Jak założyć działalność gospodarczą?

…czyli te, które zaczynacie lub które są już tuż tuż…
grott

Re: Jak założyć działalność gospodarczą?

Post autor: grott » 18 lut 2016 08:47

Założenie działalności gospodarczej wiąże się z wieloma formalnościami, które niestety są nieuniknione. Przede wszystkim musisz iść do Urzędu miasta i tam załatwić wszystkie formalności. W internecie na stronie na pewno masz podane, co potrzebujesz przy założeniu własnej firmy. Z takich podstawowych rzeczy, które pamiętam, to na pewno aktualny dokument tożsamości np. dowód osobisty, adres Urzędu Skarbowego i jaki rodzaj działalności chcesz prowadzić + nazwa firmy.

arlett

Post autor: arlett » 24 lut 2016 14:00

Założenie firmy nie jest trudne i trwa tak naprawdę chwilę. Ale jeśli masz wątpliwości to poczytaj sobie ciekawe artykuły jak założyć firmę i zarabiać na cenabiznesu.pl. Myśle, ze znajdziesz tam wiele cennych porad i będziesz chciał je wprowadzić w życie. Ja mam DG od roku i jestem w szoku, że cały czas idę na przód. Gdy zaczynałam byłam przekonana, ze po miesiacu będę zamykać firmę. Czytam wiele artykułów o biznesie, robię notatki i staram się wprowadzać cenne rady w życie. To działa.

Matylda02

Post autor: Matylda02 » 15 mar 2016 09:15

Kilka sposobów na założenie własnej firmy możesz przeczytać na http://www.sposobnik.pl/biznes/7-sposob ... nie-firmy/. Ale oprócz tego można również przeczytać sposoby na suchą skórę, porządek w domu i inne.

Ajlar

Post autor: Ajlar » 10 kwie 2016 19:44

Zalozenie wlasnej dzialalnosci gospodarczej to teraz pikus. Wiecej czasu sie spedza nad tym jak wybrać nazwę dla firmy. Sa juz na rynku firmy, ktore sie specjalizuja wlasnie w wymyslaniu nazw dla innych firm, logo oraz nazw dla poszczegolnych produktow - pomysl naprawde niezly, gdyz nie kazdy z nas jest przeciez na tyle kreatywny, aby wymyslec samemu nazwe dla swojej firmy czy tez produktu, prawda?

bella91

Post autor: bella91 » 12 kwie 2016 07:25

Zanim zdecydujesz się na założenie DG koniecznie zastanów się jaka powinna być nazwa dla firmy.
Pamiętaj ze musi być ona krótka, chwytliwa i łatwa do zapamiętania. Jeśli nie masz pomysłów to możesz skorzystać z pomocy tej firmy nazwane.pl Tworzą nazwy zarówno dla firm jak i dla produktów.

Zigili
Kontakt:

Post autor: Zigili » 21 kwie 2016 14:32

Przecież to proste. Wypełniasz odpowiednie dokumenty, zanosisz do odpowiedniej instytucji i tyle.

bukowskaa

Post autor: bukowskaa » 26 kwie 2016 00:31

Moim zdaniem kluczem do sukcesu jest dobra strategia marketingowa. Obecnie podstawa to reklama w Internecie - pozycjonowanie, social marketing, content marketing. Warto zapoznać się też z działaniem platformy serwersms.pl - marketing mobilny czerpie siłę z ogromnej popularności urządzeń przenośnych takich jak smartfony, tablety, telefony komórkowe, to dobre rozwiązanie.

Karolina_

Post autor: Karolina_ » 20 maja 2016 09:44

Założenie działalności to nic trudnego, naprawdę. To się tylko wydaje, że tyle jest załatwień, ale w rzeczywistości samo założenie to nic w porównaniu z utrzymaniem firmy ;) Dlatego najpierw trzeba się dobrze zastanowić, jakie będą koszty i ile jesteś w stanie zarobić. Czyli czy po prostu ta firma się opłaca. Ja też planuję założyć, bo w sumie moje jedyne koszty to będzie ZUS, podatki i księgowość. Do pracy potrzebuję jedynie laptopa, więc odpada zakup jakiegoś drogiego sprzętu, wynajem lokalu itd. Zastanawiam się jedynie nad księgowością, czy szukać księgowej, czy spróbować samodzielnie ją prowadzić.

ewelina546

Post autor: ewelina546 » 01 lip 2016 23:16

Od odpowiedniej reklamy i strategii jest marketing. Jak nie posiadasz takowego to zgłoś się do fachowców. Wesprą cię w działaniach i pomogą . Samemu ciężko czasami to ogarnąć, szczególnie jak się nie ma doświadczenia .

karolka80

Post autor: karolka80 » 17 lip 2016 18:05

Na początek najlepiej spotkać się z księgową albo wybrać biuro rachunkowe. Aby okiełznać wszystkie formalności, a jest tego sporo. Kompetentna osoba z pewnością pomoże przejść przez te załatwienia, które się wiążą z zakładaniem własnej działalności.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Raczkujące”