herbaciarni...

…co o tym sądzicie, czy macie jakieś doświadczenia z tym biznesem?
Wiewiórka

Re: herbaciarni...

Post autor: Wiewiórka » 30 maja 2014 10:29

Moim zdaniem założenie herbaciarni będzie świetnym pomysłem, ponieważ bardzo rzadko spotykam się z takimi lokalami w moim mieście. Na pewno będzie to fajna alternatywa na miejsce spotkań zamiast wszystkich restauracji lub barów, których jest już tak dużo, że nie sposób ich policzyć.

forumowiczka

Post autor: forumowiczka » 03 cze 2014 12:21

Pomysł - jak każdy inny - jest dobry. Musisz tylko się zorientować, na ile ludzie w Twojej miejscowości będą takim miejscem zainteresowani. Szczególnie, jeśli mieszkasz w małym mieście. Pomyśl o dotacjach, przy takim biznesie na pewno będziesz musiała dysponować jakimś kapitałem.

Irmina
Kontakt:

Post autor: Irmina » 10 cze 2014 20:21

Zawsze marzyłam o własnej herbaciarni :-) Nie ma co się nastawiać na tłumy walące drzwiami i oknami, ale zawsze znajdzie się sporo osób szukających czegoś innego niż standardowe rozrywki. Poza tym klientela pewnie będzie dość stała, to i znajomości ciekawe można nawiązać.

PsS.
Nie wyobrażam sobie jednak herbaciarni całkowicie bez alkoholu. Przynajmniej ten rum do herbatki musi na półce stać, zimny cydr też nie zaszkodzi. Zwłaszcza w takie upały jak teraz.

gagatka

Post autor: gagatka » 10 cze 2014 23:27

Uwielbiam herbatę i herbaciarnie. Panuje tam inny klimat niż w pubach, czy pizzeriach. Poza tym te piękne rozkwitające herbaty, ich aromat, smak. Relaksacyjna muzyka, półmrok, poduszki i świece.

madoona

Post autor: madoona » 25 cze 2014 17:15

To naprawdę dobry pomysł. Na pewno wielu potencjalnych klientów wybierze herbaciarnię niż pub czy bar, w którym nie ma przytulnej atmosfery.

beretka

Post autor: beretka » 16 lip 2014 19:37

Uwielbiam pić herbaty o najróżniejszych smakach, ale niestety, nie mam takich możliwości, aby sobie odpowiednio zaparzyć ten trunek:) Gdyby w pobliżu mojego miejsca zamieszkania znajdowała się herbaciarnia, na pewno często bym ją odwiedzała. Pomysł na biznes bardzo dobry:)

rektt

Post autor: rektt » 17 lip 2014 09:47

madoona pisze:To naprawdę dobry pomysł. Na pewno wielu potencjalnych klientów wybierze herbaciarnię niż pub czy bar, w którym nie ma przytulnej atmosfery.
Dokładnie, teraz wielu ludzi woli napić się herbaty lub mieć po prostu alternatywę do piwa.

poleczka

Post autor: poleczka » 21 lip 2014 18:29

ciekawe, ile wyniesie inwestycja w odpowiedni lokal...

Awatar użytkownika
kier
Kontakt:

Post autor: kier » 02 wrz 2014 12:42

A ja natomiast uważam,ze jest to bardzo dobry pomysł. Nie wiem czy również Wy dostrzegacie to w swoim otoczeniu ale ja widzę,że ludzie coraz bardziej zaczynają dbać o siebie , o to co piją i jedza. Zaczyna doceniać się te lepsze produkty, herbaty.
Autorko przede wszystkim powinnaś zapoznać się z wszystkimi informacjami na temat herbaty. TUtaj:
http://www.herbata.info/historia-herbaty/
znajduje się na przykład dobry artykuł na temat jej historii. Swoją drogą dobra strona - takie kompendium wiedzy na temat rodzajów herbat, jej wpływu na nasz organizm a także sposobu przyrządzania. Musisz pełnić radę doradcy w zakresie odpowiednich herbat . Dzięki temu klientki docenią Twoje rady :)
Pozdrawiam i życzę powodzenia w nowym biznesie !

aneta213

Post autor: aneta213 » 09 wrz 2014 10:33

Myślę, ze to bardzo fajny pomysł... Chodziłabym się tam relaksować po męczącym dniu w pracy... :thumbup: ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Myślę o... (tutaj Twój pomysł na biznes)”