Praca opieka w Niemczech - forum

Tutaj zgłaszacie propozycje nowych kategorii w tym dziale. Prowadzisz biznes w branży, której tutaj nie ma - zgłoś taki pomysł.
opiekunka

Praca opieka w Niemczech - forum

Post autor: opiekunka » 19 sty 2014 18:38

Może forum na temat pracy opiekunek w Niemczech. Od kilku lat wyjeżdżam jako opiekunka do Niemiec i pracuję w opiece. Chętnie poprowadzę takie forum, ponieważ mam pewne doświadczenie w tym temacie. Może uda mi się inne biznesmamy zainteresować, może razem będziemy działały, może wspólnie osiągniemy jakiś zamierzony cel. Jeżeli znajdą się chętne służę pomocą. Coraz więcej seniorów w Niemczech potrzebuje opieki. Coraz więcej opiekunek jedzie do pracy. Czasami na czarno, czasami przez firmy z Polski. Może ciekawy temat na rozmowę, może ciekawy sposób na zarabianie godziwych pieniędzy.
P.S. Wszystkie biznes kobiety mam nadzieję, że przyłączą się i pomogą opiekunce z Niemiec zrealizować swoje marzenia.

mader

Re: Praca opieka w Niemczech - forum

Post autor: mader » 25 sie 2015 08:12

Nie ma żadnych problemów ze znalezieniem etatu, ale to nie jest praca dla każdego - wymaga odpowiedniego podejścia, doświadczenia, umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Przy czym jednocześnie jak na polskie realia budżetowe ta praca przynosi całkiem fajne zyski.

Coldi

Post autor: Coldi » 29 sie 2015 17:56

Tego typu praca jest bardzo opłacalna wiem bo kilka osób z mojego otoczenia tak zarabiało. Dużo takich ofert można znaleźć tutaj praca.gratka jak się zna język to na prawdę warto wyjechać i zarobić co nie co

aviria30

Post autor: aviria30 » 28 wrz 2015 14:00

a możesz opisać np jakie są cechy wspólne osób do opieki, albo np podzielić ich na grupy typy upierdliwi, mili, chojni itp

RenuJi

Post autor: RenuJi » 18 kwie 2016 15:46

Moim zdaniem nie można tak dzielić ludzi, bo nigdy nie wiadomo tak na dobrą sprawę do kogo się trafi, tym bardziej że starsze osoby mają swoje przyzwyczajenia, a często choroba czy też bardzo podeszły ich wiek, mają ogromny wpływ na ich zachowanie. Przede wszystkim trzeba podchodzić do nich z ogromną empatią, co niestety dla wielu osób nie jest łatwe.

Katerina21

Post autor: Katerina21 » 18 kwie 2016 16:07

To fakt, nie każdy nadaje się do pracy opiekuna, nie mniej jednak jeżeli chodzi o oferty pracy w tym zawodzie, które dotyczą Niemiec, są one z mojego punktu widzenia bardzo atrakcyjne. Jeśli zdecydujemy się na skorzystanie np. z propozycji od Avanti Medic, a znamy język niemiecki przynajmniej w stopniu komunikatywnym, możemy liczyć na umowę na czas nieokreślony, dodatkowe środki na dzieci- Kindergeld, jak również możliwość uzyskania renty po 5 latach pracy u naszych zachodnich sąsiadów. Oferty na stronie tej firmy są bardzo szczegółowo opisane i naprawdę można tutaj otrzymać bardzo atrakcyjne wynagrodzenie, które jest wypłacane zawsze na 5 dni przed ostatecznym terminem zapłaty. Gdybym sama lepiej znała niemiecki, pewnie zdecydowałabym się na taką pracę.

zuzka10

Post autor: zuzka10 » 18 kwie 2016 17:13

Jeśli chcesz wyjechać do pracy zagranicę poczytaj sobie koniecznie porady dla pracowników na poradnikpracownika.pl.
Taka decyzja jest zawsze trudna i dobrze jest znać swoje prawa zarówno w kraju jak i poza nim.

aleksm

Post autor: aleksm » 22 lip 2016 10:58

dużo ofert jest włąśnie na stanowisko opiekunek ale przez link2usedom.eu/pl/oferty-pracy mozna fajniejsza prace znalezc i zdobywac np doswiadczenie w hotelu w niemczech, szukaja chyba teraz kogos na recepcje

Szymonka

Post autor: Szymonka » 26 lip 2016 21:59

Co do ofert pracy w Niemczech to zdecydowanie się z wami zgadzam. Jest tego trochę ale trzeba wiedzieć gdzie szukać, ponieważ nie wszystkie oferty są sprawdzone. Gdybym ja miał się decydować na taką pracę to wolę zgłosić się do sprawdzonego pośrednictwa pracy.

grzesiek332
Kontakt:

Post autor: grzesiek332 » 19 gru 2016 22:09

ciekawe jak płatne to jest

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zgłoś chęć założenia swojego forum”