Mój raczkujący biznesik

…czyli te, które zaczynacie lub które są już tuż tuż…
Biznesmama

Mój raczkujący biznesik

Post autor: Biznesmama » 18 sty 2009 14:01

To ja zacznę pierwsza:)

Pod koniec zeszłego roku zostałam konsultantką Oriflame. Na początku w ogóle do głowy mi nie przyszło, że mogę zajmować się takim biznesem. Nie jestem zbyt śmiałą osobą w kontaktach międzyludzkich, a tego typu praca przynajmniej w jakieś części tego wymaga. Okazało się jednak, że zaczęło mi się to podobać. Jarek pomógł mi stworzyć własną stronę internetową - www.mojeori.pl, przez którą zgłasza się do mnie sporo dziewczyn. Stworzyłam kilku częściowe Vademecum, w którym wyjaśniam o co chodzi w Oriflame. Jak się okazało przez internet można ogarnąć większość z obowiązków konsultantki. Spotkania z innymi konsultantkami w mojej grupie prowadzę on-line. Mam dwójkę małych dzieci więc praca jest dla mnie idealna, bo nie zajmuje mi dużo czasu i mogę ją robić kiedy mogę i chcę. I powiem szczerze coraz bardziej mi się podoba, bo widzę jej efekty.

E.

adka
Kontakt:

Re: Mój raczkujący biznesik

Post autor: adka » 20 sty 2009 21:59

Fajny pomysł, i obiecujący przykład:)
ja też dołączyłam pod koniec roku do Oriflame,
na razie jednak przymierzam się do działań....

olgasza
Kontakt:

Post autor: olgasza » 20 sty 2009 22:41

Biznesmama - fajnie, że Ci się biznes rozkręca. Szczerze mówiąc nigdy nie sądziłam, że na dystrybucji "Oriflamu" czy "Avonu" można zarobić coś więcej niż kieszonkowe. Jakoś wszystkie moje koleżanki, które się tym dodatkowo zajmowały, narzekały, że większość tego, co zarobią na prowizji, wydają z powrotem na kosmetyki, które tam mają z rabatem.
Więc tym bardziej podziwiam, że ci się udaje na tym zarabiać.

OliOliwa
Kontakt:

Post autor: OliOliwa » 20 sty 2009 22:47

to zapewne zależy od tego ile się czasu na to poświęci
dla 17latki - z ławy szkolnej mojej Jaśminy - to kieszonkowe
ma klientki wśród koleżanek z klasy, a przy okazji ich mam ;)
ale jak się potraktuje to jako pracę i jeszcze jak Biznesmama się podejdzie fachowo do tematu to sukces murowany
gratulacje! ( brak emotikonka :x )

a na marginesie dodam, że moją drugą pracą ( pierwsza były korki z matmy :shock: 2 maturzystki przygotowałam i zdały :!: ) była dystrybucja kosmetyków - firmy Idea25
zaliczyłam akwizycję zanim nastały czasy wywieszek "AKWIZYTOROM DZIĘKUJEMY!"
a było to oj niech policzę, z 15-16 lat temu
do dziś pamiętam hit z mojej walizy - żel do higieny intymnej z wyciągiem z kory dębu Tess

poszperałam w googlach i widzę że firma nadal istnieje i żel jest w ofercie , hurra
jutro składam zamówienie :D
ciekawe, czy mają mnie jeszcze w swojej bazie, może rabacik dostanę

Biznesmama

Post autor: Biznesmama » 20 sty 2009 23:16

olgasza, na samej sprzedaży kosmetyków rzeczywiście zarobki są ograniczone, tak naprawdę ja skupiam się na budowaniu własnej grupy sprzedaży, czyli na zapraszaniu dziewczyn do Oriflame, szkoleniu ich, przygotowywaniu do tego aby one robiły to co ja, w ten sposób ja zarabiam coraz więcej i one także mają taką możliwość. Zasady są uczciwe a zarobki właściwie nieograniczone, potrzeba tylko chęci, czasu i własnej pracy.

Zresztą zaraz i ja dam swoje ogłoszenie w dziale Oriflame ;)

Awatar użytkownika
Olenia

Post autor: Olenia » 20 sty 2009 23:23

Świetny pomysł z Vademecum :D i w ogóle ze stroną.

ja miałam w swoim życiu dwie przygody z Ori: w czasach licealno-studenckich i całkiem niedawno (skończyła się, gdy zaszłam w ciążę z Antkiem), ale ja się nie nadawałam do tego raczej :D mój ulubiony kosmetyk: kremik miodzio :D
Ostatnio zmieniony 21 sty 2009 09:32 przez Olenia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
iwka

Post autor: iwka » 21 sty 2009 07:11

bardzo podoba mi sie jak to zrobilas , na prawde zachecajaco ....

kolczykarnia
Kontakt:

Post autor: kolczykarnia » 27 sty 2009 12:18

Pomysł fajny. Ja ostatnio myślałam co by zrobić, aby zwiększyć sprzedaż kolczyków i bransoletek, które robię, zastanawiałam sie jak trafić do większej grupy Kobiet i pomysłałam sobie właśnie o Konsultantkach Oriflame, które mają swoje Klientki i którym również mogłyby proponować biżuterię. Ta którą ja robię ma przystępne ceny, z resztą wszystko jest kwestią dogadania się. Moze fajnie było by częściowo połączyć siły? Tak tylko cichutko i nieśmiało proponuję... :-) Zapraszam w wolnej chwili na bloga www.kolczykarnia1.blog.onet.pl Tam umieszczam codziennie nowe wzory. Pozdrawiam
Asia

Awatar użytkownika
Swiatelko
Kontakt:

Post autor: Swiatelko » 28 sty 2009 19:29

Która z tych firm Oriflame czy Avon jest bardziej pro zwierzęca ?

Awatar użytkownika
alcia
Kontakt:

Post autor: alcia » 28 sty 2009 21:23

Obie chwalą się, że nie testują. W Avonie niektóre produkty zawierają składniki odzwierzęce, w Orifame ponoć nie, same naturalne i roślinne.
Ja jestem konsultantką Avonu (dla odmiany ;) )

ODPOWIEDZ

Wróć do „Raczkujące”