Lekarz: korzystacie prywatnie czy na NFZ?

… czyli te, które się udały i dobrze Wam idą.
Pastapasta

Lekarz: korzystacie prywatnie czy na NFZ?

Post autor: Pastapasta » 02 mar 2013 09:22

Jak wybieracie się do lekarza, to raczej prywatnie, czy na NFZ?
Jako osoba coś tam próbująca w biznesie przyznam, ze ja totalnie nie mam czasu na bieganie po przychodniach i stanie w kolejkach (szlag mnie tam trafia...),
i np jak muszę z dzieckiem iść do logopedy[/color][/url], pediatry czy inne badania (ze sobą) to wole zapłacić prywatnie i bez kolejki isć i bez nerwów, niż pół dnia tracić...
a wy?

Awatar użytkownika
Madzia Datura
Kontakt:

Re: Lekarz: korzystacie prywatnie czy na NFZ?

Post autor: Madzia Datura » 04 mar 2013 08:38

Ja ostatnio byłam u okulisty w prywatnym gabinecie, ale działającym przy NFZ. Według mnie to lepsze rozwiązanie niż wizyta w przychodni ( ze względu na kolejki) czy u prywatnego lekarza ( ze względu na koszty ) ;)

garsonka

Post autor: garsonka » 22 kwie 2013 15:24

Zgadzam się w zupełności, właśnie w ten sposób zapisałam się do ginekologa teraz i na wizytę czekam 2 tygodnie, a z NFZ w przychodni publicznej musiałam wcześniej czekać prawie 3 miesiące :-/

Awatar użytkownika
green

Post autor: green » 23 kwie 2013 17:57

Ja jakoś mam szczęście do specjalistów, i nie czekam zbyt długo na wizyty.Korzystam z NFZ.

garsonka

Post autor: garsonka » 25 lip 2013 08:54

green, ale my też korzystamy z NFZ, nie po to płacę składki, by jeszcze za każdą wizytę u lekarza płacić ;-)

kreatynka

Post autor: kreatynka » 05 gru 2013 11:52

Jeśli szukacie profesjonalnej pomocy lekarzy to polecam wam Centrum Profilaktyki Zdrowia Panaceum http://panaceum-waw.pl . Bardzo dobrzy specjaliści wykonujących szeregi badań i stawiających trafne diagnozy. Panaceum jest bardzo dobrze oceniane przez pacjentów.

Awatar użytkownika
ulaNaturica

Post autor: ulaNaturica » 18 sty 2014 23:36

z dzieciakami - nfz
z sobą - z reguły są to już specjaliści - więc prywatnie
Jakoś nie mam ochoty ani czasu na czekanie wieki w kolejkach. Wolę umówione wizyty na godziny

nales

Post autor: nales » 23 lut 2014 17:41

Podobnie jak koleżanka wyżej. Dzieci - NFZ ja prywatnie.

kobietka

Post autor: kobietka » 25 lut 2014 01:28

Niestety, ale na polską państwową służbę zdrowia to nie ma za bardzo co liczyć. Wszystko jest ok jeśli chodzi się raz na rok do lekarza rodzinnego z przeziębieniem. Ale jeśli coś się wydarzy i jest potrzebna pomoc specjalisty wówczas zaczyna się męczarnia. Dlatego jeśli komuś zależy na zdrowiu to nie obędzie się bez prywatnej opieki medycznej. W prywatnym szpitalu opieka wygląda zupełnie inaczej. Sama już korzystałam z neurochirurgii w prywatnym szpitalu Pulsmed w Łodzi. Standard usług medycznych jest po prostu na wysokim poziomie. Nie ma co porównywać tego z państwową służbą zdrowia. Najgorsze jest to że musimy płacić tyle pieniędzy na NFZ, a w zamian otrzymujemy niby "darmową" opiekę medyczną, która w praktyce wygląda koszmarnie. Chętnie te pieniądze przeznaczyłabym na leczenie prywatne czy jakieś prywatne ubezpieczenie medyczne.

buba

Post autor: buba » 25 lut 2014 15:02

Coraz więcej firm w ramach pakietów wynagrodzenia oferuje swoim pracownikom prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Warto wtedy sprawdzić możliwość objęcia nim również swojej rodziny - w takim przypadku ceny są zazwyczaj dużo atrakcyjnie niż wtedy, gdy chce się indywidualnie, jako osoba prywatna, wykupić taki abonament

ODPOWIEDZ

Wróć do „Stojące pewnie na nogach”