Faktoring dla małych form

…czyli te, które zaczynacie lub które są już tuż tuż…
Dermatolog33

Re: Faktoring dla małych form

Postautor: Dermatolog33 » 09 cze 2016 10:35

Moim zdaniem faktoring jest bardzo dobrym rozwiązaniem, bo naprawdę pomaga zachować płynność finansową. Siostra miała kiedyś problem z płatnikami i w sumie firma przeżyła dzięki wlaśnie faktoringowi, więc zawsze i wszędzie będę chwalić to rozwiązanie.
Co do bibby financial services to tez o nich słyszałam, nie wiem czy moja siostra własnie z nich korzystała... chyba tak, ale nie jestem pewna. w każdym razie ja osobiście wole faktoring niż windykację, bo to drugie często pozostawia spory niesmak w relacjach z klientem.

trexz

Postautor: trexz » 09 cze 2016 13:54

Jeśli chodzi o płynność finansową to jeśli są problemy z jej utrzymaniem na bieżąco to faktoring wydaje się dużo lepszy niż windykacja. Przede wszystkim dostajesz pieniądze od razu, co prawda nie całość (zwykle koło 90%), ale nie czekasz 30 albo 60 dni aż łaskawie zechcą zapłacić fakturę. A jeśli chodzi o Bibby Financial Services to sprawdziłam i firma wygląda na solidną, mają mocną pozycję w europie więc wybór wydaje się dobry, aczkolwiek sama jeszcze nigdy nie krozystałam z żadnej firmy więc doświadczenia nie mam

helkaaa

Postautor: helkaaa » 20 cze 2016 14:06

Najlepiej wynająć księgową, jeżeli jest to mała firma to nie powinno to dużo kosztować

trexz

Postautor: trexz » 01 lip 2016 21:20

Co ma księgowość do usług faktoringu? :) Księgowość zajmuję się księgowością i faktoring to jest zupełnie inny zestaw usług. Księgowa rozliczy Twoje faktury i obliczy podatek jaki masz do zapłaty do Urzędu Skarbowego, natomiast firma zajmująca się faktoringiem taka jak Bibby pozwoli Ci mieć realnie pieniądze na koncie w momencie, w którym musisz ten podatek zapłacić. ;)

zuzia.gola

Postautor: zuzia.gola » 18 lip 2016 10:57

Jak na moje oko to też warto pomyśleć o dobrej archiwizacji dokumentów w firmie. Moim zdaniem wiele osób inwestuje w takie coś, aby nie zapodziać ważnych dokumentów, które na pewno przydadzą się podczas kontroli.

Awatar użytkownika
Werka

Postautor: Werka » 19 lip 2016 08:18

fajną sprawą jest platforma mobevo bardzo usprawnia pracę w biurze rachunkowym i kontakt z klientem
:right:

iconsa

Postautor: iconsa » 01 sie 2016 08:46

Ja do tej pory korzystałam z ifirmy, o tym nie słyszałam. Muszę koniecznie sprawdzić może akurat będę zadowolona.

martynaF

Postautor: martynaF » 04 sie 2016 17:50

Na razie jestem zadowolona z faktoringu. Tak jak pisałam, zdecydowałam się na Bibby Financial Services i jest dobrze. Pieniądze dostaję, więc czego chcieć więcej :D

Mirka

Postautor: Mirka » 05 mar 2017 23:16

Ja właście zastanawiam się nad firmą w którem mam wziąc faktoring. Myślałam raczej Raiffeisen Polbank ze względu na to,, że nie mam oprocentowania przy faktoringu pełnym i od razu wiem ile bede splacac rocznie. Nikt z moich znajomych nie bardzo ma z nimi stycznosc, a rozmawiałam z różnymi konsultantami, różnych firm dających usługi windykacyjne i faktoringu ale dalej nie ejstem pewna.

Wróć do „Raczkujące”