Skuteczne szukanie pracy

Odniosłaś sukces – opowiedz jak to zrobiłaś
Zuzanna321

Re: Skuteczne szukanie pracy

Post autor: Zuzanna321 » 05 lut 2015 15:37

Proste, podam Wam skuteczną metodę na skuteczne szukanie pracy: znajomości, wujek pracujący w ministerstwie, albo były znajomy mający dobrze prosperującą firmę. Można oczywiście znajomych szukać wszędzie, nawet w necie, na czacie, to też metoda. Wici trzeba wszędzie rozpuścić, być tablicą ogłoszeń z napisem szukam pracy. Zapomniałam dodać, można informację zamieścić na komunikatorach, taki mały opis typu: szukam pracy.

Awatar użytkownika
heaven

Post autor: heaven » 06 lut 2015 22:00

To jest uzależnione od kilku czynników: sytuacji na rynku pracy, doświadczenia/wykształcenia, wieku, płci, miejsca, no i szczęścia

Awatar użytkownika
Jagodzianka333

Post autor: Jagodzianka333 » 19 mar 2015 00:06

Często też się zdarza tak, że ludzie, zwłaszcza młodzi, nie znajdują pracy, bo nie śledzą tego co się dzieje na rynku. Przez to mijają się z oczekiwaniami pracodawców. Ostatnio trafiłam na dość ciekawy raport z badania sytuacji młodych na rynku pracy: https://isivi.pl/a/raport-2015 - nie jest bardzo rozbudowany, ale treściwy, przedstawia ciekawe porównania.

Awatar użytkownika
EmilkaStepien

Post autor: EmilkaStepien » 21 mar 2015 22:41

Niektórzy myślą, że wystarczy przeglądać godzine ogłoszenia, żeby znaleźć pracę, a prawda jest taka, że trzeba na to poświęcić 5-6h dziennie.

cranberris

Post autor: cranberris » 02 kwie 2015 20:46

jasne! codziennie, przez jakis nawet miesiac, po minimum 3-4 godz dziennie i wtedy dopiero mozna trafic na cos sensownego

Awatar użytkownika
Jolkaa

Post autor: Jolkaa » 09 kwie 2015 03:32

Wiele osób myśli, że jak poszuka przez 10min dziennie pracy, to ją znajdzie, a niestety tak to nie działa.

Awatar użytkownika
Martuszka88

Post autor: Martuszka88 » 21 kwie 2015 15:28

Nigdy nie korzystał z pomocy PUPu - lepiej robić to na własną rękę, albo - tak jak ja - wziąć dotacje z unii i sprobować rozkręcić coś samemu - to naprawdę jest możliwe, możecie mi wierzyć dziewczyny, 80 tys. PLN drogą nie chodzi, a jeśli macie rzetelny biznes plan i wiecie co chcecie robić to coś dobrego na pewno z tego wyjdzie :)

Cytrynowa
Kontakt:

Post autor: Cytrynowa » 28 maja 2015 10:13

Z tym szukaniem bywa różnie. Ogólnie mam kilka sprawdzonych sposobów:
- W internecie wyszukuje ofert pracy, i rozsyłam CV. Są specjalne portale, gdzie pracodawcy ogłaszają, że poszukują pracowników.
- Chodzę osobiście po firmach i daje CV (priorytetem jest próba osobistego wręczenia CV jakieś osobie znaczącej).
- Rozważenie założenia własnej firmy. Można poprosić o różnego rodzaju dofinansowania. Na przykład urząd pracy daje ci na start, bodajże 10 tysięcy. Ale musisz mieć żyranta albo coś dać w zastaw. Moim zdaniem to niezły sposób na zdobycie środków na start.
I dla własnej świadomości, czy w ogóle rozumiecie zależności między rynkiem, a naszymi oczekiwaniami itd. to warto pograć w symulator prowadzenia firmy... Gra Mana Game jest świetna i osobiście chwalę ją, kiedy tylko mogę :love: :love:

agrafka13

Post autor: agrafka13 » 10 cze 2015 10:52

A może samozatrudnienie? A nie ciągła pogoń za posadą a potem strach że nas zwolnią? Zobaczcie ten link juventas.pl/drabinki-gimnastyczne, to sklep z artykułami do rehabilitacji. Można zostać ich dystrybutorem. Myślę że to fajna opcja. Rynek tego typu sprzętem nie jest przesycony a ciągle go brakuje. Wystarczy się dobrze zareklamować w szpitalach, placówkach zdrowia i działać :)

wyrobnik

Post autor: wyrobnik » 15 cze 2015 12:18

ja zawsze starałam się w taki sposób skonstruować CV aby pasowało ono pod daną firmę, było nieco wychodzące przed szereg. Tak jak to zostało wspomniane wcześniej - staraj się przedstawić siebie jako osobę warto zaproszenia na rozmowę, to już połowa sukcesu :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kobiety sukcesu”