Jak idzie sprzedaż przez internet?

…czyli te, które zaczynacie lub które są już tuż tuż…
Awatar użytkownika
werkam29
Kontakt:

Jak idzie sprzedaż przez internet?

Post autor: werkam29 » 08 wrz 2010 12:09

Witajcie!

Jak Wam idzie sprzedaż przez internet? Sprzedajecie tylko przez sklepy internetowe czy też macie stacjonarne?
U mnie to wygląda bardzo średnio. Sprzedaję głównie przez allegro, ale tam słono płacę za wystawianie. Powstał więc sklep internetowy. Tylko, że tutaj to mało kto zagląda. Macie jakieś pomysły jak zwiększyć wizyty na stronce? Dodatkowo pracuję na etacie i szczerze mówiąc to wolałabym zająć się tylko biznesem.

Pozdrawiam :)

blumens

Re: Jak idzie sprzedaż przez internet?

Post autor: blumens » 01 mar 2011 23:16

ja też trochę próbuję ze sprzedażą przez internet - allegro
średnio idzie - mogłoby lepiej ;)

Awatar użytkownika
r0sie

Post autor: r0sie » 02 mar 2011 11:11

To prawda, potrzeba bardzo dużo pracy nad tym aby wypromować stronę. Temat jest baaardzo szeroki. Allegro to m.in. pomysł na taką reklamę. Jako kupująca często zaglądam do sklepu internetowego sprzedawcy z Allegro. Tam zwykle znajduję większą ofertę niż na aukcjach i często ostatecznie kupuję w sklepie a nie na Allegro, szczególnie gdy znam już sprzedawcę i jego sklep.

Ja działam w nieco innej branży ale również posiadam sklepik internetowy i działam na Allegro. To co robię jeszcze to wystawiam się w galeriach internetowych z rękodziełem, staram się również przynajmniej raz na jakiś czas pokazywać w realu na różnego rodzaju targach, kiermaszach itp. spotkaniach.
Ania

Awatar użytkownika
agrawa
Kontakt:

Post autor: agrawa » 27 lip 2011 18:29

jak macie dobre ceny to na allegro można zarobić bardzo fajne pieniądze. Wystarczy założyć sklep na allegro, wtedy opłaty za wystawienia aukcji są naprawdę niewielkie.
Jeśli chodzi o sklep internetowy to zakładając go z pakiecie powinnyście się od razu zdecydować się na pozycjonowanie strony, bez tego ani rusz w necie. Polecam firmę, która się zajmuje tworzeniem stron internetowych i pozycjonowaniem atcomp.pl

Awatar użytkownika
Agnieszka Nike
Kontakt:

Post autor: Agnieszka Nike » 16 mar 2012 20:19

Jesli jestes nowy narynku w internecie to najpierw jest potrzebna reklama i pozycjonowanie . :idea:

mozaika

Post autor: mozaika » 07 paź 2012 19:01

U mnie też początki i jest trudno. Myśle nad pozycjonowaniem ale nie wiem czy warto:) Prosze o wasze opinie na temat mojego skepiku:)
galeriamozaika.pl
pozdrawiam

Awatar użytkownika
tybopi.pl

Post autor: tybopi.pl » 12 paź 2012 20:50

Ja też startuję w biznesie internetowym. Mam 2 sklepy i pierwsze od czego zaczęłam to pozycjonowanie. Oczywiście liczyć trzeba się z tym, że pierwsze efekty pozycjonowania widoczne są po około 4 miesiącach no i jeśli sprzedawane produkty są popularne (np. zabawki dla dzieci) to ciężko je będzie dobrze wypozycjonować.
Warto też wpisać firmę w możliwie jak największą liczbę baz firm - to też pozycjonuje stronę. Wydaje mi się, że FB daje całkiem dobre efekty - znajomy znajomemu itd). No i oczywiście reklama, reklama i reklama - nie ma innego wyjścia by zaistnieć w sieci. Najlepiej wybrać portale skupiające naszych klientów docelowych i tam uderzać, ale wiadomo - na to potrzeba sporo pieniędzy.
Ja zrobiłam jeszcze jedną rzecz- co prawda tylko lokalnie, ale weszłam we współpracę z lokalnymi firmami działającymi na rzecz dzieci (czas wolny, atrakcje, zajęcia) - jesteśmy wzajemnymi partnerami i powymienialiśmy się logami z podlinkowaniem.
Chętnie też skorzystam jeśli macie jakieś ciekawe pomysły na "zaistnienie" w tym wirtualnym świecie:)

Awatar użytkownika
marysia

Post autor: marysia » 20 lis 2012 10:56

Też z miłą chęcią poczytam jakieś porady od osób bardziej doświadczonych :)
Pozdrawiam, Marysia :)

Ad astra per aspera - Przez trudy do gwiazd- bo trzeba się nieźle napocić, żeby zdobyć pierwszy milion ;)

Awatar użytkownika
jagodka
Kontakt:

Post autor: jagodka » 07 cze 2013 09:18

Jeżeli chciałabyś podyskutować o aspektach prowadzenia działalności zawsze możesz to zrobić w tym miejscu innopena.pl.
Jest to fajna platforma w której spotykają się eksperci, biznesmeni, firmy technologiczne oraz mali przedsiębiorcy. Z takich dyskusji można wyciągać przydatne lekcje oraz wnioski.

Kasia99

Post autor: Kasia99 » 10 cze 2013 10:10

Ja próbowąłam ale nic tego nie wysżło, może coś źle robiłąm a może po prostu is do tego nie nadaję

ODPOWIEDZ

Wróć do „Raczkujące”