Pożyczka na otwarcie firmy

…czyli te, które zaczynacie lub które są już tuż tuż…
mader

Pożyczka na otwarcie firmy

Post autor: mader » 03 kwie 2017 12:26

U kogo jest sens ubiegać się o pożyczkę na otwarcie działalności?
Dofinansowania już wykorzystane, zdolności kredytowej nie ma - były już wnioski.
Jaka firma pożyczkowa da większą kwotę na dłuższy okres? Min. 10 tysięcy na rok.

Mulatka

Re: Pożyczka na otwarcie firmy

Post autor: Mulatka » 04 kwie 2017 21:39

Z Mikro Rata tyle dostaniesz - i na dłuższy okres. Radzę te raty rozłożyć sobie spokojnie - będziesz cię stać, to spłacisz wcześniej. I przede wszystkim sugeruję rozsądną kalkulację - czy aby na pewno podołasz całości finansowo? Bierz pod uwagę również negatywny scenariusz - działalność wcale nie musi przynosić mega dochodów.

mader

Post autor: mader » 05 kwie 2017 12:28

Faktycznie - z kalkulacji wygląda to bardzo pozytywnie. Jak rozumiem RRSO pozostaje identyczne po normalnym złożeniu wniosku? Czy pojawiają się jakieś dodatkowe pozycje, dodatkowe koszty? Jeśli tak, to napiszcie proszę jakie dokładnie. W Waszym przypadku te kwoty się potwierdziły z tym, co spłacaliście?

Mulatka

Post autor: Mulatka » 06 kwie 2017 20:36

Tak - RRSO będzie identyczne, tak więc bez obaw. Ogólnie możesz się spodziewać dokładnie takiej samej oferty, co masz pokazane w kalkualtorze. Ewentualnie mogę być widoczne jakieś niewielkie różnice, ale będą one zdecydowanie symboliczne. Możesz poszukać jeszcze innych ofert, ale przynajmniej kiedy ja szukałam, nikt czegoś podobengo nie oferował.

mader

Post autor: mader » 07 kwie 2017 12:17

Wniosek już poszedł, do poniedziałku kasa będzie na koncie - nie widzę podstaw, żeby mieli odrzucić wniosek. W banku rzeczywiście nie byłoby na to najmniejszych szans. Ogólnie widzę, że pod tym względem wiele się zmieniło. Jakiś cza stemu niesłychane było, żeby bank zaoferował podobne warunki co firma pożyczkowa.

Mulatka

Post autor: Mulatka » 11 kwie 2017 18:50

Chyba nie zakładałaś że tak szybko pójdzie? Napisz o jaką kwotę wnioskowałaś i czy ci ją faktycznie przyznano.
A ogólnie - powodzenia. Najważniejsze jest racjonalne zaplanowanie wysokości raty, tak żeby nie było komplikacji ze spłacaniem.

mader

Post autor: mader » 12 kwie 2017 11:17

Nie zakładałam, ale spoko - już po wszystkim. Pożyczka już jest na koncie, pierwsza rata za miesiąc, racjonalna wysokość. Teraz moim zadaniem na najbliższe dni jest po prostu racjonalne wykorzystanie budżetu jakim dysponujemy. A na co dokładnie się nam to wszystko przełoży, to czas pokaże. Na pewno środki nie będą roztrwonione...

klara1

Post autor: klara1 » 01 maja 2017 16:19

U mnie na tapecie jest teraz bardzo ważna pożyczka na samochód. Już nawet czytałam wszelkie najlepsze pożyczki w sieci, i chyba credy mi najlepiej podpowiedziało w tej kwestii. Pożyczkę wezmę na wkład własny a sam samochód na leasing

Dżej89

Post autor: Dżej89 » 11 paź 2017 13:17

Fajnie, że przymierzasz się do otwarcia własnej firmy. Polecam Ci również wyjazd na Europejskie Forum Gospodarcze – Łódzkie 2017. Tam na pewno sporo się dowiesz odnośnie biznesu.

Sanczeska

Post autor: Sanczeska » 18 paź 2017 11:39

Mamy takie czasy, ze bez pożyczki może być cieżko cokolwiek otworzyć, więc nie dziwie się że rozważasz taką opcje.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Raczkujące”