Trzeba zęby zjeść

… czyli te, które okazały się porażką, ale dały Wam cenne lekcje na przyszłość. Lekcje o których chętnie poczytamy.
nales

Re: Trzeba zęby zjeść

Post autor: nales » 24 mar 2015 11:09

Marzanna pisze:Masz dużo racji w tym co piszesz. Każdy biznes to ryzyko im większy tym więcej się ryzykuje. Dlatego jak nic nie ryzykujesz to nic nie masz i potem tylko wegetacja za 1500 zł nas czeka.
Jak nie zarabiasz to ktoś zarabia na Tobie.

Awatar użytkownika
anniee

Post autor: anniee » 17 kwie 2015 14:31

Ja ostatnio się przejechałam na polisolokacie. Chciałam ją rozwiązać i okazało się, że stracę sporo pieniędzy, nie wiedziałam jak rozwiązać ten problem. Natrafiłam dopiero na informacje w Internecie jak odzyskać pieniądze z polisy. Zainteresowałam się tą firmą i zgłosiłam do nich mój problem. Dzięki fachowej pomocy udało się mi rozwiązać problem i odzyskać pieniądze.

Anielica

Post autor: Anielica » 20 maja 2015 11:32

Jestem zdania, że najpierw trzeba nabyć doświadczenia w branży, żeby móc cokolwiek sprawnie budować pod swoim skrzydłem. Najlepsze biznesy zaczynały się od najmniejszych stanowisk ich założycieli :) Co do budowy domu to trzeba mieć na wszystko plan A i B, bo różne czynniki mogą wyniknąć podczas budowy. Rzeczywiście zamknięcie działalności jest łatwiejsze niż porzucenie budowy domu.
Rachmistrzowie - doświadczenie i sumienność w sprawach podatkowych.

gadula
Kontakt:

Post autor: gadula » 30 maja 2015 10:23

A mi tam w The Sims dobrze te domy wychodziły :) gorzej byłoby już z realną realizacją. No cóż :)

eskulapka

Post autor: eskulapka » 08 cze 2015 11:17

Vanessa123 pisze:Tylko, że z biznesu łatwiej zrezygnować niż z budowy domu. Pracować możesz gdzieś indziej. Z mieszkaniem nie ma już tak łatwo :)

Tyle że to była ironia, a Ty jej nie zrozumiałaś.

zielonadama

Post autor: zielonadama » 10 cze 2015 09:29

trzeba zjeść ale nie możemy też wychodzić z takim założeniem że pierwszy biznes czy drugi nam nie wyjdzie... nie wszyscy dostają te drugie szanse. Jak wpadniemy w długi to koniec czasami do końca życia można się męczyć, trzeba albo robić wszystko z głową albo nie robić w ogóle

patrykk

Post autor: patrykk » 25 sie 2015 17:31

Masz dużo racji. Rozpoczynając działalność często nie wiemy jak postępowac i jesteśmy zmuszeni uczyć się na własnych błędach.

vanilas

Post autor: vanilas » 31 sie 2015 11:59

hehehe domy w the sims - dobre. Ogólnie to nikt nikomu nie zabrania marzyć, a ciekawa byłaby historia jak ktoś za dzieciaka wybudował sobie dom w simsach a za parę lat z własnego biznesu postawił sobie taki sam w normalnym życiu. To byłby rewelacyjny pomnik spełnienia własnych pragnień i celów a jednocześnie ikona przedsiębiorczości ;D

Bassia

Post autor: Bassia » 28 kwie 2016 10:33

opiekunka pisze:Czasami trzeba posłuchać kogoś innego, po to aby tych zębów nie zjeść i nie polec. Po to są właśnie takie fora internetowe, aby wysłuchać innych zdanie i podjąć właściwą decyzję. Podejmowanie samodzielne jakiejś decyzji nie jest prostą sprawą.
Dokładnie, najważniejsze to zbierać wiedzę i ją przede wszystkim wykorzystać. Ostatnio zastanawiałam się nad tym, ile informacji praktycznych, wskazówek i porad jest w internecie bezpłatnie, a ludzie w ogóle tego nie wykorzystują.

rakunko
Kontakt:

Post autor: rakunko » 10 maja 2016 14:48

nales pisze:
Marzanna pisze:Masz dużo racji w tym co piszesz. Każdy biznes to ryzyko im większy tym więcej się ryzykuje. Dlatego jak nic nie ryzykujesz to nic nie masz i potem tylko wegetacja za 1500 zł nas czeka.
Jak nie zarabiasz to ktoś zarabia na Tobie.
Dobrze powiedziane, ten cytat powinnyśmy chyba wszystkie powiesić sobie nad łóżkiem, nieprawdaż kobietki? :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wywrotki”