Lekarz: korzystacie prywatnie czy na NFZ?

… czyli te, które się udały i dobrze Wam idą.
celinna

Re: Lekarz: korzystacie prywatnie czy na NFZ?

Post autor: celinna » 16 mar 2014 22:59

Ja coraz częściej korzystam prywatnie. Przede wszystkim musiałam chodzić prywatnie do stomatologa i okulisty, tak więc darmowa służba zdrowia to w praktyce fikcja. Można iść oczywiście za darmo do dentysty, ale co z tego jak i tak za większość usług trzeba płacić, np. lepsze plomby. To co refundowane szkoda gadać...
Natomiast u okulisty na nfz termin za pół roku ... no comment
Niestety nie da się zrezygnować z NFZ, z resztą zawsze też trzeba liczyć że coś się stanie, np. wypadek i wówczas przyjeżdża karetka, jak ktoś jest nieubezpieczony w nfz to słono za to zapłaci. Ale na pewno trzeba się dodatkowo ubezpieczać prywatnie lub przynajmniej liczyć na to, że trzeba będzie wydać pieniądze na prywatne usługi medyczne.
Ja dodatkowo myślę też nad jakimś poważniejszym ubezpieczeniem na życie, które zapewni mi stabilizację finansową w przypadku gdy nastąpi jakiś dłuższy okres niezdolności do pracy. Trzeba myśleć na zapas o sobie i o rodzinie. Właśnie zastanawiam się nad jakimś pakietem, może nawet ochronno-inwestycyjnym, bo nie chcę się tylko ubezpieczać ale też inwestować pieniądze. Może korzystacie już z jakiegoś ubezpieczenia na życie o dość rozszerzonych usługach typu ochrona, inwestycja, ike? Jeśli tak to napiszcie w jakiej firmie i czy polecacie to ubezpieczenie. Na innym forum widziałam, że ktoś polecał inną ofertę - jeszcze nie zdecydowałam, ale postaram się umówić z agentem i dopytać o szczegóły. Na pewno coś trzeba będzie wybrać, ale to ważna decyzja i nie chcę jej podejmować pochopnie. Dlatego będę też wdzięczna za wszelkie porady.

Awatar użytkownika
Anita

Post autor: Anita » 18 mar 2014 10:03

najczęściej chodzę do lekarzy na prywatne wizyty.

nales

Post autor: nales » 19 mar 2014 18:55

Wiesz, prywatnie jest najbezpieczniej. Prywatnie nikomu nie zależy - tak zauważyłam. To niby żadna ochrona, ale lepiej iść prywatnie, nawet jeśli wydać parę stów, to masz większą pewność, że uda się wyleczyć.

emmaqq

Post autor: emmaqq » 05 sie 2014 18:08

No niestety teraz mamy takie czasy że na wizytę do specjalisty czekamy miesiącami a prywatnie dostajemy się od razu .Coraz częściej myślę o ubezpieczeniu w razie nieszczęśliwego wypadku , przecież jak na coś się nie zdecyduje to w przyszłości może braknąć mi funduszy na leczenie .Powiem Wam że wiele cennych informacji znalazłam na tym portalu ubezpieczenia.comperia.pl jeżeli też myślicie o ubezpieczeniu na życie to warto poczytać a nóż na któreś ubezpieczenie się zdecydujecie .

Keira

Post autor: Keira » 10 wrz 2014 10:51

Na NFZ najczęściej , nie mam pakietu firmowego , sama również dodatkowo nie płacę.

kreatynka

Post autor: kreatynka » 10 wrz 2014 16:12

Najszybciej to prywatnie, choć tutaj też czasem zdarzają się kolejki. Ja znalazłam bardzo dobry portal - recepcjamedyczna.pl umożliwiający rezerwację wizyt online. Bardzo dobry system, który z pewnością jest pożyteczny.

gosh

Post autor: gosh » 26 lis 2014 13:05

Na NFZ mało kto się doczeka...

Vanessa123

Post autor: Vanessa123 » 28 lis 2014 17:13

Tylko prywatnie.

aldonaxx

Post autor: aldonaxx » 06 lut 2015 12:23

Na NFZ prędzej umrzecie, niż w ogóle postawia wam diagnozę!
Bo np. za badanie które kosztuje 150 zł prywatnie trzeba odczekać 1, 5 roku!!!
Żenada, ale kto nie ma kasy to czeka, bo co ma zrobić!
No może jak faktycznie ruszy całą parą ten portal doctorio.pl a wraz z nim znikną kolejki do lekarzy.
W sumie to zależy od lekarzy czy będą się tam wpisywać, a pacjenci oczekujący na swoją kolej faktycznie będą trafiać do tych z wolnymi terminami. Zobaczymy :-)

Awatar użytkownika
ianowa

Post autor: ianowa » 09 lut 2015 13:14

Ja zaczęłam ostatnio chodzić do stomatologa na NFZ, ale okazało się, że właściwie każdy zabieg, którego potrzebuję, nie jest refundowany, więc i tak za wszystko musiałam płacić...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Stojące pewnie na nogach”