Mój pomysł na biznes - myjnia parowa

…co o tym sądzicie, czy macie jakieś doświadczenia z tym biznesem?
Awatar użytkownika
BasiaKochanowska

Mój pomysł na biznes - myjnia parowa

Post autor: BasiaKochanowska » 22 gru 2015 10:20

Cześć dziewczyny,
Czy waszym zdaniem branża motoryzacyjna jest tylko dla mężczyzn? Wiem, ze mało jest dziewczyn i kobiet, które dobrze czują się w tym temacie jednak ja od małego dziecka pasjonuję się samochodami dzięki tacie. Wiem jak jest zbudowany silnik i jak dbać o poszczególne podzespoły i blacharkę. Chciałabym połączyć tą pasję z życiem zawodowym i tu wpadł mi do głowy pomysł na biznes. Znalazłam w necie stronę http://eko-myjnie.pl/, gdzie oferują pomoc w otwarciu własnej myjni parowej. Plusów jest mnóstwo: niski wkład własny, pomoc, szkolenie, sprzęt i środki oferuje firma, można korzystać z myjni nawet przy minusowych temperaturach bez szkody dla lakieru, parą można czyścić również wnętrza, dodatkowo można oferować dojazd do klienta. Chciałabym postawić taką myjnię na trasie gdzie codziennie bardzo dużo aut dojeżdża do pracy w Warszawie. Mogliby po drodze do/z pracy wstępować na myjnię. Obecnie bardzo dużo firm oferuje swoim pracownikom auta służbowe, o które trzeba w szczególności dbać więc myślę, że rynek jest spory. Co o tym sądzicie?

zarzadzaj_gip

Re: Mój pomysł na biznes - myjnia parowa

Post autor: zarzadzaj_gip » 30 gru 2015 12:08

Jeśli w okolicy nie ma dużej konkurencji i masz dobrą lokalizację to myślę, że pomysł jak najbardziej okey;)

Sabina30

Post autor: Sabina30 » 31 gru 2015 13:40

Ile trzeba w to zainwestować ?

bukowskaa

Post autor: bukowskaa » 08 sty 2016 09:01

Jeżeli nie posiada się odpowiedniego budżetu na otwarcie biznesu, franczyza wydaje się dobrym rozwiązaniem. Choć według mnie, jeżeli już się decydujemy, warto mieć na uwadze branżę gastronomiczną, gdzie ryzyko niepowodzenia jest minimalne np. Firma dostarcza wiedzy, technologii produkcji, receptur i dostawców, określa również takie elementy jak lokalizacja, czy aranżacja wnętrza. Poza tym każdy przedsiębiorca może wziąć udział w szkoleniach marketingowych.

Ajlar

Post autor: Ajlar » 02 maja 2016 14:44

Ja jakos nie mam zaufania do takiej myjni - wole zwykla myjnie reczną - nie ma to jak auto tak umyte i do tego - z wyprana tapicerka - jak nowe wyglada po takich odwiedzinach.

ziuta82

Post autor: ziuta82 » 01 cze 2016 12:53

Ja też uważam, że zwykła myjnia jest lepszym pomysłem. Bardzo fajna myjnia tir znajduje się w Kobylnicy koło Słupska. Mają dużą halę, dzięki czemu mogą bez problemu umyć i zdezynfekować każdy samochód dostawczy, czy busa. Są bardzo rzetelni i terminowi.

ludwiczka

Post autor: ludwiczka » 12 lip 2016 16:05

Myjnia parowa to fajny pomysł, ale sprzęt na bank będzie kosztował majątek. Musisz bardziej zorientować się w temacie i przeliczyć koszty.

Kaś90

Post autor: Kaś90 » 01 wrz 2016 10:51

Myjnia parowa, to ciekawy biznes, jednak ja by postawiła na coś bardziej sprawdzonego, co na pewno przyjmie się wśród różnych klientów, jak na przykład zostanie franczyzobiorcą takiej pizzerii, marka jest już bardzo dobrze wypromowana, więc taki biznes musi się udać, nie ma opcji na nim stracić.

Marzanna

Post autor: Marzanna » 01 wrz 2016 17:33

Z myjnią parową to może być tylko jeden problem, może pary nie starczyć do dalszego działania, a wówczas bankructwo gotowe.

karinapal

Post autor: karinapal » 06 wrz 2016 09:22

Żart najwyższych lotów

ODPOWIEDZ

Wróć do „Myślę o... (tutaj Twój pomysł na biznes)”