Faktoring dla małych form

…czyli te, które zaczynacie lub które są już tuż tuż…
anastazja4390

Faktoring dla małych form

Post autor: anastazja4390 » 15 sty 2015 20:03

Witam,

Interesuje mnie Faktoring dla małych firm. Gdzie mogę znaleźć jakieś informacje.Warto w ogóle myśleć nad takim źródłem finansowania..dopiero zaczynam swoja przygodę z biznesem i trochę się boję że mi to nie wypali...jak wiadomo na początku kosztują dość sporo, możecie coś doradzić?

teresa88

Re: Faktoring dla małych form

Post autor: teresa88 » 04 lut 2015 09:42

Mogę dopytać czy przy swojej firmie korzystasz np. z jakichś programów księgowych jak tutaj?czy samemu można z tym sobie jakoś poradzić czy jednak lepiej zatrudnić biuro rachunkowe?

nales

Post autor: nales » 16 lut 2015 15:13

Jak nie masz na to czasu to lepiej firmę.

AdamK

Post autor: AdamK » 30 mar 2015 14:06

Faktoring to przede wszystkim ściąganie należności w imieniu firmy z tytułu sprzedaży towarów lub usług, jednak firmy faktoringowe dostarczają swoim klientom także pakiety usług zapewniające nie tylko bezpieczeństwo, ale stabilność finansową. M.in Faktoring z Polisą KUKE, który daje możliwość monitorowania przebiegu spłat. Pozwala to na uniknięcie obciążenia bilansu firmy. Napisałaś, że dopiero zaczynasz prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Uważam, że powinieneś bardziej wdrożyć się w temat faktoringu, zanim podejmiesz działania. Możesz poczytać na ten temat m.in na http://www.kuke-finance.pl/oferta/fakto ... olisa-kuke , da Ci to podstawy do zrozumienia tematu.

zuzanna_korel

Post autor: zuzanna_korel » 27 kwie 2015 14:18

AdamK pisze:Faktoring to przede wszystkim ściąganie należności w imieniu firmy z tytułu sprzedaży towarów lub usług, jednak firmy faktoringowe dostarczają swoim klientom także pakiety usług zapewniające nie tylko bezpieczeństwo, ale stabilność finansową. M.in Faktoring z Polisą KUKE, który daje możliwość monitorowania przebiegu spłat. Pozwala to na uniknięcie obciążenia bilansu firmy. Napisałaś, że dopiero zaczynasz prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Uważam, że powinieneś bardziej wdrożyć się w temat faktoringu, zanim podejmiesz działania. Możesz poczytać na ten temat m.in na http://www.kuke-finance.pl/oferta/fakto ... olisa-kuke , da Ci to podstawy do zrozumienia tematu.
@AdamK - zapoznałam się z artykułem i muszę przyznać, że faktycznie jaśniej jest to wszystko wyjaśnione. Faktoring chyba nie jest jeszcze w Polsce aż tak popularny - nie znam osoby, która korzystałaby z takich usług. Ma ktoś z was jakieś doświadczenia w tym zakresie i mógłby się podzielić się z nami informacjami?

dynamical

Post autor: dynamical » 25 cze 2015 16:01

Programy automatyzujące działania księgowe znacznie pomagają prowadzić działalność na każdy etapie, a szczególnie na początku. Później też, bo nie trzeba wydawać tyle kasy na pracowników. Wszystko robi jedna osoba. Oczywiście wykorzystując odpowiedni program. Ja prowadzę firmę spedycyjną i jeśli chodzi o sprawy administracyjne, to wszystko załatwiam przy użyciu jednego programu.

margo903

Post autor: margo903 » 09 lip 2015 18:03

Mikrofaktoring staje się popularna formą dla MSP od jakiegoś czasu, głównie na zachowanie płynności finansowej. Zobacz oferty firm faktoringowych na http://www.informacjabiznesowa.pl/faktoring/ - moim zdaniem warto przeliczyć, albo na niewielkiej kwocie przetestować opłacalność takiej usługi dla własnego biznesu. Później będzie już tylko z górki, o ile faktoring się opłaci. Na informacjabiznesowa.pl masz tez sporo ciekawych wpisów finansowych, które pozwolą zrozumieć mechanizmy działania, także faktoringu, i innych usług finansowych dla firm.

Laura15

Post autor: Laura15 » 06 kwie 2016 11:42

dynamical pisze:Programy automatyzujące działania księgowe znacznie pomagają prowadzić działalność na każdy etapie, a szczególnie na początku. Później też, bo nie trzeba wydawać tyle kasy na pracowników. Wszystko robi jedna osoba. Oczywiście wykorzystując odpowiedni program. Ja prowadzę firmę spedycyjną i jeśli chodzi o sprawy administracyjne, to wszystko załatwiam przy użyciu jednego programu.

My z mężem również korzystamy z podobnego produktu - jest on świetny. Posiada wiele przydatnych funkcji i pozwala minimalizować koszty.

mamuśka58

Post autor: mamuśka58 » 08 kwie 2016 08:22

Może pomyśl też o programach wfirma, które są proste w obsłudze. Możesz je testować przez 30 dni. Przykładowo wfirma.pl/kadry-i-place-online. Kadry i płace online to program do tworzenia list płac, naliczania podatków itp. Masz też możność z korzystania pomocy doradców. Teraz można go kupić po promocyjnej cenie.

martynaF

Post autor: martynaF » 09 cze 2016 10:23

Ja borykam się teraz z małym problemem i zastanawiam się nad faktoringiem. W sumie posty wyżej niewiele pomogły więc zadam pytanie jeszcze raz - jaki faktoring polecacie? Bo moi klienci mają 'małe' obsuwy z płatnościami. Nie wiem w sumie jaką firmę faktoringową wybrać, widziałam, że dobre jest Bibby Financial Services, miałyście z tym jakąś styczność?
I jeszcze co do samej istoty faktoringu - nie chodzi o "ściąganie" należności, tylko o wypłacenie nam pieniędzy z góry, wtedy swoiste 'zadłużenie' przechodzi na faktora i on dochodzi swoich praw. Ale istotą moim zdaniem jest dostanie pieniędzy i nie czekanie na nie, potem firma robi już inną "magię"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Raczkujące”