Jak zwiększyć sprzedaż?

…co o tym sądzicie, czy macie jakieś doświadczenia z tym biznesem?
Kryszka

Re: Jak zwiększyć sprzedaż?

Post autor: Kryszka » 06 lis 2015 20:12

Aby zwiększyć sprzedaż, najlepiej jest po prostu nauczyć się lepiej sprzedawać, słowem opanować skuteczne techniki sprzedaży, perswazji, jak skutecnzie negocjować, jak kształcić, motywować handlowców by mieli lepsze wyniki etc. W tym celu polecam lekturę dobrych książek, poradników np. "Sprzedaż osobista i zarządzanie zespołem sprzedaży " jest to książka inspirowana bilblią marketingu Kotlera, której autorem jest konsultant, trener, wykładowca - Robert Grzybek, po więcej szczegółów polecam zajrzeć na http://gms.edu.pl/ksiazka :)

kasztanek

Post autor: kasztanek » 08 lis 2015 16:15

Ja polecam dobrze prowadzone media społecznościowe i może marketing szeptany, szczególnie przed świętami. Ale i na pewno pozycjonowanie.
Warto działania zlecić komuś kto się na tym zna. Ja zleciłam www.mamamarketing.pl i jestem bardzo zadowolona.

Freddy

Post autor: Freddy » 16 lis 2015 17:05

Czasami najprostsze sposoby sa najbardziej skuteczne. Wydrukuj ulotki reklamowe np w drukarni internetowej- sa duzo tansze niż w stacjonarnej. Słyszałam ze drukarnia Web-to-print.pl jest jedną z najlepszych i najtanszych na rynku. Mają szeroki zakres usług i na pewno ulotki bedą idealne.

marylaa

Post autor: marylaa » 26 lis 2015 10:15

Może w tym pomóc chyba taki sprzęt jak centrale telefoniczne. To na pewno poprawia jakość komunikacje i z pracownikami i z klientami.

hannaa89
Kontakt:

Post autor: hannaa89 » 04 gru 2015 12:29

W przypadku sklepu internetowego, sprzedaż można zwiększyć inwestując w marketing szeptany, pozycjonowanie, kampanię AdWords, czy reklamę w mediach społecznościowych - sposobów jest wiele. Tutaj http://www.eyedesign.com.pl/oferta/ mają w ofercie kilka różnych form promocji w internecie - polecam pozycjonowanie i marketing na Facebooku.

karolinka
Kontakt:

Post autor: karolinka » 05 gru 2015 19:25

Ja proponowałabym zlecić pozycjonowanie, ale prócz tego oddać w fachowe ręce marketing społecznościowy. Budowanie pozytywnego wizerunku i rozpoznawalności marki to zdecydowanie najlepsza forma promocji sklepu. A Facebook, czy Twitter świetnie nadaje się do budowania relacji z klientem co w przypadku sklepu internetowego jest podstawą.

bella91

Post autor: bella91 » 28 gru 2015 14:46

Pozycjonowanie to świetny pomysł. Ja ym jednak pomyślała tez o kampanii adwords. Możesz ją zlecić firmie funkymedia - tutaj masz numer do nich +48 (42) 636 31 83. Zajmują sie adwordsami od bardzo dawna i pomogli niejednej firmie się wypromować. Myslę, że warto korzystać z pomocy profesjonalistów. Działania na własną rękę często kończą się fiaskiem.

piece87

Post autor: piece87 » 30 gru 2015 13:51

Pozycjonowanie to podstawa, każdy szuka w internecie. Sama wiem, w jaki sposób namierzam sklepy, produkty czy usługi - przez Wujka Gugla :) Dlatego każdemu doradzam odpowiednie pozycjonowanie swojej strony w wyszukiwarce. Najlepiej, aby zaangażować do tego sprawdzoną agencję, która przy okazji będzie też świetnie poruszała się np. w social mediach, to również ważne. Ja mam taką sprawdzoną agencję, która nasz biznes promuje w necie, jest to agencja interaktywna BlueVision i każdemu ją polecam, bo robią świetną robotę!

zuzia.gola

Post autor: zuzia.gola » 01 cze 2016 13:32

Wszytsko zależy od tego jaka firme prowadzisz i na jakim obszarze. Zawsze możesz skorzystać z porad fachowców min konsultanta sprzedaży http://cursor.pl/oferta-2/marketing-i-promocja/ . Działania jakie prowadzą to min. doradztwo produktowe w miejscu sprzedaży, pozyskiwanie leadów
pozyskiwanie leadów sprzedażowych za pomocą call center, obsługa leadów, podpisywanie umów i wniosków w domu klienta .

Sunsin

Post autor: Sunsin » 07 cze 2016 18:11

Odsyłam do ciekawego wpisu na blogu FreshMail odnośnie najciekawszych książek o marketingu digital i to jest już jakaś droga dzięki której niskim nakładem można zwiększyć sprzedaż. Pamiętajcie, że sprzedać można wszystko, tylko trzeba odpowiednio przekonać i dojść do osób zainteresowanych tematem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Myślę o... (tutaj Twój pomysł na biznes)”