w przedszkolu. Nie ma problemów finansowych, ale mam wrażenie, że jej samoocena upadła na samo dno. Jak jej pomóc?

Mulatka

Re: Jak zmienić życie?

Post autor: Mulatka » 19 maja 2015 18:56

Do takich ludzi bardzo trudno dotrzeć, a wiem o tym, bo sama coś takiego przechodziłam. W pewnym sensie takie osoby uważają się za najmądrzejsze, co jest głupotą. W moim przypadku dużo dawały po prostu spotkania z motywatorem, takie szkolenia na których po prostu widziałam jak inni przechodzą przemianę - podobnie było ze mną.

mader

Post autor: mader » 20 maja 2015 14:50

Napisz coś więcej - co to oznacza, ten cały motywator? O takim zawodzie to ja nie słyszałam...
Gorzej, że człowiek im dłużej stoi w miejscu, nie rozwija się, tym dalej wydaje mi się, że nie ma sensu nic robić, bo przecież życie takie krótkie. To bzdura, ale niestety takie jest myślenie ludzi.

forumowiczka

Post autor: forumowiczka » 25 maja 2015 14:55

Osoba, która odniosła porażkę, często pogrąża się w takim stanie. Trzeba dać jej trochę czasu na odżałowanie, ale nie za dużo, bo im dłużej jest się bezrobotnym, tym trudniej wrócić na rynek pracy. Jeśli chodzi o "motywatora" to jest to po prostu coach (bardzo popularna forma terapii ostatnio). Być może też pomoże rozmowa z osobami w podobnej sytuacji, którzy po porażce odnieśli sukces? Jakieś inspirujące historie? Na pewno trzeba zmieniać życie małymi krokami. Proponuję zacząć od zdobycia jakichś kwalifikacji. Samo uczenie się buduje poczucie własnej wartości.

mader

Post autor: mader » 25 maja 2015 15:03

Ok, ale nakierujcie konkretnie - gdzie, u kogo, kto mi zorganizuje szkolenie, spotkanie na takim poziomie, aby wynikały z tego jakieś profity?
Bo tego jest trochę, sprawdzałem w sieci, a mnie po prostu zależy na konkretnym fachowcu. Jakie sugestie?

Mulatka

Post autor: Mulatka » 25 maja 2015 16:48

Człowiek z którym ja odbywałam spotkania to Maciej Podhajski - spotkania grupowe, takie nastawianie na sukces, motywowanie, nakierowanie na pozytywne patrzenie na świat. Generalnie mnie to bardzo dużo dało, wiele w życiu zmieniłam, inaczej zaczęłam myśleć. Tak jak pisałam - nawet wpływ samego otoczenia na takich spotkania ma ogromne znaczenie.

mader

Post autor: mader » 26 maja 2015 14:57

A coś więcej? Jak to wygląda? Masz jakiś kontakt do osób, które na tym były? Poczytam o tym nieco w sieci.

ramona5

Post autor: ramona5 » 27 maja 2015 03:47

Jak człowiek sam nie weźmie się w garść, to nie ma mocnych, żeby coś zmienić w jego życiu :eeee:

mader

Post autor: mader » 27 maja 2015 15:16

To oczywiste, ale nie każdy potrafi samodzielnie - znam kilka takich przypadków, gdzie faktycznie niby normalna osoba, a nie potrafiła prostych spraw odmienić w życiu. Może i zaskakujące, ale prawdziwe.

Cytrynowa
Kontakt:

Post autor: Cytrynowa » 28 maja 2015 13:25

Każdy ma prawo żyć jak chcę. Może jej obecne życie odpowiada? Nie masz gwarancji, że to właśnie twoja próba zmiany jej życia, ją nie unieszczęśliwia. Ludzie naprawdę wiedzą czego chcą. A ona już może znalazła swoją bezpieczną przystań, i nie chcę z niej wychodzić. Czasem po prostu musimy ludziom żyć po swojemu. Takie mieszanie się w cudze sprawy tylko niepotrzebny zamęt wprowadzają.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Myślę o... (tutaj Twój pomysł na biznes)”